جستجو برای "{{term}}"
جستجو برای "{{term}}" نتیجه ای نداشت.
پیشنهاد می شود:
  • از املای صحیح کلمات مطمئن شوید.
  • از کلمات کمتری استفاده کنید.
  • فقط کلمه کلیدی عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
{{count()}} نتیجه پیدا شد. برای دیدن نتایج روی دکمه های زیر کلیک کنید!
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دپارتمان ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}

کل مقالات

وظیفه مسئول تأسیسات چیست؟
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱
فروشنده زیورآلات
چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱
نقش فضای ابری در اتوماسیون یکپارچه زیمنس
یکشنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۱
وظیفه مسئول تأسیسات چیست؟
۳۰۵

شغل مسئول تأسیسات اغلب نیازمند حضور در ساختمان انبار، شرکت، مدرسه یا بیمارستان است و گاهی ممکن است فردی مسئول تأسیسات در یک موزه، کتابخانه، دانشگاه یا ساختمان‌‌های دولتی باشد.

شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱
ادامه
فروشنده زیورآلات
۱۷۲

وقتی برای شغل فروشنده زیورآلات مصاحبه می‌دهید، شور و شوق و آشنایی شما با زیورآلات و مهارت‌های مرتبط با این شغل می‌تواند کمک کند که از سایر رقبا پیش بیفتید. در این صنعت منحصر به فرد، مدیران استخدام به دنبال کسانی هستند که دانش کافی از فلزات و سنگ‌های گران‌قیمت داشته باشند و در امر فروش نیز خبره باشند. اگر بتوانید کارفرما را قانع کنید که به‌سرعت می‌توانید با مشتریان رابطه برقرار کرده و فروش را انجام دهید، احتمالاً شما را بر سایر داوطلبان ترجیح خواهد داد.

چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱
ادامه
نقش فضای ابری در اتوماسیون یکپارچه زیمنس
۴۱۵

دنیای اتوماسیون در حال تغییر است. استفاده از راه دور، راه‌اندازی مجازی و تعمیر و نگهداری از راه دور جز برنامه‌های مدل اتوماسیون یکپارچه در آینده هستند. به همین دلیل روش‌های متکی بر فضای ابری در رویارویی با چالش‌های امروزی در صنایع مختلف بسیار ارزشمند هستند.

یکشنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۱
ادامه
ساخت اتوماتیک پنل‌های کنترل
۳۴۰

تولید در دنیای آینده مستلزم رعایت پایداری محیط زیست، تولید بهینه، صرفه‌جویی در مواد اولیه، انعطاف‌پذیری بالا و بهره‌وری عالی است. چشم‌انداز کارخانه‌های تولیدی در آینده به کارگیری نوعی از مهندسی است که این اهداف را برآورده کند

سه شنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۱
ادامه
اتوماسیون یکپارچه و همکاری برای پیشبرد اتوماسیون
۲۴۲

آینده مدل اتوماسیون یکپارچه روشی است که شرکت زیمنس در پیش گرفته است و نه تنها به تغییرات شتابان فناوری پاسخ می‌دهد، بلکه خود شکل‌دهنده این تغییرات است. به لطف محصولاتی که زیمنس به کمک اتوماسیون یکپارچه تولید می‌شوند، این شرکت توانسته است در طی سال‌ها زیرساختی فراهم کند که بتواند همه اطلاعات مربوط به فناوری عملیاتی را در یک جا جمع کند.

سه شنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۱
ادامه
راهنمای جامع تحلیل تنش لوله
۴۶۵

در این مقاله به تعریف و ارزیابی فرایند تحلیل تنش لوله می‌پردازیم تا این فرایند را درک کنید و نحوه مدل‌سازی سیستم لوله‌کشی و اصول طراحی فشار را بیاموزید. تحلیل تنش لوله همچنین برای محافظت از تجهیزات نیز مهم است، زیرا لوله یک بازوی اهرمی بزرگ است که به یک قطعه ظریف از تجهیزات متصل شده است. اگر به‌درستی طراحی و نگهداری نشود، می‌تواند اثرات مخربی روی تجهیزات ظریف‌تر بگذارد.

یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱
ادامه
شیر هوشمند رادیاتور چیست
۴۶۲

شیرهای رادیاتور بخش کوچکی از سیستم گرمایشی خانه شما هستند که اغلب آنها را نادیده می‌گیرید. اما در واقع شیر هوشمند رادیاتور ابزار بسیار مهمی است که خانه شما را به اندازه‌ای که برای شما مطلوب و مطبوع است گرم نگه می‌دارد.

یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱
ادامه
خوردگی فلزات و راه‌های جلوگیری از آن
۲۶۲

فرایندهای الکتروشیمیایی با تجزیه ترکیبات به عناصر یا ساختن ترکیبات جدید، همان اندازه که می‌تواند سازنده باشند، مخرب نیز هستند. خوردگی یکی از نتایج بسیار رایج واکنش‌های الکتروشیمیایی بین مواد و محیط آنهاست.

یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱
ادامه
آخرین اتفاقات در صنعت بتن
۳۱۴

بتن از جمله معمول‌ترین مصالح ساختمانی است که به‌طور گسترده در ساختن خانه‌ها، پل‌ها، جاده‌ها و سدها مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربرد آن از کاربردهای سازه‌ای گرفته تا کف‌سازی، ساختن پیاده‌رو، لوله‌سازی و زه‌کشی را در بر می‌گیرد.

یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱
ادامه
۱۴ شغل برتر در شاخه مهندسی در آینده
۱k

در این مقاله تصمیم داریم به این پرسش پاسخ بدهیم. با نگاهی به تجربه استخدام در حوزه مهندسی و ارقامی که اداره آمار کار در ایالات متحده ارائه کرده است، این ۱۴ شغل مهندسی برتر را برای آینده انتخاب کرده‌ایم که به شما کمک می‌کنند تصمیم بگیرید شغل خود را از میان کدام یک از شاخه‌های مهندسی انتخاب کنید

چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۱
ادامه
انقلاب صنعتی چهارم در حوزه ساخت‌وساز
۳۴۵

انقلاب صنعتی چهارم (Industry 4.0) که در حوزه ساخت‌ و ساز انقلاب چهارم ساختمان‌سازی نامیده می‌شود می‌تواند شیوه انجام پروژه‌های ساختمانی را متحول کند.

پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۴۰۰
ادامه
ابزار ضروری جوشکاری برای مبتدیان
۳۹۱

اگر می‌خواهید بدانید برای جوشکاری به عنوان مبتدی چه ابزارهایی نیاز دارید، این مقاله را بخوانید تا با ۱۷ ابزار اساسی جوشکاری آشنا شوید.

سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۰
ادامه
جی.پی.اس در نقشه‌برداری
۲۳۶

جامعه نقشه‌برداران جز نخستین کسانی بودند که از فناوری جی.پی.اس (GPS) استفاده کردند، زیرا این فناوری به‌طور چشمگیری بهره‌وری آنها را افزایش می‌داد.

یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۰
ادامه
نقش مهندسی صنایع در صنعت
۷۳۰

مهندسی صنایع سالانه دانشجویان بین‌المللی فراوانی به خود جذب می‌کند و چشم‌انداز آن در حوزه مهندسی و همچنین در تجارت بسیار نویدبخش است.

چهارشنبه ۱۵ دی ۱۴۰۰
ادامه
سنگ‌های قیمتی سبزرنگ هزاران سال است که در همه جای جهان محبوب بوده و هستند.
۷k

رنگ سبز رنگی دوستانه و پرطرفدار است و از نظر تاریخی در فرهنگ‌های مختلف معنای مثبت دارد، از معنای ثروت در غرب گرفته تا معنای موفقیت در شرق تا نماد جهانی دفاع از محیط زیست در سال‌های اخیر. هنگامی که منابع جدید سنگ‌های قیمتی سبز کشف می‌شوند، جا دارد شادی کنیم و به‌تازگی یکی از بزرگ‌ترین منابع سنگ‌های قیمتی سبز کشف شده است. سال گذشته در دامنه کوه‌های چانگبای در حدود ۱۵۰ کیلومتری مرز کره شمالی، بزرگ‌ترین منبع زبرجد (peridot) جهان که به آن کیزولیت نیز می‌گویند کشف شد.

پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۰
ادامه
بحران انرژی و انرژی های نو (بخش دوم)
۱k

در آینده نه چندان دور شاید تامین انرژی بزرگترین بحران پیش روی بشر باشد. در این میان انرژی های تجدید پذیر می توانند نقشی بسیار مهم در تامین این نیاز داشته باشند.

یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰
ادامه
هوش مصنوعی با علوم مهندسی چه می کند؟!
۲k

درست مثل بسیاری از صنایع دیگر ، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در حال تغییرات جدی بر مدل کاری در علوم مهندسی هستند. برای مهندسین ، هوش مصنوعی ممکن است باعث شود از این پس کارهایی که مهندسان انجام میدادند توسط ماشین انجام شود، اما در عین حال می تواند به آنها در انجام کارهایی که قبلاً توانایی انجام آن را نداشتند ، کمک کند.

یکشنبه ۸ اسفند ۱۴۰۰
ادامه
بحران انرژی و انرژی های نو (بخش اول)
۲k

شاید بزرگترین مسئله مطرح شده توسط دانشمندان ، کارشناسان سیاست و شرکتهایی که با آنها صحبت شده است این باشد که چگونه با افزایش فوری تقاضای انرژی که در دهه های آینده انتظار می رود کنار بیاییم.

یکشنبه ۸ اسفند ۱۴۰۰
ادامه
چگونه متخصص مکانیک شوید؟
۴۰k

کارشناس مکانیک، اصول اساسی نیرو، انرژی، حرکت و گرما را می‌آموزد و با دانش تخصصی خود، سیستم‌های مکانیکی و دستگاه‌ها و فرایندهای گرمایی را طراحی کرده و می‌سازد

شنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۰
ادامه
پربازدیدترین مقالات اخیر
چرا ChatGPT ما را مبهوت کرده است؟
دوشنبه ۸ اسفند ۱۴۰۱
مسئول جمع‌آوری و‌ بسته‌بندی
سه شنبه ۲ اسفند ۱۴۰۱
مزایا و معایب رباتیک
سه شنبه ۹ اسفند ۱۴۰۱
۱۰ گام تا حرفه‌ای شدن در بازار رمزارزها در مجتمع فنی تهران (بخش نخست)
یکشنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۱
۱۰ گام تا حرفه‌ای شدن در بازار رمزارزها در مجتمع فنی تهران (قسمت دوم)
سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
۱۰ گام تا حرفه‌ای شدن در بازار رمزارزها در مجتمع فنی تهران (قسمت پایانی)
یکشنبه ۴ دی ۱۴۰۱
لیتوگرافی چیست؟ شرح وظایف شغل لیتوگرافی...
دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱