جستجو برای "{{term}}"
جستجو برای "{{term}}" نتیجه ای نداشت.
پیشنهاد می شود:
  • از املای صحیح کلمات مطمئن شوید.
  • از کلمات کمتری استفاده کنید.
  • فقط کلمه کلیدی عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دپارتمان ها، اخبار، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، اخبار، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}

کل مقالات

کمک‌های اولیه در مورد برق‌گرفتگی
دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱
سیستم اعلام حریق چیست؟
شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
طراحی گرافیک چیست؟
شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
کمک‌های اولیه در مورد برق‌گرفتگی
۲۹

اگر مصدوم هیچ جراحت ظاهری ندارد و به نظر می‌رسد حالش خوب است، همچنان توصیه می‌شود او را برای معاینه به بیمارستان یا درمانگاه ببرید، زیرا ممکن است اندام‌ها یا ارگان‌های داخلی بدن تا چندین ساعت پس از شوک الکتریکی تحت تأثیر آن قرار بگیرند.

دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱
ادامه
سیستم اعلام حریق چیست؟
۲۶

در این مقاله نگاهی می‌اندازیم به ساختار «سیستم اعلام حریق» و انواع مختلف آن. سیستم اعلام حریق برای هشدار در مورد شرایط اضطراری طراحی شده است تا افراد بتوانند برای محافظت از خود یا دیگران وارد عمل شوند. سیستم‌های اعلام حریق در ادارات، کارخانه‌ها و ساختمان‌های عمومی وجود دارند.

شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
ادامه
طراحی گرافیک چیست؟
۴۵

طراحی گرافیک چیست؟ این راهنما مبتدیان را با طراحی گرافیک آشنا می‌کند و نمونه‌هایی از انواع مختلف طراحی گرافیک را نشان می‌دهد تا با این حوزه بهتر آشنا شوند. طراحی گرافیک یعنی چیدمان و ترکیب عناصر بصری یک پروژه. اگرچه اصطلاح «طراحی گرافیک» در دهه ۱۹۲۰ رواج یافت، این فرم هنری هزاران سال بخش مهمی از حوزه ارتباطات تصویری بوده است. نمونه‌های اولیه طراحی گرافیک را در دست‌نوشته‌ها، کتیبه‌ها و حتی نقاشی غارهای پیش از تاریخ می‌توان دید.

شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
ادامه
آخرین پیشرفت‌های فناوری در حوزه الکترونیک
۷۳

زمانی که شرکت آی.بی.ام در ماه مارس اعلام کرد که کوچک‌ترین رایانه جهان را تولید کرده است،‌ عده‌ای در دانشگاه میشیگان به این خبر با تردید نگریستند، زیرا دانشگاه میشیگان جایی بود که پیشتر کوچک‌ترین رایانه جهان در آن ساخته شده بود.

چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
ادامه
انواع فیوز و کاربرد آنها
۷۳

فیوز احتمالاً ساده‌ترین وسیله الکتریکی است، اما نقش آن در محافظت از مدارهای الکتریکی در برابر آسیب حیاتی است. فیوز در هر مداری به شکلی و در اندازه‌ها، اشکال و درجه‌بندی‌های گوناگون یافت می‌شود. در این مقاله با نحوه عملکرد فیوز و انواع آن آشنا می‌شوید.

شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
ادامه
۱۱ نکته برای طراحی پوستر خلاقانه
۶۳

پوستر رسانه‌ای رایج برای انتقال اطلاعات به مخاطب است. اما در روزگار مدرن، پوستر به یک استراتژی برای بازاریابی مؤثر تبدیل شده است که توجه مردم را به رویدادهای مربوط به یک کسب‌وکار جلب می‌کند. طراحی پوستر خلاقانه برای محصولات یا خدمات، قیمت‌ها و سایر رویدادهای مربوط به یک کسب‌وکار، حتی می‌تواند باعث شود بینندگان پوستر به خریداران بالقوه آن محصول یا خدمات تبدیل شوند.

شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
ادامه
آشنایی با آزمون‌های DELF و DALF
۷۸

هر دو آزمونDELF (مدرک تحصیل و یادگیری زبان فرانسه) و DALF (مدرک شناخت عمیق زبان فرانسه) مدرک‌های رسمی زبان فرانسه هستند که توسط وزارت ملی آموزش کشور فرانسه صادر‌ می‌شوند. هر دو آزمون‌ توسط کمیته مرجع زبان‌ها در اروپا طراحی شده‌اند.

یکشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
ادامه
۱۴ شغل برتر در شاخه مهندسی در آینده
۳۴۲

در این مقاله تصمیم داریم به این پرسش پاسخ بدهیم. با نگاهی به تجربه استخدام در حوزه مهندسی و ارقامی که اداره آمار کار در ایالات متحده ارائه کرده است، این ۱۴ شغل مهندسی برتر را برای آینده انتخاب کرده‌ایم که به شما کمک می‌کنند تصمیم بگیرید شغل خود را از میان کدام یک از شاخه‌های مهندسی انتخاب کنید

چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۱
ادامه
بهترین روش های یادگیری مهارت های جدید از نظر محققان
۱۴۱

برای رسیدن به موفقیت لازم نیست که کار زیاد خاصی انجام دهیم و یا تلاش عجیب غریبی کنیم! گاهی شاید کسب مهارت‌های جدید و اصولی و به کارگیری آن در زندگی روزمره بتواند باعث موفقیت ما شود. البته برای کسب مهارت‌ها هم نیاز به تمرین و ممارست داریم. این روزها دانشمندان و محققان زیادی بر روی مسئله یادگیری کارکرده‌اند که نتیجه آن بدست آمدن روش‌های بسیار جدید و نو در این حوزه است. در این مطلب سعی می‌کنیم با ارائه بهترین روش های یادگیری مهارت های جدید از نظر محققان و بررسی فعالیت‌هایی که می توانید در این رابطه داشته باشید، به شما کمک کنیم که زندگی موفق تری داشته باشید. جدیدترین روش های یادگیری مهارت های جدید

چهارشنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۱
ادامه
لزوم استعداد یابی و انتخاب راه درست برای آینده فرزندان
۲k

استعداد یابی فرزندان یکی از مهم ترین دغدغه هایی است که والدین با آن دست و پنجه نرم می کنند. حتی ممکن است برای برخی از خانواده ها این مسئله به یک کابوس بدل شود. این که چطور و از چه راهی می توانند استعداد فرزند خود را کشف کنند و او را در مسیر رشد آینده قرار دهند. یاد گرفتن یک مهارت لازمه قرار گرفتن در این مسیر است. مهارت هایی که در مدارس به فرزندان داده نمی شود و نیاز است که والدین خودشان آستین بالا بزنند و جایی را برای فرزندانشان پیدا کنند. آموزشگاه معتبری که بچه ها بتوانند در آنجا علاقه علمی، هنری و فرهنگی خود را دنبال کنند.

سه شنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۱
ادامه
مهم و اصولی برای راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی موفق
۱۸۰

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های بسیاری از کارآفرینان شروع یک کسب‌وکار است. ولی نکته مهم و حیاتی برای آنها پولساز بودن یک کسب‌وکار و کسب درآمد از آن است. امروزه کسب‌وکارهای اینترنتی به یکی از محبوب‌ترین مشاغل جهان تبدیل شده‌اند، زیرا در هر شرایطی می‌توان از آن کسب درآمد نمود. برخلاف چیزی که خیلی از افراد تصور می‌کنند، راه‌اندازی یک کسب‌وکار و استارت‌آپ کار سختی نیست، فقط لازم است شما اصول مهم و حیاتی را به خوبی بدانید تا بتوانید آنها را به بهترین شکل مدیریت نمایید. در این مقاله می‌خواهیم به نکات مهم و حیاتی برای راه‌اندازی یک استارت‌آپ و یک کسب‌و‌کار پولساز بپردازیم.

سه شنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۱
ادامه
چالش‌های آموزشی را با مجتمع فنی تهران، حل کنید! + معرفی دوره‌های برق و الکترونیک و آموزش کودکان و نوجوانان
۱۰۵

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که برای آموزش ارزش زیادی قائل هستید، این مطلب برای شماست! بسیاری از افراد زمانی که حرف از یادگیری می‌شود، تنها به یاد درس‌های دانشگاه و مدرسه می‌افتند. دروسی که شاید خیلی از شما آنطور که باید و شاید یادنگرفته‌اید و از آنها در شغل و زندگی‌تان استفاده نکرده‌اید. از این رو، احتمال می‌دهیم نسبت به آموزش تمایلی ندارید. می‌خواهیم در این مطلب به شما بگوییم سخت در اشتباه هستید. هر نوع آموزشی را نباید با تجربه‌های قبلی‌تان مقایسه کنید. در واقع لازمه و شرط موفقیت آن است که همواره در حال یادگیری باشید و روی خودتان سرمایه گذاری کنید.

سه شنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۱
ادامه
آیا مجتمع فنی تهران برای آموزشی مهارت‌محور مناسب است؟
۱۱۱

بسیاری از آموزش‌دیدگان در مراکز مختلف آموزشی پس از ورود به محل کار قادر نیستند که از مهارت‌های خود استفاده ببرند. متأسفانه به نظر می‌رسد که آموزش‌های تئوری نمی‌توانند نیازهای جامعه امروز را برطرف کنند. البته مراکزی چون مجتمع فنی تهران که آموزش را برپایه مهارت رواج می‌دهند، روزنه امیدی برای پرورش نیروهای کارآزموده هستند. اما سؤال این است: «آیا این مراکز با تقویم آموزشی خود، واقعا می‌توانند در رفع نیاز سازمان‌ها و آموزش نسل کار آینده مؤثر واقع شوند؟»

یکشنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۱
ادامه
مفاهیم اساسی ریاضی و آمار در علم داده‌ ها
۱۳۸

ریاضیات و آمار دو مورد از مهم‌ترین مفاهیم در علم داده‌ها و علم داده‌ها در واقع حول این دو موضوع می‌چرخد و این مفاهیم را در کار بر روی داده‌ها از نو تعریف می‌کند.

چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۱
ادامه
انقلاب صنعتی چهارم در حوزه ساخت‌وساز
۱۸۰

انقلاب صنعتی چهارم (Industry 4.0) که در حوزه ساخت‌ و ساز انقلاب چهارم ساختمان‌سازی نامیده می‌شود می‌تواند شیوه انجام پروژه‌های ساختمانی را متحول کند.

پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۴۰۰
ادامه
ابزار ضروری جوشکاری برای مبتدیان
۱۶۲

اگر می‌خواهید بدانید برای جوشکاری به عنوان مبتدی چه ابزارهایی نیاز دارید، این مقاله را بخوانید تا با ۱۷ ابزار اساسی جوشکاری آشنا شوید.

سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۰
ادامه
کدام ویژگی آموزش‌های مراکز مهارت‌محوری چون مجتمع فنی تهران را متمایز کرده است؟
۱۱۱

آموزش به‌سبک سنتی و به‌دنبال آن روش‌های ارزیابی کمی، در طول سال‌ها باعث شد که استعداد و تلاش افراد از مهارت‌آموزی منحرف شود. این روزها کمبود استفاده از مراکز آموزشی مهارت‌محوری چون مجتمع فنی تهران، بیش از پیش خودنمایی می‌کند.

سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۰
ادامه
آیا مجتمع فنی تهران برای آموزشی مهارت‌ محور مناسب است؟
۱۲۸

بسیاری از آموزش‌دیدگان در مراکز مختلف آموزشی پس از ورود به محل کار قادر نیستند که از مهارت‌های خود استفاده ببرند. متأسفانه به نظر می‌رسد که آموزش‌های تئوری نمی‌توانند نیازهای جامعه امروز را برطرف کنند.

دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۰
ادامه
جی.پی.اس در نقشه‌برداری
۱۰۷

جامعه نقشه‌برداران جز نخستین کسانی بودند که از فناوری جی.پی.اس (GPS) استفاده کردند، زیرا این فناوری به‌طور چشمگیری بهره‌وری آنها را افزایش می‌داد.

یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۰
ادامه
پادکست چیست؟
۱۹۳

در طی سالیان پادکست به رسانه دیجیتالی قوی و محبوبی برای برقراری ارتباط با مشتریان و بازاریابی هدفمندتر تبدیل شده است.

دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۰
ادامه
آزمون سنجش زبان فرانسه TEF
۱۴۴

آزمون سنجش زبان فرانسه TEF، در سال ۱۹۹۸ توسط اتاق بازرگانی و صنعت فرانسه در پاریس مدون شد و امروزه مرجع بین‌المللی سنجش سطح دانش و توانایی افراد در زبان فرانسه شناخته می‌شود. اعتبار نتیجه این آزمون دو سال است.

پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۰
ادامه
پربازدیدترین مقالات اخیر
ایجاد یک دوقلوی دیجیتالی از زمین
چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰
لزوم استعداد یابی و انتخاب راه درست برای آینده فرزندان
سه شنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۱
۱۰ دلیل برای فراگیری زبان فرانسه
دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
تشریح عملکرد روتاری انکودر و نحوه استفاده از آن با میکروکنترلر STM32
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰
تاریخچه دستورالعمل دیگ بخار و مخزن تحت فشار تهیه‌شده توسط جامعه مهندسان مکانیک آمریکا (ASME)
یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰
آیا آموزش آنلاین می‌تواند جایگزین مدرسه شود؟
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰
چارچوب اروپایی مشترک و مرجع زبان‌ CEFR
یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰