جستجو برای "{{term}}"
جستجو برای "{{term}}" نتیجه ای نداشت.
پیشنهاد می شود:
  • از املای صحیح کلمات مطمئن شوید.
  • از کلمات کمتری استفاده کنید.
  • فقط کلمه کلیدی عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
{{count()}} نتیجه پیدا شد. برای دیدن نتایج روی دکمه های زیر کلیک کنید!
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دپارتمان ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}

کل مقالات

فرصت‌های شغلی دیپلم هنر (بخش نخست)
شنبه ۶ خرداد ۱۴۰۲
حمله سایبری و کسب‌وکار کوچک شما
شنبه ۶ خرداد ۱۴۰۲
فرصت‌ها و چالش‌های مدل زبانی بزرگ در آموزش
چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲
فرصت‌های شغلی دیپلم هنر (بخش نخست)
۶۷

اکثر کسانی که دیپلم هنر دارند کارشناسی در یکی از شاخه‌های مختلف هنر را انتخاب می‌کنند که انعطاف‌پذیری زیادی دارد و در آن نیاز است درک فرهنگی، تفکر انتقادی، مهارت‌های ارتباطی را دارا باشید

دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲
ادامه
حمله سایبری و کسب‌وکار کوچک شما
۴۲

حمله سایبری نوعی شیوه نقض حریم اینترنتی است و در این مقاله توضیح می‌دهیم که چرا کسب‌وکارهای کوجک بیشتر از سایر شرکت‌ها و افراد در معرض حمله سایبری قرار دارند و راه حل جیست.

دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲
ادامه
فرصت‌ها و چالش‌های مدل زبانی بزرگ در آموزش
۱۹۵

فناوری زیربنایی مدل زبانی بزرگ کلید نوآوری‌های آینده است و علی رغم دیدگاه‌های انتقادی و حتی ممنوعیت آن در مناطق مختلف، مدل زبانی بزرگ امری مهم و غیرقابل انکار در حوزه آموزش است.

یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲
ادامه
یادگیری ماشین در مراقبت‌های قلبی
۲۱۶

یادگیری ماشین یکی از روش‌های کارآمد پیش‌بینی بیماری است و به تکنیکی اشاره دارد که بر مبنای آموزش و آزمایش ساخته شده است و در حوزه هوش مصنوعی و یکی از حوزه‌های گسترده یادگیری قرار دارد.

یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲
ادامه
استراتژی بازاریابی در دوران رکود
۱۸۳

در وضعیت‌‌های بی‌ثبات اقتصادی مانند وضعیت فعلی، استراتژی‌های بازاریابی درست و چابک بهترین شیوه نجات خواهند بود. به همین دلیل است که شرکت‌ها باید استراتژی‌های بازاریابی خود را ارتقا دهند.

چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲
ادامه
ظهور E-A-T گوگل
۱۶۹

E-A-T گوگل در واقع آینده سئو محسوب می‌شود و کسب‌وکارها باید محتواهای دقیق، درست و باکیفیت تولید کرده و از این ابزار قدرتمند برای افزایش موفقیت خود در حوزه سئو استفاده کنند.

چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲
ادامه
بازی‌ساز جدید در مهندسی عمران و صنعت ساختمان
۲۴۲

مدل‌سازی اطلاعات ساختمان یا BIM تولید مدل‌های مجازی هر پروژه است که به ساخت آن پروژه کمک می‌کند و آن را سرعت می‌بخشد. همچنین نشان می‌دهد که فرایند ساخت دقیقاً چگونه باید باشد.

یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۲
ادامه
رویت ام.ای.پی در مدل‌سازی ساختمان
۲۴۳

نرم‌افزار رویت ام.ای.پی به ایجاد مدل‌های سه‌بعدی برای اجزای مکانیکی، الکترونیکی و لوله‌کشی ساختمان کمک می‌کند و به سازندگان امکان می‌دهد مدل‌های خود را با هم مبادله و ارتباط مؤثر برقرار کنند.

شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۲
ادامه
اهمیت بازی برای کودکان در یادگیری زبان
۴۱۷

ما گاه فکر می‌کنیم بازی مخصوص بچه‌‌ها است و باید برای تفریح و بیرون از کلاس انجام شود. اما معلمان از بازی‌‌ برای لذت‌بخش‌ کردن درس استفاده می‌کنند و همچنین برای تمرین لغات و دستور زبان یا برای تمرین در شرایط واقعی و نقش بازی کردن.

شنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۲
ادامه
عکاس‌های فریلنسر کجا کار می‌کنند؟
۳۷۷

وقتی در شغل عکاسی سبک خود را ساختید، هم در حوزه خود متخصص محسوب می‌شوید و هم افراد بهتر می‌توانند شما را پیدا کنند و در سپردن کار خود به شما اطمینان خاطر بیشتری خواهند داشت.

شنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۲
ادامه
شکل موج و نظریه مدار جریان متناوب یا ای.سی
۲۸۳

شکل موج ای.سی در نظریه مدار بیشترین کاربرد را دارد و موجی سینوسی است و به شکل منبع ولتاژ یک نیروی محرکه الکتریکی (EMF) تولید می‌کند که قطبی بودن آن در فواصل زمانی معکوس می‌شود.

شنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۲
ادامه
هوش مصنوعی و ورزش
۲۵۲

هوش مصنوعی از سیستم‌های فروش بلیط گرفته تا آمار بازیکنان، در حوزه‌های فراوان باعث افزایش قابل توجه تعامل دوست‌داران ورزش شده است و استراتژی‌های بازی‌های ورزشی را توسعه داده است.

شنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۲
ادامه
یادگیری انگلیسی به کمک ترانه
۴۲۸

یادگیری زمانی به بهترین شکل اتفاق می‌افتد که به فعالیتی سرگرم‌کننده‌ تبدیل شود. پس بسیار مهم است که موسیقی‌هایی را انتخاب کنید که کودکان دوست داشته باشند

چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱
ادامه
اصول نیروی مغناطیسی چه هستند؟
۸۹۹

آهنربا یا مغناطیس را از مواد فرومغناطیسی می‌سازند که مواد دیگر و عمدتاً فلزات را جذب یا دفع می‌کنند. نیروی مغناطیسی نیرویی است که آهنرباها هنگام جذب یا دفع یکدیگر به هم اعمال می‌کنند.

سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۱
ادامه
کاربردهای اعداد باینری یا دودویی
۹۹۳

سیستم اعداد باینری یا دودویی یک سیستم شماره‌گذاری بر پایه عدد ۲ در مدارهای دیجیتال است که از مجموعه قوانین مشابهی در ریاضیات پیروی می‌کند که سیستم اعشاری یا ده‌دهی از آن بهره می‌برد.

یکشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱
ادامه
مزایا و معایب رباتیک
۱k

برخی ربات‌ها به‌تنهایی می‌توانند کارها را انجام دهند و برخی دیگر لزوماً برای انجام کارهای مختلف باید توسط انسان کنترل شوند. ربات‌ها در اصل ابزارهایی خودکار هستند که می‌توانند مانند انسان عمل کنند.

سه شنبه ۹ اسفند ۱۴۰۱
ادامه
چرا ChatGPT ما را مبهوت کرده است؟
۱k

بات هوش مصنوعی ChatGPT می‌تواند به پرسش‌ها پاسخ دهد، مقاله بنویسد، متن‌ها را خلاصه کند و نرم‌افزار بنویسد. اما در ژرفای خود نمی‌داند چه چیزی درست است و چه چیزی غلط.

دوشنبه ۸ اسفند ۱۴۰۱
ادامه
ChatGPT چیست؟
۶۳۲

ChatGPT نوعی هوش مصنوعی‌هایی است که محتوا تولید می‌کنند و به کاربران امکان می‌دهند دستور خود را به شکل متن وارد کنند و در عوض متنی تعاملی دریافت کنند که گویی انسان آنها را ساخته است.

شنبه ۶ اسفند ۱۴۰۱
ادامه
مسئول جمع‌آوری و‌ بسته‌بندی
۱k

مسئول جمع‌آوری باید سایز درست محصول را انتخاب کند و رنگ و نوع مناسب هر محصول را بشناسند و بتواند آنها را از میان قفس‌ها و جعبه‌‌های بسیار پیدا کند. محصولات باید با مراقبت فراوان به بخش‌ بسته‌بندی تحویل شوند تا آسیبی نبینند و هنگام انتقال سالم بمانند. این شغل بسیار دشوار است، زیرا لازم است جمع‌کنندگان محصول با دقت و سرعت بالا عمل کنند.

سه شنبه ۲ اسفند ۱۴۰۱
ادامه
شغل باربر بندر
۳۶۹

باربران اغلب حین کار آموزش‌های لازم را دریافت‌ می‌کنند و از آموزش‌هایی که کارفرمایان یا اتحادیه‌های کارگری فراهم‌ می‌کنند استفاده‌ می‌کنند. کارفرمایان به دنبال کسانی هستند که از نظر جسمی و بدنی قدرت جابه‌جا کردن کالا‌های بزرگ و سنگین را داشته باشند. بسته به جایی که در آن کار‌ می‌کنید، لازم است کالاها و مواد گوناگون را در با وزن و اندازه‌های مختلف جابه‌جا کنید. بار برانی که تجربه کار با ماشین‌آلات سنگین مانند ماشین‌های کامیون کمپرس را دارند، از بقیه شانس بیشتری دارند. بسیاری از فرصت‌های شغلی این حوزه نیازمند توانایی کار با ماشین‌آلات حمل بار هستند.

سه شنبه ۲ اسفند ۱۴۰۱
ادامه
نوسان‌سنج چیست؟
۳۷۰

نوسان‌سنج ابزاری قوی برای تست ولتاژ یک سیگنال الکتریکی است. نوسان‌سنج نتیجه سنجش خود را به شکل الگویی موجی‌شکل روی یک گراف نمایش می‌دهد که به شما به‌صورت تصویری نشان می‌دهد که جریان در طول زمان چه رفتاری دارد. در این مقاله می‌خوانید که نوسان‌سنج چطور کار می‌کند و چطور باید از آن برای تست سیگنال الکتریکی استفاده کنید.

دوشنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۱
ادامه
شناخت قطعات الکترونیکی (بخش سوم)
۴۷۰

مدار الکترونیکی جریان را به منظور تقویت سیگنال، انتقال داده و محاسبات مختلف هدایت و کنترل می‌کند. می‌توان مدار الکترونیکی را با قطعات الکترونیکی مختلف مانند مقاومت‌ها، خازن‌ها، دیودها، ترانزیستورها و غیره ساخت. قطعات الکترونیکی مصرفی در لوازم الکترونیکی مصرفی مانند ماشین حساب، رایانه شخصی، چاپگر، اسکنر، فکس و غیره استفاده می‌شوند و همچنین در دستگاه‌های خانگی مانند یخچال، ماشین لباسشویی، جاروبرقی، مایکروویو و غیره.

سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱
ادامه
تأثیر هوش مصنوعی بر آموزش نوجوانان
۵۴۱

هوش مصنوعی چگونه به تطبیق‌پذیری اجتماعی نوجوانان کمک می‌کند؟ در سال‌های اخیر علاوه بر سایر فناوری‌ها، هوش مصنوعی نیز که یک فناوری جدید است و بر پایه فناوری اطلاعات استوار است در امر آموزش به کار گرفته شده است

یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
ادامه
شناخت قطعات الکترونیکی (بخش دوم)
۳۹۷

ترانزیستور با کنترل ولتاژ اعمال‌شده به یک پایانه، جریانی را که از دو پایانه دیگر عبور می‌کند کنترل می‌کند. ترانزیستورها دو نوع دارند: یکی ترانزیستورهای پیوند دوقطبی (BJT) و دیگری ترانزیستورهای اثر میدانی (FET). در مدارهای الکترونیکی منبع تغذیه دی.سی بسیار ضروری است. قطعات اکترونیکی اصلی با منبع تغذیه دی.سی کار می‌کنند زیرا منبع تغذیه ثابتی است. باطری‌ها نیز نوعی از قطعات الکترونیکی هستند که انرژی الکتریکی را ذخیره می‌کنند. مدار مجتمع یا ای.سی قطعه الکترونیکی ویژه‌ای است که از هزاران ترانزیستور، مقاومت، دیود و سایر قطعات الکترونیکی که روی یک تراشه سیلیکونی کوچک سوار شده‌اند ساخته شده است. مدارهای مجتمع بلوک سازنده دستگاه‌های الکترونیکی امروزی مانند تلفن‌های همراه، رایانه‌ها و غیره هستند.

سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱
ادامه