جستجو برای "{{term}}"
جستجو برای "{{term}}" نتیجه ای نداشت.
پیشنهاد می شود:
  • از املای صحیح کلمات مطمئن شوید.
  • از کلمات کمتری استفاده کنید.
  • فقط کلمه کلیدی عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دپارتمان ها، اخبار، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، اخبار، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}

عمومی

فواید آموزش‌های خُرد
چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱
نظریات و اصول آموزش بزرگسالان
چهارشنبه ۵ مرداد ۱۴۰۱
بهترین روش های یادگیری مهارت های جدید از نظر محققان
چهارشنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۱
فواید آموزش‌های خُرد
۲۴

آموزش‌های خُرد، تجربه‌های یادگیری کوتاه‌مدت و شخصی هستند که اغلب براساس تقاضا به وجود می‌آیند و در آنها به فراگیران مجموعه‌ای از مهارت‌ها و شایستگی‌های مورد نیاز آنها آموزش داده می‌شوند. آموزش‌های خرد که گاهی به آنها آموزش‌های میکرو نیز گفته می‌شود، معمولاً طی چند روز یا چند هفته به پایان می‌رسند و مدرک یا گواهینامه مربوط به آنها به فراگیران اعطا می‌شود.

چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱
ادامه
نظریات و اصول آموزش بزرگسالان
۶۲

برای گرفتن یک مدرک تحصیلی جدید هیچ وقت دیر نیست؛ همان‌طور که برای دنبال کردن رؤیاها و آرزوها هیچ وقت دیر نیست. چه ۵ سال به بازنشستگی شما مانده باشد چه ۵۰ سال،‌ همیشه می‌توانید به دنبال علاقه خود بروید و شغلی را دنبال کنید که شما را سر ذوق می‌آورد.

چهارشنبه ۵ مرداد ۱۴۰۱
ادامه
بهترین روش های یادگیری مهارت های جدید از نظر محققان
۲۷۳

برای رسیدن به موفقیت لازم نیست که کار زیاد خاصی انجام دهیم و یا تلاش عجیب غریبی کنیم! گاهی شاید کسب مهارت‌های جدید و اصولی و به کارگیری آن در زندگی روزمره بتواند باعث موفقیت ما شود. البته برای کسب مهارت‌ها هم نیاز به تمرین و ممارست داریم. این روزها دانشمندان و محققان زیادی بر روی مسئله یادگیری کارکرده‌اند که نتیجه آن بدست آمدن روش‌های بسیار جدید و نو در این حوزه است. در این مطلب سعی می‌کنیم با ارائه بهترین روش های یادگیری مهارت های جدید از نظر محققان و بررسی فعالیت‌هایی که می توانید در این رابطه داشته باشید، به شما کمک کنیم که زندگی موفق تری داشته باشید. جدیدترین روش های یادگیری مهارت های جدید

چهارشنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۱
ادامه
مهم و اصولی برای راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی موفق
۳۵۲

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های بسیاری از کارآفرینان شروع یک کسب‌وکار است. ولی نکته مهم و حیاتی برای آنها پولساز بودن یک کسب‌وکار و کسب درآمد از آن است. امروزه کسب‌وکارهای اینترنتی به یکی از محبوب‌ترین مشاغل جهان تبدیل شده‌اند، زیرا در هر شرایطی می‌توان از آن کسب درآمد نمود. برخلاف چیزی که خیلی از افراد تصور می‌کنند، راه‌اندازی یک کسب‌وکار و استارت‌آپ کار سختی نیست، فقط لازم است شما اصول مهم و حیاتی را به خوبی بدانید تا بتوانید آنها را به بهترین شکل مدیریت نمایید. در این مقاله می‌خواهیم به نکات مهم و حیاتی برای راه‌اندازی یک استارت‌آپ و یک کسب‌و‌کار پولساز بپردازیم.

سه شنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۱
ادامه
چالش‌های آموزشی را با مجتمع فنی تهران، حل کنید! + معرفی دوره‌های برق و الکترونیک و آموزش کودکان و نوجوانان
۲۳۷

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که برای آموزش ارزش زیادی قائل هستید، این مطلب برای شماست! بسیاری از افراد زمانی که حرف از یادگیری می‌شود، تنها به یاد درس‌های دانشگاه و مدرسه می‌افتند. دروسی که شاید خیلی از شما آنطور که باید و شاید یادنگرفته‌اید و از آنها در شغل و زندگی‌تان استفاده نکرده‌اید. از این رو، احتمال می‌دهیم نسبت به آموزش تمایلی ندارید. می‌خواهیم در این مطلب به شما بگوییم سخت در اشتباه هستید. هر نوع آموزشی را نباید با تجربه‌های قبلی‌تان مقایسه کنید. در واقع لازمه و شرط موفقیت آن است که همواره در حال یادگیری باشید و روی خودتان سرمایه گذاری کنید.

سه شنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۱
ادامه
آیا مجتمع فنی تهران برای آموزشی مهارت‌محور مناسب است؟
۱۹۰

بسیاری از آموزش‌دیدگان در مراکز مختلف آموزشی پس از ورود به محل کار قادر نیستند که از مهارت‌های خود استفاده ببرند. متأسفانه به نظر می‌رسد که آموزش‌های تئوری نمی‌توانند نیازهای جامعه امروز را برطرف کنند. البته مراکزی چون مجتمع فنی تهران که آموزش را برپایه مهارت رواج می‌دهند، روزنه امیدی برای پرورش نیروهای کارآزموده هستند. اما سؤال این است: «آیا این مراکز با تقویم آموزشی خود، واقعا می‌توانند در رفع نیاز سازمان‌ها و آموزش نسل کار آینده مؤثر واقع شوند؟»

یکشنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۱
ادامه
مفاهیم اساسی ریاضی و آمار در علم داده‌ ها
۳۰۳

ریاضیات و آمار دو مورد از مهم‌ترین مفاهیم در علم داده‌ها و علم داده‌ها در واقع حول این دو موضوع می‌چرخد و این مفاهیم را در کار بر روی داده‌ها از نو تعریف می‌کند.

چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۱
ادامه
آزمون سنجش زبان فرانسه TEF
۲۰۴

آزمون سنجش زبان فرانسه TEF، در سال ۱۹۹۸ توسط اتاق بازرگانی و صنعت فرانسه در پاریس مدون شد و امروزه مرجع بین‌المللی سنجش سطح دانش و توانایی افراد در زبان فرانسه شناخته می‌شود. اعتبار نتیجه این آزمون دو سال است.

پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۰
ادامه
سیستم‌های الکترونیکی
۲۴۸

سیستم‌های کنترل الکترونیکی را می‌توان گونه‌ای فرایند نیز تعریف کرد که یک سیگنال را به سیگنال دیگر تبدیل می‌کند تا پاسخ مورد نیاز سیستم باشد.

شنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۰
ادامه
معرفی آزمون‌های زبان فرانسه
۲۶۷

اگر آموختن زبان فرانسه را با هدف تحصیل یا اقامت در کشورهای فرانسه یا کانادا انتخاب کرده‌اید، باید سطح و میزان تسلط و توانایی خود در این زبان را اثبات کنید. در این مقاله آزمون‌های مهم زبان فرانسه را معرفی می‌کنیم و شیوه برگزاری این آزمون‌ها را توضیح می‌دهیم تا به کمک آنها بتوانید به هدف‌تان برسید.

سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰
ادامه
آموزش تلفیقی
۱k

هدف آموزش تلفیقی دسته‌بندی تکالیف دانش‌آموزان، پرورش توانایی‌های مختلف یادگیری و پشتیبانی از دانش‌آموزان در خانه یا سر کلاس است.

پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰
ادامه
سنگ‌های قیمتی سبزرنگ هزاران سال است که در همه جای جهان محبوب بوده و هستند.
۳k

رنگ سبز رنگی دوستانه و پرطرفدار است و از نظر تاریخی در فرهنگ‌های مختلف معنای مثبت دارد، از معنای ثروت در غرب گرفته تا معنای موفقیت در شرق تا نماد جهانی دفاع از محیط زیست در سال‌های اخیر. هنگامی که منابع جدید سنگ‌های قیمتی سبز کشف می‌شوند، جا دارد شادی کنیم و به‌تازگی یکی از بزرگ‌ترین منابع سنگ‌های قیمتی سبز کشف شده است. سال گذشته در دامنه کوه‌های چانگبای در حدود ۱۵۰ کیلومتری مرز کره شمالی، بزرگ‌ترین منبع زبرجد (peridot) جهان که به آن کیزولیت نیز می‌گویند کشف شد.

پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۰
ادامه
مشاغل مرتبط با غواصی
۲k

شنا در زیر آب چه با تجهیزات و وسایل مصنوعی چه بدون تجهیزات را غواصی می‌گویند. تعداد افرادی که تجربه شنا کردن در زیر آب را دارند کم نیستند به طور مثال افرادی هستند که برای دیدن دیوارهای مرجانی، ماهی‌ها، جانوارن حیرت انگیز دریا هر ساله در روزهای معینی به کلوپ‌های غواصی مراجعه می‌کنند،همچنین بعضی افراد علاقه‌مند به کشف مسائل بیشتر و ماجراجویی‌های زیر آب هستند.

یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰
ادامه
عکاسی زیر آب
۳k

کسانی که عکاسی و فیلم برداری زیر آب می‌کنند چه حرفه‌ای چه تفننی، به جزئیات خیلی دقت دارند.این افراد اغلب شخصیتی خلاق و خودجوش دارند.دائم به دنبال سوژه‌ای هستند که هم نیاز روحی خود و هم خوراک ذهن ببیننده را فراهم کند.در عکاسی زیر آب همیشه باید به دنبال ثبت عکس از سوژهء در حال حرکت باشید.این نوع سبک عکاسی به مهارت و هنر شما نیاز دارد.

یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰
ادامه
زنان غواص
۱k

در گذشته دور،غواصی صرفآ در اختیار مردان قرار داشت، اما امروزه حدود 35 درصد غواصان اسکوبا را زنان تشکیل میدهند. تفاوت فیزیولوژیک زیادی بین زن و مرد وجود دارد و این تفاوت ها را باید در فیزیک، فیزیولوژی و پزشکی غواصی مد نظر داشت. اینجا به طور خلاصه به برخی ازین موارد خواهیم پرداخت.

یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰
ادامه
آزمون بین المللی زبان CELPIP
۱k

آزمونThe Canadian English Language Proficiency Index Program (CELPIP)، ابزاری معتبر برای سنجش سطح دانش زبانی افراد است که به صورت رایانه ای انجام می شود.

یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰
ادامه
تاریخچه غواصی
۱k

غواصی علاوه بر اینکه کاربرد های صنعتی، پژوهشی و نظامی دارد به عنوان ورزش و تفریح هم مورد پسند همگان واقع شده است و به شکل گسترده ای در بسیاری از کشورهای جهان فعالیتی مفید، مفرح و نیز منبع درآمد در صنعت گردشگری شده است

سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
ادامه
یادگیری زبان کره ای
۱k

در این مقاله به اهمیت و دلایل یادگیری زبان های شرقی، مخصوصا زبان کره ای پرداخته ایم. همچنین در این مقاله می توانید به اطلاعاتی در مورد تاریخچه این زبان، الفبای آن، و افرادی که زبان کره ای را بعنوان زبان مادری صحبت می کنند به دست آوردید.

یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰
ادامه
یادگیری زبان فرانسه
۱k

این متن به توضیح اجمالی دلایل یادگیری زبان فرانسه پرداخته است. همچنین در این متن توضیحاتی در مورد اهمیت زبان فرانسه در قرن 21 ارائه داده است. اگر به دنبال یادگیری زبان جدیدی هستید، ولی هنوز در مورد اینکه چه زبانی بخوانید، تصمیم گیری نکرده اید، خواندن این متن را به شما توصیه می کنیم.

یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰
ادامه
پربازدیدترین مقالات اخیر
لزوم استعداد یابی و انتخاب راه درست برای آینده فرزندان
سه شنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۱
۱۴ شغل برتر در شاخه مهندسی در آینده
چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۱
هر آنچه باید در مورد اوسبیلدونگ (Ausbildung) بدانید
شنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۰
متاورس: فرصتی جدید در آموزش
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۴۰۰
مهم و اصولی برای راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی موفق
سه شنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۱
مفاهیم اساسی ریاضی و آمار در علم داده‌ ها
چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۱
ارتباط «متاورس» و فرصت‌های آموزشی: آیا راه زیادی مانده است؟
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۴۰۰