جستجو برای "{{term}}"
جستجو برای "{{term}}" نتیجه ای نداشت.
پیشنهاد می شود:
  • از املای صحیح کلمات مطمئن شوید.
  • از کلمات کمتری استفاده کنید.
  • فقط کلمه کلیدی عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
{{count()}} نتیجه پیدا شد. برای دیدن نتایج روی دکمه های زیر کلیک کنید!
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دپارتمان ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}

کل مقالات

اقامت دائم کانادا از طریق اکسپرس انتری
شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱
مقدمه بر رازبری پای (Raspberry Pi) رازبری پای چیست؟
سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱
آموزش عادلانه و فراگیر
پنجشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۱
اقامت دائم کانادا از طریق اکسپرس انتری
۳۶

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا از سال 2015 برای مهاجرانی که قصد اخذ اقامت دائم این کشور را دارند، روش جدیدی به نام اکسپرس‌انتری (Express Entry) را معرفی و راه‌اندازی کرد. اکسپرس‌انتری سیستم مهاجرت به کانادا را دستخوش تغییرات اساسی داد. اکسپرس‌انتری (Express Entry) یا به اختصار (EE) یک سیستم درخواست مهاجرت به صورت آنلاین است که بر پایه امتیاز‌بندی توسط سیستم جامع امتیازبندی (Comprehensive Ranking System) یا به اختصار (CRS) بنا نهاده شد و یکی از سریع‌ترین روش‌های مهاجرتی کانادا می‌باشد.

شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱
ادامه
مقدمه بر رازبری پای (Raspberry Pi) رازبری پای چیست؟
۵۴

رازبری پای چیست؟ • یک رایانه به اندازه کارت اعتباری • بر سیستم عامل‌های زیر اجرا می‌شود: o Raspbian (ما از این سیستم عامل استفاده می‌کنیم.) o Windows 10 IoTCore o RetroPie o OpenElec • می‌توان آن را به حسگرهای مختلف متصل کرد تا با دنیای خارج تعامل کند. • پردازش اطلاعات به‌دست‌آمده از حسگرها و تصمیم‌گیری براساس این اطلاعات.

سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱
ادامه
آموزش عادلانه و فراگیر
۴۴

در یک کلاس درس و محیط آموزش عادلانه و فراگیر،‌ هر دانش‌آموز دسترسی برابر به محتواهای آموزشی دارد، جامعه یادگیرنده با او عادلانه رفتار می‌کند و برای او ارزش قائل است و مربیان و هم‌سالان از او حمایت می‌کنند. هدف از یک کلاس درس فراگیر این است که به همه دانش‌آموزان آن کلاس به دلیل توانایی‌ها، تجربیات و دیدگاه‌های تنوع آنها ارزش داده شود. این امر از طریق روش‌ها و استراتژی‌هایی محقق می‌شود که هم مبتنی بر تنوع فردی هستند و هم دسترس‌پذیر برای همه.

پنجشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۱
ادامه
۱۱ اصل طراحی و شیوه استفاده از آنها
۷۳

بحث‌های زیادی بر سر ‌این موضوع وجود دارد که دقیقاً در طراحی چند اصل اساسی وجود دارد. برخی طراحان می‌گویند ۷ اصل و برخی می‌گویند ۱۲ اصل وجود دارند و دیگران معتقدند که تعداد اصول طراحی عددی بین ‌این دو عدد است. اما در مورد اصول طراحی تعداد آنها مهم نیست. اصول طراحی به طراحان مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها می‌دهند که به آنها کمک می‌کنند ترکیب‌بندی‌های جذاب و بصری تولید کنند که برای کاربران تجربه ‌فوق‌العاده‌ای رقم می‌زنند. با پیروی از اصول طراحی مانند سلسله‌مراتب بصری، تعادل و تنوع می‌توانید محصولات دیجیتال و طراحی‌‌های گرافیکی تولید کنید که دیگران آنها را دوست دارد.

سه شنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۱
ادامه
برنامه عملی آموزش‌ مهارت‌های زندگی
۵۵

آموزش مهارت‌‌های اجتماعی روشی مؤثر است برای جلوگیری از بسیاری از مشکلات از جمله سوء مصرف مواد مخدر، بارداری نابهنگام، خشونت و رفتارهای نامطلوب و همچنین ارتقای اعتماد به نفس و عزت نفس نوجوانان.

یکشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۱
ادامه
اجازه کار حین تحصیل در کانادا 2022
۵۷

دانشجویان بین‌المللی بعد از دریافت ویزای تحصیلی کانادا (Study Permit) و پس از وارد شدن به این کشور، ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار خواهند داشت. پرسشی که مطرح می‌شود این است که ۲۰ ساعت در هفته کار کردن به چه شکلی امکان‌پذیر است.

شنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۱
ادامه
اهمیت آموزش مهارت‌‌های زندگی
۴۹

توانایی افراد در برآورده کردن نیازها و خواسته‌‌های جامعه کنونی، از طریق آموزش مهارت‌‌های زندگی تقویت می‌شود و افراد به کمک این آموزش‌‌ها بهتر می‌‌توانند با مسائل و چالش‌‌هایی که با آنها دست به گریبان هستند کنار بیایند.

شنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۱
ادامه
انواع ویزای کار کانادا 2022
۶۶

ویزای کار کانادا یکی از انواع ویزاهای موقت این کشور است. اگر بخواهیم ویزاهای کار کانادا را دسته‌بندی کنیم، می‌توان به ویزاهای زیر اشاره کرد: 1- ویزای کار پس از فارغ‌التحصیلی (Post-Graduation Work Permit ) 2- ویزای کار همسر دانشجو (Open Work Permit) 3- ویزای پیشنهاد کاری (Job Offer) 4- ویزای سرمایه‌گذاری (Work Permit)

پنجشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۱
ادامه
ایده وب ۴.۰
۸۵

جهش بزرگ بعدی در استفاده از وب که به آن وب ۴.۰ می‌گویند، شکاف بین رایانه و ذهن را از میان برمی‌دارد. پیش‌بینی جسورانه درباره وب ۴.۰ این است که آن را «وب همزیستی» می‌نامد، یعنی تعاملی مبتنی بر همزیستی بین انسان و ماشین. در آینده هوش مصنوعی به‌اندازه کافی پیشرفت خواهد کرد که بتواند افکار ما را تفسیر کند و براساس آن جستجوی موفق در وب انجام دهد.

سه شنبه ۱۵ شهریور ۱۴۰۱
ادامه
کاربردهای متاورس در آموزش
۱۴۷

به خانواده بزرگی بپیوندید که هرساله با طی کردن دوره‌های مجتمع فنی تهران، مسیر کسب درآمد و تحول‌آفرینی را برای خود هموار کرده‌اند. مجتمع فنی تهران دریچه ورود آسان به بازار کار است. با شرکت در دوره‌های کوتاه‌مدت مجتمع فنی تهران و دریافت مدارک معتبر و بین‌المللی می‌توانید با اعتماد به نفس وارد بازار کار شوید و به‌سرعت به درآمد مطمئن برسید.

یکشنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۱
ادامه
۲۱ ایده عالی برای شروع یک کسب‌و‌کار کوچک در سال ۲۰۲۲ (بخش سوم)
۱۰۶

اگر می‌خواهید درآمد خود را به حداکثر برسانید و حجم کار خود را زیاد کنید، سعی کنید با ایده‌های راه‌اندازی کسب‌و‌کار آغاز کنید که بیشتر از همه نمونه‌های موفق آنها وجود دارد. اما اگر به فکر دنبال کردن اشتیاق خود هستید و فقط می‌خواهید پول کافی برای زندگی داشته باشید، یک کسب‌و‌کار کوچک راه بیندازید که با اهداف و علایق شما مرتبط باشد و در آن بتوانید مهارت‌های خود را به کار بیندازید و تعادل بین کار و زندگی را برقرار کنید.

سه شنبه ۸ شهریور ۱۴۰۱
ادامه
۲۱ ایده عالی برای شروع یک کسب‌و‌کار کوچک در سال ۲۰۲۲ (بخش دوم)
۹۴

اگر‌ می‌خواهید یک کسب‌و‌کار کوچک راه بیندازید، ضروری است که قواعد و هنجارهای جدید این حوزه را بشناسید. همه‌گیری ویروس کرونا بسیاری از چیزها را در شیوه مصرف مردم در حوزه‌های تولید و ارائه خدمات تغییر داده است. اگر پیشتر راه انداختن یک فروشگاه یا رستوران ایده بسیار خوبی بود، اکنون بعد از کرونا باید این ایده را مورد بازنگری قرار دهید و بررسی کنید که در سال آینده شرایط چگونه خواهند بود.

یکشنبه ۶ شهریور ۱۴۰۱
ادامه
۲۱ ایده عالی برای شروع یک کسب‌و‌کار کوچک در سال ۲۰۲۲ (بخش نخست)
۱۱۱

اگر‌ می‌خواهید یک کسب‌و‌کار کوچک راه بیندازید، ضروری است که قواعد و هنجارهای جدید این حوزه را بشناسید. همه‌گیری ویروس کرونا بسیاری از چیزها را در شیوه مصرف مردم در حوزه‌های تولید و ارائه خدمات تغییر داده است. اگر پیشتر راه انداختن یک فروشگاه یا رستوران ایده بسیار خوبی بود، اکنون بعد از کرونا باید این ایده را مورد بازنگری قرار دهید و بررسی کنید که در سال آینده شرایط چگونه خواهند بود. به‌جای اینکه به کسب‌و‌کار‌های قدیمی و سنتی‌تر فکر کنید، به آنهایی بیندیشید که می‌توانند از شیوه زیست مردم در دوران جدید پشتیبانی کنند. برای اجرای هر ایده کسب‌وکار، ‌نخست باید یک برنامه دقیق کسب‌و‌کار طراحی کنید. بسیاری از ایده‌هایی که در این فهرست به آنها اشاره‌ می‌شود، به‌سادگی قابل پیاده‌سازی هستند و فقط کافی است یک رایانه، یک اتصال اینترنت و یک کارت اعتباری بانکی داشته باشید.

پنجشنبه ۳ شهریور ۱۴۰۱
ادامه
روانشناسی محیطی
۶۸

روانشناسی محیطی و طراحی داخلی ارتباط زیادی با هم دارند، حتی اگر ما این رابطه را در آغاز نبینیم. مثال بارز این رابطه وقتی است که می‌بینیم کودکان ما در اتاق خود یک چادر درست دارند تا یک مکان خصوصی کوچک برای خود داشته باشند. این بدان معناست که آنها می‌خواهند محیط پیرامون خود را شخصی‌سازی کنند. همچنین بخش‌های پرجمعیت‌تر یا فشرده‌تر شهر اغلب بخش‌هایی هستند که در آنها خلافکاری و عدم بهداشت عمومی بیشتر دیده می‌شود. در مقایسه این مشکلات در بخش‌هایی که جمعیت کمتری دارد، کمتر دیده می‌شوند. دلیل آن احساس افراد است. کسانی که در نواحی شلوغ و فشرده زندگی می‌کنند حس مالکیت کمتری نسبت به فضا دارند و میزان کنترل آنها در فضا کمتر است.

چهارشنبه ۲ شهریور ۱۴۰۱
ادامه
نقش تحلیل شبکه‌های اجتماعی در انتقال دانش
۹۲

تحلیل‌های جدید درباره توییتر و معیارهای جدید توسعه رسانه‌های اجتماعی، فرصت‌های بیشتری برای بررسی شبکه‌های اجتماعی پدید آورده‌اند. ابزارهای جدید می‌توانند تحلیل‌های پیچیده‌تر شبکه‌های اجتماعی را انجام دهند. این تحلیل‌ها به توصیف و معرفی پایگاه‌های دانش در فضای مجازی کمک می‌کنند. تحلیل شبکه‌ها رویکردی مفید برای ارزیابی شبکه‌های اجتماعی است و می‌تواند برای درک اینکه چگونه باید انتقال اطلاعات را بهبود بخشید بسیار ارزشمند باشد. در تحلیل شبکه‌های اجتماعی چند روش مفید وجود دارد که به ما کمک می‌کند افراد دارای روابط تأثیرگذار در شبکه را شناسایی کنیم.

پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ادامه
تجزیه و تحلیل شبکه‌های اجتماعی (قسمت اول)
۱۰۲

مهم‌ترین استفاده از تحلیل شبکه‌های اجتماعی این است که این تحلیل روشی مفید برای برجسته کردن ساختارهایی است که بدون استفاده از این تحلیل درک آنها بسیار دشوار خواهد بود. تحلیل شبکه‌های اجتماعی را می‌توان فرایند استفاده از نظریه گراف و شبکه‌ها برای تحقیق و بررسی تعاملات و ساختارهای اجتماعی توصیف کرد. با استفاده از تحلیل شبکه‌های اجتماعی می‌توان همکاری یک شرکت را ارزیابی کرد و به‌طور گرافیکی نشان داد که شرکت‌ها چگونه با هم همکاری می‌کنند، میزان این همکاری چقدر است یا کدام شرکت‌ها برای همکاری از اهمیتی ویژه برخوردار هستند.

یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ادامه
وب ۳.۰ و آموزش(قسمت دوم)
۱۴۱

مفهوم فناوری‌های وب ۳.۰ و وب ۲.۰ و کاربردهای آنها در مراکز آموزشی، موضوعی است که در سال‌های اخیر در حوزه آموزش از اهمیت روزافزونی برخوردار شده است. وب ۳.۰ که گاه به آن «وب معنایی» یا «وب سه‌بعدی» می‌گویند به معنای استفاده از فناوری‌های جدید برای معنا بخشیدن به محتواها از جمله محتواهای آموزشی و توسعه روش‌های تعامل با محیط است. در وب معنایی محتواها شما را می‌یابند نه برعکس. به جای اینکه شما اطلاعات را بر اساس کلیدواژه‌ها پیدا کنید، فعالیت‌ها و علایق شما تعیین می‌کنند که کدام اطلاعات برای شما نمایش داده شوند و در چه قالبی. همچنین در وب معنایی مجرای دلخواه شما برای دریافت اطلاعات بر اساس فعالیت‌ها و علایق شما مشخص می‌شود.

پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ادامه
وب ۳.۰ چیست؟
۱۵۵

وب ۳.۰ بسیار غیرمتمرکز است و توسط یادگیری ماشینی، هوش مصنوعی و فناوری بلاک‌چین هدایت می‌شود. نتیجه آنکه ارتباطات انسانی در وب مانند دنیای واقعی است. کاربران کنترل داده‌ها و محتواهای دیجیتال خود را در اختیار خواهند داشت و می‌توانند داده‌های خود را بفروشند یا با آنها معامله کنند بدون اینکه حق مالکیت خود را از دست بدهند، حریم خصوصی خود را در خطر بیندازند یا به واسطه‌ها نیاز داشته باشند.

پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱
ادامه
فواید آموزش‌های خُرد
۱۱۱

آموزش‌های خُرد، تجربه‌های یادگیری کوتاه‌مدت و شخصی هستند که اغلب براساس تقاضا به وجود می‌آیند و در آنها به فراگیران مجموعه‌ای از مهارت‌ها و شایستگی‌های مورد نیاز آنها آموزش داده می‌شوند. آموزش‌های خرد که گاهی به آنها آموزش‌های میکرو نیز گفته می‌شود، معمولاً طی چند روز یا چند هفته به پایان می‌رسند و مدرک یا گواهینامه مربوط به آنها به فراگیران اعطا می‌شود.

چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱
ادامه
تأثیر بازی در یادگیری زبان
۱۳۹

آموزش زبان یکی از آموزش‌هایی است که نیاز به خلاقیت و نوآوری دارد تا بتوان فراگیران در سنین مختلف را به آموختن ترغیب کرد. فراگیران زبان در گروه‌ها و دسته‌های مختلفی قرار دارند و هر کدام علایق، سلایق، گرایش‌ها و سنین متفاوت دارند. باید برای هر یک از آنها روش مناسب تدریس را به کار برد.

یکشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۱
ادامه
نظریات و اصول آموزش بزرگسالان
۱۶۰

برای گرفتن یک مدرک تحصیلی جدید هیچ وقت دیر نیست؛ همان‌طور که برای دنبال کردن رؤیاها و آرزوها هیچ وقت دیر نیست. چه ۵ سال به بازنشستگی شما مانده باشد چه ۵۰ سال،‌ همیشه می‌توانید به دنبال علاقه خود بروید و شغلی را دنبال کنید که شما را سر ذوق می‌آورد.

چهارشنبه ۵ مرداد ۱۴۰۱
ادامه
اتوماسیون مشاغل، انقلاب مهارتی را ضروری می‌کند
۱۲۹

همه ما نگران هستیم که ربات‌ها شغل ما را تصاحب کنند اما به موضوع مهم‌تر توجهی نمی‌کنیم: در حال حاضر نسبت به گذشته ربات‌های بیشتری به کار گرفته شده‌اند اما در عین حال افراد بیشتری نیز استخدام می‌شوند. ۸۵ درصد کارفرمایان در سطح جهانی قصد دارند پس از اتوماسیون نیروی کار فعلی خود را حفظ کنند و حتی آنها را افزایش دهند.

دوشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۱
ادامه
سرعت بخشیدن به انتقال سبز
۱۴۱

«سبز بودن» می‌تواند به مزیت رقابتی تبدیل شود و توجه‌ خریدارن را به خود جلب کند. آموزش مهارت‌های سبز در آینده از نیازهای اساسی کارگران و کارکنان در صنایع مختلف خواهد بود

یکشنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۱
ادامه
نقش فضای ابری در اتوماسیون یکپارچه زیمنس
۲۰۳

دنیای اتوماسیون در حال تغییر است. استفاده از راه دور، راه‌اندازی مجازی و تعمیر و نگهداری از راه دور جز برنامه‌های مدل اتوماسیون یکپارچه در آینده هستند. به همین دلیل روش‌های متکی بر فضای ابری در رویارویی با چالش‌های امروزی در صنایع مختلف بسیار ارزشمند هستند.

یکشنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۱
ادامه
ساخت اتوماتیک پنل‌های کنترل
۱۵۲

تولید در دنیای آینده مستلزم رعایت پایداری محیط زیست، تولید بهینه، صرفه‌جویی در مواد اولیه، انعطاف‌پذیری بالا و بهره‌وری عالی است. چشم‌انداز کارخانه‌های تولیدی در آینده به کارگیری نوعی از مهندسی است که این اهداف را برآورده کند

سه شنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۱
ادامه
اتوماسیون یکپارچه و همکاری برای پیشبرد اتوماسیون
۱۲۰

آینده مدل اتوماسیون یکپارچه روشی است که شرکت زیمنس در پیش گرفته است و نه تنها به تغییرات شتابان فناوری پاسخ می‌دهد، بلکه خود شکل‌دهنده این تغییرات است. به لطف محصولاتی که زیمنس به کمک اتوماسیون یکپارچه تولید می‌شوند، این شرکت توانسته است در طی سال‌ها زیرساختی فراهم کند که بتواند همه اطلاعات مربوط به فناوری عملیاتی را در یک جا جمع کند.

سه شنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۱
ادامه
رابطه معماری و مهندسی معماری
۱۹۰

مسئولیت اصلی مهندس معمار تمرکز بر جنبه‌های مهندسی یک بناست. اگرچه مهندسان معمار باید همکاری نزدیکی با معماران داشته باشند، آنها کاملاً مهندس هستند. کسی که در این جایگاه قرار دارد، سیستم‌های مکانیکی و ساختاری بنا را طراحی می‌کند و چالش‌های مربوط به سیستم‌های برقی و روشنایی ساختمان را برطرف می‌کند.

سه شنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۱
ادامه
مراحل فراگیری زبان دوم
۲۰۶

یادگیریِ خوب صحبت کردن و نوشتن به زبان مادری خود به اندازه کافی چالش‌برانگیز است، اما کسب این مهارت‌ها در زبان دوم به تلاش، تعهد و تمرین بیشتر نیاز دارد. هر زبانی مجموعه قوانین خاص خود را برای صحبت کردن و نوشتن صحیح دارد. وقتی زبان‌آموزان شروع به یادگیری یک زبان دوم می‌کنند ممکن است با ترس و اضطراب مواجه شوند که به نوبه خود بر میزان یادگیری آنها و سهولت یا دشواری آن زبان برای آنها تأثیرگذار است.

سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
ادامه
پربازدیدترین مقالات اخیر