جستجو برای "{{term}}"
جستجو برای "{{term}}" نتیجه ای نداشت.
پیشنهاد می شود:
 • از املای صحیح کلمات مطمئن شوید.
 • از کلمات کمتری استفاده کنید.
 • فقط کلمه کلیدی عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
{{count()}} نتیجه پیدا شد. برای دیدن نتایج روی دکمه های زیر کلیک کنید!
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دپارتمان ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}

آموزش تعمیرات موبایل صفر تا صد + مدرک بین المللی

آموزش حرفه‌ای تعمیرات موبایل: دسترسی به بهترین منابع آموزشی

یکی از دوره‌های بسیار پرطرفدار در مجتمع فنی تهران،‌ دوره تعمیرات تلفن همراه است. دوره جامع تعمیرات تخصصی تلفن همراه با اینکه دوره نسبتاً گران‌قیمتی است، متقاضیان زیادی دارد که می‌خواهند آموزش صفر تا صد تعمیرات موبایل را ببینند. دوره آموزش تعمیرات موبایل در مجتمع فنی تهران یک دوره تخصصی محسوب می‌شود. تدریس این دوره در مدت زمان ۸۰ ساعت انجام می‌شود. در دوره آموزش تعمیرات گوشی حدود هشتاد درصد دوره شامل آموزش تعمیرات سخت‌افزاری و مابقی به مباحث نرم‌افزاری اختصاص دارد.

استفاده از ابزارهای حرفه‌ای در دوره جامع تعمیرات تخصصی تلفن همراه

از آنجایی که دوره جامع تعمیرات تخصصی تلفن همراه در مجتمع فنی تهران، دوره‌ای تخصصی است، لازم است دانش‌پذیران پیشتر دوره مقدماتی تعمیرات بردهای الکترونیکی را گذرانده باشند که دوره‌ای ۲۴ساعته است. آنها در این دوره با قطعات مختلف آشنا می‌شوند و کار با وسایلی مانند هیتر، هویه و اهم‌متر را یاد می‌گیرند. همچنین قادر به عیب یابی با اهم­متر خواهند بود.

البته کسانی که در دانشگاه در رشته برق تحصیل کرده‌اند یا پیشتر در این حوزه تجربه عملی دارند، لازم نیست برای ورود به دوره جامع تعمیرات تخصصی تلفن همراه، پیشتر دوره مقدماتی تعمیرات بردهای الکترونیکی را بگذرانند. این دوره آموزشی در شعبه مرکزی مجتمع فنی تهران (سعادت آباد) در حال برگزاری است. دوره آموزش جامع تعمیرات تلفن همراه با مدرک بین‌المللی در دپارتمان برق و الکترونیک مجتمع فنی تهران ارائه می‌شود و در پایان آن به دانش‌پذیران گواهی‌نامه بین‌المللی اعطا می‌شود.

ظرفیت دوره آموزش تعمیرات تلفن همراه با مدرک بین‌المللی در مجتمع فنی تهران ۱۰ نفر است. در طی دوره تعمیرات تلفن همراه، به ازای هر نفر تجهیزات تخصصی تدارک دیده شده است که در اختیار آنها قرار می‌گیرد. هر دانش‌پذیر با تجهیزات مخصوص خود، کار می‌کند و نیازی به استفاده اشتراکی از تجهیزات نیست. همین امر باعث می‌شود ظرفیت کلاس اندک باشد و هزینه آن بالا برود.

آموزش عملی تعمیرات موبایل: اصول و مبانی روزآمد تعمیرات گوشی همراه

گوشی‌های موبایل جزء تفکیک‌ناپذیر از سبک زندگی امروز ما هستند. همه کسانی که در جامعه حضور فعال دارند، اگر از گوشی‌های هوشمند استفاده نکنند، با چالش‌های جدی مواجه می‌شوند. گوشی‌های هوشمند کاری فراتر از برقراری ارتباط و ایجاد قابلیت صحبت تلفنی انجام می‌دهند. نیازهای عصر جدید و انسان امروزی باعث شده‌اند که لازم باشد آنها از این دستگاه‌ها، کاربردهای متنوعی بگیرند. گوشی‌های موبایل دستگاه‌هایی ظریف و آسیب‌پذیر هستند که همیشه امکان خراب شدن آنها وجود دارد و به همین دلیل تعمیرات موبایل کسب‌وکاری پررونق محسوب می‌شود که تقاضا برای آن بسیار بالاست.

انواع مشکلات نرم‌افزاری برای گوشی‌های موبایل بسیار اتفاق می‌افتد. برخی از این مشکلات را می‌توان به‌راحتی و در زمانی اندک حل کرد. اما حل برخی از مشکلات نرم‌افزاری به صرف زمان بیشتری نیاز دارد و نیازمند فردی متخصص برای انجام این کار است. حتی برخی از این مشکلات نرم‌افزاری ممکن است باگ‌های مدل و برند گوشی باشند که قابل رفع نیستند. برخی از چالش‌های نرم‌افزاری که دانش‌آموختگان دوره‌های آموزش تعمیرات موبایل باید بتوانند آنها را برطرف کنند عبارت‌اند از:

 • مشکل در نصب و راه‌اندازی نرم‌افزارها
 • کرش کردن و هنگ کردن گوشی
 • به‌روز نشدن سیستم عامل‌ گوشی
 • مشکل در رابط کاربری
 • مشکل در دانلود فایل‌ها
 • وصل نشدن موبایل به اینترنت
 • خاموش شدن ناگهانی گوشی
 • ریست شدن پشت سر هم موبایل

برخی از مشکلات نرم‌افزاری گوشی‌های همراه مربوط به برند و مدل آنهاست و در همه انواع گوشی ممکن است این مشکلات به وجود بیایند. کسانی که از گوشی‌های نسل جدیدتر استفاده می‌کنند، به دلیل پیشرفته‌تر و به‌روز بودن این گوشی‌ها کمتر با نقص‌های نرم‌افزاری در تلفن همراه خود مواجه می‌شوند، زیرا شرکت‌های سازنده سعی می‌کنند باگ‌های گوشی‌های نسل قبلی را برطرف کنند. کسانی که در دوره جامع تعمیرات تخصصی تلفن همراه مجتمع فنی تهران شرکت می‌کنند، با مشکلات احتمالی و رایج که در نرم‌افزارهای همه برندهای مختلف تلفن همراه مشترک است، آشنا می‌شوند و دانش لازم برای رفع آنها را فرا می‌گیرند.

دسته دوم مشکلاتی که فراگیران در دوره تعمیرات تلفن همراه با آنها آشنا می‌شوند، مشکلات سخت‌افزاری گوشی‌های هوشمند است. در بیشتر موارد، عدم استفاده درست از این گوشی‌ها، عامل اصلی ایجاد مشکلات سخت‌افزاری در آنهاست. دانلود کردن اپلیکیشن‌های نامطمئن از منابع ناشناس می‌تواند باعث شود که بدافزارها به گوشی راه پیدا کنند و در ادامه مشکلات متعددی را به وجود بیاورند.

دوره آموزش تعمیر موبایل

تاکتیک‌ها و ترفندهای برتر در دوره آموزش تعمیرات موبایل کدام‌اند؟

دستگاه‌های موبایل دارای چندین قطعه سخت‌افزاری هستند که خرابی در هر کدام باعث اختلال در عملکرد گوشی می‌شود. گاه این قطعات گران‌قمیت هستند و به همین دلیل فراگیران دوره‌های آموزش تعمیرات گوشی باید این قطعات و مشکلات احتمالی آنها را به‌خوبی بشناسند تا بتوانند بهترین خدمات را با کمترین میزان هزینه برای مشتریان خود انجام دهند. رایح‌ترین مشکلاتی که ممکن است برای سخت‌افزار گوشی‌های هوشمند به وجود بیاید و در دوره آموزش صفر تا صد تعمیرات موبایل، شیوه رفع آنها آموزش داده می‌شود عبارت‌اند از:

 • تعمیر و تعویض تاچ
 • تعمیر و تعویض ال.سی.دی
 • تعویض گلس
 • تعمیر و تعویض اسپیکر
 • تعمیر و تعویض میکروفون
 • تعمیر و تعویض فریم
 • تعمیر و تعویض بدنه
 • تعویض باتری
 • تعمیر و تعویض مدار
 • تعمیر و تعویض برد
 • تعویض خازن‌ها
 • تعمیر و تعویض دوربین
 • تعمیر و تعویض لنز

ممکن است به نظر برسد راه حل رفع این مشکلات ساده است، اما این کار در بسیاری موارد به تخصص بالایی نیاز دارد که تنها کسانی که دوره آموزش تعمیرات موبایل را به صورت حرفه ای گذرانده‌اند، می‌توانند این کار را به نحو صحیح انجام دهند. دلیل این امر آن است که قطعات موبایل بسیار کوچک و حساس هستند و برداشتن و جاگذاری و تعمیر آنها به ظرافت بالایی نیاز دارد. همچنین تعمیر برخی قطعات سخت‌افزاری موبایل مانند مدار و برد، کاری بسیار تخصصی است که نیازمند شناخت کافی از علم سخت‌افزار رایانه است و تعمیرکار مربوطه باید آموزش صفر تا صد تعمیرات موبایل را به صورت تخصصی و علمی فراگرفته باشد.

یکی از مشکلات رایج در گوشی‌های هوشمند این است گوشی خاموش می‌شود و دیگر روشن نمی‌شود. در این مواقع اغلب تصور می‌شود که باطری دچار مشکل شده است، اما گاه ممکن است ایراد از برد موبایل باشد و در این موارد تعمیرکار باید تمامی آی.سی‌ها را یک‌به‌یک بررسی کند تا بتواند آی.سی آسیب‌دیده را شناسایی کند. این کار نیاز به دقت و ظرافت بسیار زیادی دارد. اغلب دلیل خراب شدن آی.سی‌ها آب‌خوردگی یا ضربه دیدن تلفن همراه است.

یکی دیگر از مشکلات سخت‌افزاری رایج در تلفن‌های همراه که در دوره جامع تعمیرات تخصصی تلفن همراه در مورد آن آموزش‌های لازم داده می‌شود، تعویض ال.سی.دی موبایل است که به دلایل مختلفی از جمله آب‌خوردگی یا ضربه دچار آسیب می‌شود. بخش تاچ ال.سی.دی موبایل از اجزای مختلفی تشکیل شده است که می‌توان آنها را تعویض تا تعمیر کرد. این اجزا عبارت‌اند از:

 • گلس
 • محافظ ال.سی.دی
 • تاچ یا دیجیتایزر
 • ال.سی.دی
 • بک‌لایت
 • فریم ال.سی.دی

اگر گوشی موبایل دچار ایراد در آنتن‌دهی شود، اولین راه حلی که به ذهن همه می‌رسد، ری‌استارت کردن یا راه‌اندازی مجدد گوشی است. اما اگر مشکل نرم‌افزاری باشد، ری‌استارت کردن آن مشکل را حل نخواهد کرد. همچنین گاه این مشکل مربوط به فلت داخلی گوشی است و نیاز است که تعمیرکار آن را به‌طور اصولی حل کند. برای رفع این مشکل فرایندی انجام می‌شود که اصطلاحاً به آن «فلش کردن» گوشی می‌گویند و دانش‌پذیران دوره آموزش تعمیرات موبایل این روش را نیز فرا می‌گیرند.

گاه وارد شدن ضربه به گوشی باعث آسیب دیدن هارد گوشی می‌شود. در این موارد گوشی شما بدون هیچ علتی به‌طور مداوم و خودکار ری‌استارت می‌شود. گاه قفل شدن گوشی روی آرم برند نیز نشانه خرابی هارد گوشی است. این مشکل می‌تواند ناشی از کمبود حافظه گوشی باشد. نحوه تعمیرات هارد موبایل نیز یکی از مباحث اصلی است که در دوره تعمیرات تلفن همراه به آن پرداخته می‌شود.

آموزش تعمیرات موبایل از صفر تا صد

بازار کار تعمیرات موبایل: تقاضای بازار برای آموزش تعمیرات موبایل چه ویژگی‌هایی دارد؟

کسانی که به حرفه تعمیر موبایل علاقه‌مند هستند، باید بدانند برای شروع یک کسب‌وکار سودآور در حوزه تعمیر تلفن‌های همراه، تنها چیزی که نیاز دارند این است که ابزارهای لازم را تهیه کنند، در دوره تعمیرات تلفن همراه شرکت کنند و در ادامه ذهنی علاقه‌مند به یادگیری در مورد دستگاه‌های گوشی هوشمند داشته باشند. با فراهم کردن این سه شرط، افراد می‌توانند بدون داشتن سرمایه زیاد، برای خود کسب‌وکاری مستقل و پرسود به وجود بیاورند.

وارد شدن به حوزه تعمیرات گوشی همراه در درجه نخست نیازمند علاقه و انگیزه است و فرد باید بتواند بر دشواری‌ها و چالش‌هایی که در مسیر این شغل پیش روی او قرار می‌گیرند غلبه کند. به هر حال این حرفه نیز مانند هر حرفه دیگری دشواری‌های خاص خود را دارد و تنها با غلبه بر آنها می‌توان در این مسیر شغلی پیشرفت کرد.

در دوره آموزش تعمیرات گوشی مجتمع فنی تهران، همه توانمندی‌های لازم برای ورود به این بازار حرفه‌ای به‌طور کامل به فراگیران آموزش داده می‌شود. مطالب مفیدی که در این دوره در حوزه آموزش صفر تا صد تعمیرات موبایل به فراگیران منتقل می‌شوند، شامل آموزش‌های مقدماتی الکترونیک برای تعمیر موبایل نیز می‌شوند. در دوره آموزش تعمیرات موبایل فنی حرفه‌ای این مجتمع، فراگیران با نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس موبایلی، روش‌های پشتیبان گرفتن از گوشی‌های موبایل، روش‌های BOX، فلش کردن و بازیابی رمز گوشی تلفن همراه نیز آشنا می‌شوند.

همچنین نحوه بازگردادن اطلاعات از دست رفته گوشی، نصب اندروید و آی.او.اس، نحوه بررسی قطعات داخلی، کار با منبع تغذیه موبایل، نحوه خواندن نقشه‌های برد موبایل، نحوه شابلون‌زنی، نحوه تعویض هارد و دوربین گوشی و نحوه عیب‌یابی بلوتوث نیز در دوره آموزش تعمیرات تلفن همراه با مدرک بین‌المللی به فراگیران منتقل می‌شود.

دانش‌آموختگان دوره آموزش تعمیرات موبایل برای اینکه در بازار تعمیر موبایل موفق شوند، لازم است ابزارهای باکیفیت و مناسب این کار را تهیه کنند. اساتید دوره جامع تعمیرات تخصصی تلفن همراه می‌توانند در این زمینه به فراگیران راهنمایی‌های لازم را انجام دهند.

مهم‌ترین عامل در موفقیت در حرفه تعمیر موبایل، آن است که فرد به این حرفه علاقه‌مند باشد. افراد مختلف، حتی بدون داشتن زمینه آموزشی مرتبط می‌توانند با شرکت در دوره‌ تعمیرات تلفن همراه، روش‌های نوین و روزآمد عیب‌یابی، تعمیر و تعویض قطعات معیوب موبایل را فرا بگیرند و با کسب مدرک مربوطه، به طرق مختلف به بازار کار این حوزه وارد شوند.

شرکت‌ها، فروشگاه‌ها و مراکز تعمیر موبایل از جمله فضاهای کاری هستند که دانش‌آموختگان دوره آموزش صفر تا صد تعمیرات موبایل می‌توانند در آنها مشغول به کار شوند. این دانش‌آموختگان همچنین می‌توانند برای خود مغازه‌ای اجاره کنند یا در یک فروشگاه میزی برای ارائه خدمات تعمیر و تعویض انتخاب کنند و به این ترتیب کار خود را در این حوزه آغاز کنند. همان‌طور که گفتیم، برای این کار احتیاج به سرمایه زیادی نیست و فرد در طی این فرایند می‌تواند تجربه خود را بالا ببرد و در مسیر شغلی خود پیشرفت کند. همچنین کسانی که دوره آموزش تعمیرات حرفه­ای موبایل را با موفقیت پشت سر بگذرانند، می‌توانند در حوزه فروش قطعات جانبی موبایل و حتی فروش گوشی‌های هوشمند مشغول به کار شوند.

هزینه مورد نیاز برای شروع کار در حوزه تعمیرات موبایل، چیزی در حدود ۱۵ تا ۵۰ میلیون تومان است و بسته به کیفیت تجهیزات و حرفه‌ای بودن کسب‌وکار شما، این هزینه متفاوت می‌شود. مهم‌ترین نکته این است که فرد باید دانش و مهارت اولیه برای شناسایی مشخصات فنی دستگاه‌های هوشمند مختلف را داشته باشد و به مرور و با کسب تجربه کافی، بتواند مشخصات فنی گوشی‌های مختلف را با هم مقایسه کند و بر ویژگی‌های کاربری هر یک تسلط یابد.

نکته دیگر آنکه هر روز گوشی‌های جدید به بازار می‌آیند و کسانی که می‌خواهند در این حوزه مشغول به کار شوند، باید دائماً دانش خود را ارتقا دهند. آنها باید مشخصات فنی دستگاه‌های جدید را بشناسند و از وب‌سایت‌های برندهای مختلف، اطلاعات مربوط به هر محصول جدید را مطالعه کنند. حوزه‌های آموزشی که تعمیرکاران موبایل لازم است در مورد آنها اطلاعات خود را به روز نگه دارند، عبارت‌اند از:

 • تعویض صفحه نمایش ال.سی.دی
 • خرابی سوکت شارژ
 • تعمیر مدار شارژر
 • ضعف آنتن تلفن
 • تعویض تاچ
 • خرابی آی.سی بلوتوث
 • تعمیر بی‌سیم
 • خرابی سوکت سیم کارت
 • مشکل باطری
 • مشکل آی.سی

اگر دانش شما در این حوزه‌ها به‌روز باشد، اغلب در مدت زمان اندکی می‌توانید چنین معایبی را برطرف کنید و مشتریان از کار شما راضی خواهند بود که این امر باعث افزایش درآمد شما خواهد شد. اغلب مشکلات موبایل‌ها راه‌حل‌های میانبر و سریعی دارند که اگر به این راه‌حل‌ها مسلط شوید، سرعت شما در کار بسیار بالا می‌رود.