جستجو برای "{{term}}"
جستجو برای "{{term}}" نتیجه ای نداشت.
پیشنهاد می شود:
  • از املای صحیح کلمات مطمئن شوید.
  • از کلمات کمتری استفاده کنید.
  • فقط کلمه کلیدی عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
{{count()}} نتیجه پیدا شد. برای دیدن نتایج روی دکمه های زیر کلیک کنید!
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دپارتمان ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}

مهاجرت تحصیلی به آمریکا

آنچه درباره ویزای تحصیلی امریکا باید بدانید

امریکا بزرگترین مقصد تحصیلی جهان است که با داشتن موسسات آموزشی و دانشگاههای بزرگ و معتبر، سالانه از بیش از 800.000 دانشجوی خارجی استقبال می‌کند. بیشتر دانشگاه‌های آمریکا، حداقل یک یا دو دانشگاه در هر ایالت، در رتبه‌های بالای جهانی قرار دارند که در رتبه‌بندی تک یا دو رقمی هستند.

 

 انواع ویزای تحصیلی امریکا

 1-   ویزای F1

این نوع ویزا برای ادامه تحصیل در دانشگاه، کالج و مدارس امریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

2-   ویزای F2

برای همسر و فرزندان دانشجوی بین‌المللی که ویزای تحصیلی F1 امریکا دارد.

3-   ویزای M1

برای ادامه تحصیل در موسسات فنی و حرفه‌ای و سایر موسسات غیرآکادمیک به غیر از برنامه‌های آموزش زبان در امریکا است.

4-   ویزای M2

برای همسر و فرزندان دانشجوی بین‌المللی که ویزای تحصیلی M1 امریکا دارد.

5-   ویزای J1

ویزای تحصیلی برای فرصت‌های مطالعاتی، دوره‌های تابستانی، گذراندن دوره انترنی یا کارآموزی امریکا مورد نیاز است.

6-   ویزای J2

برای همسر و فرزندان دانشجوی بین‌المللی که ویزای تحصیلی J1 امریکا دارد.

 

ویزای تحصیلی آمریکا

بهترین و رایج‌ترین ویزای تحصیلی آمریکا، ویزای تحصیلی F1 امریکا است. متقاضیان ویزای تحصیلی امریکا، پس از دریافت پذیرش از یک موسسه آموزشی مورد تایید اداره مهاجرت امریکا، باید از طریق ویزای F1، برای ویزای تحصیلی امریکا اقدام کنند.

یکی از موارد مهم برای ویزای تحصیلی F1 آمریکا آن است که دوره‌ تحصیلی باید بیش از 6 ماه باشد. افرادی که موفق به دریافت ویزای تحصیلی F1 می‌شوند علاوه بر تحصیل تمام وقت، می‌توانند 20 ساعت در هفته کار کنند. اما نکته مهم آن است که دانشجویان بین‌المللی مجاز هستند تا در سال اول تحصیل خود در امریکا، فقط در محدوده دانشگاه کار کنند و پس از اتمام سال اول، می‌توانند خارج از دانشگاه مشغول به کار شود.

 

ویزای کار پس از فارغ التحصیلی امریکا

یکی از دغدغه‌های بزرگ دانشجویان بین‌المللی درامریکا، دریافت ویزای کار است تا پس از پایان تحصیل بتوانند در این کشور کار کنند. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند پس از پایان سال اول تحصیل تمام وقت یا پس از پایان تحصیل کامل، برای ویزای Optional Practical Training (OPT) اقدام کنند.

مدت مجوز OPT که از سوی اداره مهاجرت و تحت عنوان EAD صادر می‌شود، تنها یک سال است. اما اگر رشته تحصیلی دانشجویان جزء STEM مانند علوم (Science)، تکنولوژی (Technology)، مهندسی (Engineering) یا ریاضیات (Mathematics) باشد، مجوز STEM OPT دریافت می‌کنند که این مجوز کار دو سال بیشتر است و مجموعا سه سال ویزای کار خواهد بود.

SEVP چیست؟

Student and Exchange Visitor Program که به اختصار SEVP گفته می‌شود برنامه ساماندهی دانشجویان و گردشگرانی است که قصد ورود به کشور امریکا را دارند. این برنامه در اداره مهاجرت و گمرک امریکا اجرائی می‌شود. این سیستم اطلاعات دانشجویی و تبادل بازدیدکنندگان را مدیریت می‌کند. طبق این برنامه موسسات آموزشی که قصد جذب دانشجویان بین‌المللی را دارند باید در لیست SEVP باشند تا بتوانند ثابت کنند دارای امکانات لازم هستند.

در نتیجه متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در امریکا را دارند و از طریق ویزای F یا M قصد ورود به این کشور را دارند باید از موسسه آموزشی پذیرش بگیرند که مورد تایید SEVP و در لیست موسسات آموزشی باشند. 

 

 SEVIS چیست؟

Student and Exchange Visitor Information System یا به اختصار SEVIS (سامانه اطلاعات دانشجویی و بازدیدکنندگان) یک سیستم دولتی در امریکا است که اطلاعات و فرآیندهای مربوط به درخواست ویزاهای F1 و J1 را مدیریت می‌کند. متقاضیان باید قبل از دریافت ویزا و ورود به این کشور مبلغی را پرداخت کنند که به هزینه ویزایی که باید به سفارت امریکا پرداخت شود اضافه می‌شود. این هزینه مختص به متقاضی اصلی است و شامل اعضای خانواده نمی‌شود و هزینه ثبت نام دانشگاه (Application Fee) و ویزا ندارد.

 

دریافت اقامت دائم آمریکا با ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی جزء ویزاهای موقت است. دانشجویان بینالمللی با دریافت ویزای تحصیلی امریکا در واقع اقامت موقت دریافت می‌کنند و اجازه دارند تا پایان تحصیل و اتمام ویزا در این کشور بمانند. اما بسیاری ویزای تحصیلی را پلی برای رسیدن به مقصد نهایی یعنی دریافت اقامت دائم در نظر می‌گیرند.

آن چه که باید بدانید این است که بهترین روش اخذ اقامت دائم امریکا، دریافت ویزای تحصیلی و سپس تبدیل آن به ویزاهای مهاجرتی و در نهایت اخذ گرین کارت امریکا است.

دانشجویان پس از اتمام تحصیل خود در امریکا، با دریافت ویزای پس از پایان تحصیل (OPT) امکان این را دارند تا در این کشور کار کنند.

حال اگر به مدت یکسال مشغول به کار شوند می‌توانند درخواست ویزای کاری H1-B را بدهند. در صورت دریافت این ویزا پس از 5 سال کار در امریکا می‌توانند اقامت دائم را تقاضا کرده و گرین کارت امریکا را دریافت کنند.

 

برای دریافت مشاوره، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تماس: 02122369161 - 02122369162

واتس‌اپ: 1784104 - 0902

امور بین‌الملل مجتمع فنی تهران