جستجو برای "{{term}}"
جستجو برای "{{term}}" نتیجه ای نداشت.
پیشنهاد می شود:
  • از املای صحیح کلمات مطمئن شوید.
  • از کلمات کمتری استفاده کنید.
  • فقط کلمه کلیدی عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
{{count()}} نتیجه پیدا شد. برای دیدن نتایج روی دکمه های زیر کلیک کنید!
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دپارتمان ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}

مهاجرت تحصیلی به قبرس

تحصیل در قبرس شمالی

اگر به دنبال تحصیل با هزینه پایین در خارج از ایران هستید، قبرس شمالی مزایای زیادی برای دانشجویان بین‌المللی دارد. از مزایای تحصیل در قبرس شمالی می‌توان به کیفیت و رفاه بالای زندگی، آب و هوای معتدل، فرصت تفریح و گردشگری، نزدیکی به ایران، نداشتن ویزا، امکان تحصیل و زندگی به زبان ترکی و انگلیسی اشاره کرد.

کشور قبرس شمالی یک انتخاب عالی برای دانشجویان بین‌المللی به خصوص ایرانی‌ها به شمار می‌آید. از دلایل مهم انتخاب قبرس شمالی برای دانشجویان ایرانی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی

دانشجویان نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند و می‌توانند دوره زبان را در دانشگاه‌های قبرس شمالی بگذرانند. هر چند که اگر دانشجویان مدرک زبان داشته باشند می‌توانند بلافاصله تحصیل خود را آغاز کنند.

 

تحصیل به زبان انگلیسی در قبرس شمالی

تحصیل در برخی رشته‌ها در دانشگاه‌های قبرس شمالی به انگلیسی است که این کمک می‌کند تا دانشجویان در آینده برای مهاجرت به کشورهای دیگر یک قدم نسبت به سایر افراد جلوتر باشند.

 

مقرون به صرفه بودن هزینه زندگی در قبرس شمالی

هزینه‌های تحصیل و زندگی در قبرس شمالی در مقایسه با سایر کشورها مانند اروپا، انگلستان، استرالیا، کانادا و امریکا مقرون به صرفه‌تر است.

 

استفاده از ارزهای رایج دنیا در قبرس شمالی

ارز رسمی کشور قبرس شمالی لیر ترکیه است اما اکثر ارزهای رایج جهانی مانند پوند، یورو و دلار در قبرس شمالی کارایی داشته و قابل استفاده هستند.

 

قرارداد دانشگاه های قبرس شمالی با دانشگاه های سایر کشورها

قبرس شمالی، قرارداد Exchange دانشجو به سایر کشورها دارد و دلیل آن را می‌توان این دانست که سیستم آموزشی دانشگاه‌های این کشور مورد تایید سایر کشورها هستند. دانشجویان کارشناسی با گذراندن 2 سال دوره تحصیل در قبرس شمالی، می‌توانند برای ادامه تحصیل خود به امریکا، کانادا، انگلستان، استرالیا و سایر کشورها درخواست دهند. دانشگاه‌های قبرس شمالی با بسیاری از دانشگاه‌های سراسر دنیا قرارداد تبادل دانشجو دارند. بر همین اساس دانشجویان ترجیح می‌دهند برای صرفه جویی در هزینه و وقت خود، ابتدا مشغول به تحصیل در قبرس شمالی شوند و پس از چندی برای ادامه تحصیل در کشور دلخواه خود اقدام کنند.

 

امکانات ویژه دانشگاه های قبرس شمالی برای دانشجویان

تمامی دانشگاه های قبرس شمالی دارای امکانات تفریحی، ورزشی، آموزشی و اجتماعی هستند. همچنین دانشجویان می‌توانند از خوابگاه های مخصوص دانشجویان استفاده کرده و در لحظه ورود از ترانسفر فرودگاهی استفاده کنند.

 

اجازه کار دانشجویان بین‌المللی در قبرس شمالی

دانشجویان بین‌المللی در طول تحصیل خود در قبرس شمالی، امکان کار پاوه وقت (20 ساعت در هفته) را دارند. از طرف دیگر این اجازه کار برای دانشجویان در طول تعطیلات به صورت تمام وقت است.

 

تایید دانشگاه های قبرس شمالی توسط وزارت علوم ایران

وزارت علوم ایران هر ساله دانشگاه های مورد تایید خود را اعلام می‌کند که بسیاری از دانشگاه‌های قبرس شمالی در این لیست قرار دارند.

 

عدم نیاز به اخذ ویزا برای تحصیل در قبرس شمالی

برای ادامه تحصیل در قبرس شمالی نیازی به اخذ ویزا مانند کشورهای دیگر نیست.

 

معرفی دانشگاه EMU در قبرس شمالی

دانشگاه EMU اولین و قدیمی‌ترین دانشگاه دولتی در قبرس شمالی است که یکی از معتبرترین و بزرگترین دانشگاه‌های انگلیسی زبان در این کشور محسوب می‌شود.

دانشگاه EMU در شهر فاماگوستا واقع شده است که در سال 1979 تاسیس شده است و بیش از 100 رشته متنوع در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارد.

این دانشگاه مورد تایید شورای عالی آموزش قبرس شمالی (YODAK)، آموزش عالی کشور ترکیه (YOK) و در برخی رشته‌ها مورد تایید وزرات علوم ایران است.

دروس در دانشگاه EMU به دو زبان انگلیسی و ترکی ارائه می‌شود. البته برخی رشته ها فقط به انگلیسی، برخی فقط به زبان ترکی و برخی مشترک انگلیسی و ترکی برگزار می‌شوند.

مجتمع فنی تهران، دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران به قبرس شمالی است. بر همین اساس قراردادی فی مابین مجتمع فنی تهران و برخی دانشگاه‌های قبرس شمالی ماننده دانشگاه گیرنه امریکن منعقد شده است. دانشگاه EMU یکی از دانشگاه هایی است که طرف قرارداد با مجتمع فنی تهران است و مجتمع فنی تهران یک نماینده در قبرس شمالی دارد تا به تمامی کارهای دانشجویان در این کشور رسیدگی کند.

 

برای دریافت مشاوره و ارزیابی شرایط خود، با ما تماس بگیرید.

تماس: 02122369161 - 02122369162

واتس‌اپ: 1784104 - 0902

امور بین‌الملل مجتمع فنی تهران