جستجو برای "{{term}}"
جستجو برای "{{term}}" نتیجه ای نداشت.
پیشنهاد می شود:
  • از املای صحیح کلمات مطمئن شوید.
  • از کلمات کمتری استفاده کنید.
  • فقط کلمه کلیدی عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
{{count()}} نتیجه پیدا شد. برای دیدن نتایج روی دکمه های زیر کلیک کنید!
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دپارتمان ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}

ریاضی و آمار

گروه ریاضی و آمار

دروس این گروه در مجتمع فنی تهران، برای محققان، دانشجویان و متخصصان حوزه­ های گوناگون مهندسی، علوم نظری، علوم پزشکی، علوم انسانی و پژوهش­ های اجتماعی طراحی شده است:

 

الف- نرم­ افزار MATLAB

نرم ­افزار MATLAB بدون شک مهم­ترین ابزار برای مهندسان و محققان در زمینه محاسبات ریاضی تخصصی و کاربردی در رشته ­های مختلف است. این نرم­ افزار با داشتن قابلیت­ های بسیار بالا در زمینه برنامه ­نویسی، کدنویسی، شبیه­ سازی ریاضی و محاسبات پیچیده عددی ظرف بیش از 40 سال گذشته همواره انتخاب اول دانشجویان و محققان رشته ­های گوناگون نظیر برق، مکانیک، عمران، نقشه­ برداری، برنامه ­نویسی و ... بوده است. این نرم ­افزار دارای ماژول ­ها و جعبه­ابزارهای گوناگون است. بعنوان نمونه جعبه­ ابزار طراحی سیستم­های کنترل که برای طراحی و انتخاب پارامترهای مختلف سیستم­ های کنترل خطی و غیرخطی با لوپ های گوناگون کنترلی مورد استفاده طراحان رشته ­های برق، مکانیک، شیمی، عمران، ... قرار می­گیرد. همچنین ماژول Simulink که با ارائه یک پلتفرم شبیه ­سازی بسیار منعطف بصورت دیاگرام بلوکی، قادر به تولید نتایج خارق­ العاده و ایجاد بصیرت­ های نظری و عملی در خصوصی سیستم­ های بسیار پیچیده مهندسی است.

در مجتمع فنی تهران این درس در قالب سه دوره مختلف آموزشی ارائه می­گردد:

دوره آموزشی MATLAB سطح یک (برای ثبت ­نام اینجا کلیک کنید ) که برای تمامی رشته­ ها و شاخه ­های فنی و مهندسی مشترک بوده و در آن مباحث بسیار کاربردی و جذاب در ریاضیات و برنامه­ نویسی برای مهندسان ارائه می­شود.

پس از شرکت در دوره سطح یک، شرکت در دوره آموزشی MATLAB سطح دو (برای ثبت­ نام اینجا کلیک کنید) برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی، محققان حوزه هوش مصنوعی و محاسبات عددی و ریاضیات کاربردی توصیه می­شود. تمرکز اصلی این دوره بر مباحث ریاضیات مهندسی پیشرفته، هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، سیستم­ های تصمیم­ گیری فازی و ترکیبی و پردازش تصاویر دیجیتال می­باشد.

دوره آموزشی MATLAB ویژه مهندسی کنترل (برای ثبت­ نام اینجا کلیک کنید) برای مهندسان کنترل (برق، مکانیک، شیمی، ...) علاقمند به طراحی و شبیه­ سازی سیستم ­های کنترل اتوماتیک خطی، غیرخطی، دیجیتال، بهینه، ... در فضای حالت و ... در حوزه زمان و فرکانس پیشنهاد می­شود. آموزش کامل ماژول ­های MATLAB و Simulink در زمینه مهندسی کنترل از مهم­ترین سرفصل ­های این دوره آموزشی است.

 

ب- نرم ­افزار SPSS

انجام پژوهش­ های آماری یکی از مهم­ترین ابزارهای مطالعاتی در حوزه­ های علوم انسانی و مدیریت، پزشکی و پیراپزشکی، علوم نظری، صنایع کشاورزی، هنر و ... است. انواع تحلیل­های آماری توصیفی و استنباطی بر نتایج جمع­آوری شده از طریق پرسشنامه و یا نتایج تحقیقات میدانی محققان و همچنین تحلیل داده­ها و استخراج الگوهای رفتاری و ساخت مدل­های آماری و یا مبتنی بر یادگیری ماشین همگی در نرم­افزار SPSS امکانپذیر است. این نرم­ افزار که در ایران بسیار شناخته شده و پرکاربرد است، با در اختیار قرار دادن یک محیط بسیار کاربرپسند و ساده، قدرت بالای پردازش اطلاعات و داده­ های آماری و ایجاد گزارشات کاربردی در شاخه ­های مختلف تخصصی و علمی مورد استفاده قرار میگیرد.

 

ج- نرم ­افزار R

نرم­ افزارهای متن ­باز همیشه طرفداران مخصوص خود را دارند! این نرم ­افزارها بدلیل انعطاف ­پذیری بالا و استفاده بهینه از منابع سخت ­افزاری و نرم­ افزاری کامپیوتر و هماهنگی بالا با سیستم­ های مختلف همیشه بهترین گزینه برای کارهای پرحجم و خلاقانه هستند. بسته نرم­ افزاری R در حوزه آمار و علم داده یکی از این نرم­افزارهایی است که در سطح وسیع توسط پژوهشگران علم داده و متن­کاوی، استراتژیست­های کسب­ و کارهای دیجیتال و تحلیلگران بازار و اندیشمندان آمار در دنیا مورد استفاده قرار گرفته است. این نرم­ افزار با دارا بودن ماژول­ های مختلف داده­ کاوی و یادگیری ماشین نظیر خوشه­ بندی و تحلیل شبکه­ های اجتماعی، ارائه یک زبان برنامه­ نویسی قدرتمند و علمی، توانمندی­ های بالای تحلیل آماری و رسم نتایج و ... گزینه بسیار مناسبی برای متخصصان و دانشجویان رشته­ های پزشکی و داروسازی، علوم زیستی، علوم کامپیوتر، آمار مهندسی، زیست­ شناسی و روانشناسی، فیزیک، علوم اجتماعی، بازاریابی و تحقیقات شبکه ­های اجتماعی و غیره است.