جستجو برای "{{term}}"
جستجو برای "{{term}}" نتیجه ای نداشت.
پیشنهاد می شود:
 • از املای صحیح کلمات مطمئن شوید.
 • از کلمات کمتری استفاده کنید.
 • فقط کلمه کلیدی عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
{{count()}} نتیجه پیدا شد. برای دیدن نتایج روی دکمه های زیر کلیک کنید!
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دپارتمان ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}

آموزش MATLAB سطح دو
MATLAB II

دوره

اگر در رشته مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی هوافضا، مهندسی کامپیوتر و ... تحصیل کرده اید، بدون شک نرم افزار متلب (MATLAB)، را به عنوان ابزار قدرتمندی برای انواع پروژه های محاسباتی، برنامه نویسی، اتوماسیون، داده کاوی (Data Mining)، الگوریتم ژنتیک، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی و ... می شناسید. این درحالی است که نه تنها مهندسان بلکه دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های علوم انسانی و اجتماعی، مدیریت و ... نیز کم و بیش با متلب آشنایی داشته و آنرا ابزار مناسب و قدرتمندی برای محاسبات و تحلیل داده های آماری می شناسند. MATLAB که متشکل از دو واژه ماتریس (MATRIX) و آزمایشگاه (LABRATORY) می باشد، با ذخیره داده ها و متغیرها در ماتریس توانسته است سرعت و توان حجم محاسباتی خود را افزایش دهد. این نرم افزار که قابلیت برنامه نویسی گسترده ای دارد، موجب شده است خصوصا مهندسان، این نرم افزار را نسبت به نرم افزارهای مشابهی چون میپل (Maple) یا متماتیکا (Mathematica) در اولویت قرار دهند. همچنین با ادغام سیمولینک (Simulink) به نرم افزار متلب، امکان برنامه نویسی بلوکی در آن افزوده شده است که این امر خصوصا برای افرادی که با فلوچارت و مفاهیم کلی برنامه نویسی آشنایی دارند بسیار مفید خواهد بود. یکی از قابلیت های ویژه محیط سیمولینک، توانایی دریافت داده ها به صورت Real Time بوده که قابلیت بسیار مهمی خصوصا در حوزه مهندسی کنترل و مسائل فیدبک به شمار می رود. همچنین قدرت تحلیل و ارائه نتایج به صورت بصری (Visual)، از دیگر نقاط قوت نرم افزار متلب بوده تا جایی که نماد این نرم افزار یکی از ترسیم های سه بعدی در آن می باشد. در مجموع میتوان نرم افزار متلب را یکی از قوی ترین و جامع ترین نرم افزارهای حوزه محاسبات و علم داده دانست که می تواند انواع مدلهای ریاضیاتی سیستم های پیچیده مهندسی و غیرمهندسی را تحلیل و محاسبه کند. در مجتمع فنی تهران نرم افزار متلب در دو سطح مقدماتی (سطح یک) و پیشرفته (سطح دو)، به مخاطبین ارائه می شود. در دوره آموزشی MATLAB سطح یک، مخاطبان پس از معرفی و آشنایی با نرم افزار متلب، با توابع عمومی ریاضی و ماتریسها آشنا خواهند شد. پس از آن دانشپذیران با انواع حل معادلات خطی، غیرخطی، معادلات دیفرانسیل، جبر خطی و نحوه ترسیم نمودارهای دوبعدی و سه بعدی در متلب آشنا خواهند شد. همچنین مخاطبین این دوره با اصول برنامه نویسی در متلب (M-File)، حلقه ها و تابع نویسی (Function) در متلب آشنا شده و در نهایت با محیط Simulink و انواع کتابخانه ها و بلوک ها در آن آشنا خواهند شد. در دوره آموزشی MATLAB سطح دو، مخاطبان پس از تسلط بر مباحث دوره مقدماتی، وارد دوره پیشرفته در متلب خواهند شد. دانشپذیران در این دوره با مباحث بهینه سازی، آنالیز فوریه، آمار، احتمالات و یادگیری ماشین، پردازش سیگنالهای دیجیتال (DSP)، پردازش تصویر، داده کاوی و مباحث پایه در هوش مصنوعی آشنا می شوند. همچنین مخاطبین این دوره با الگوریتم ژنتیک، شبکه های عصبی و سیستم های فازی نیز آشنا خواهند شد و در نهایت با شبیه سازی سیستم ها در محیط سیمولینک آشنایی مناسبی کسب خواهند کرد.

آموزش متلب

پیش نیاز ها

 • در حوزه محاسبات ریاضی و شبیه سازی مهندسی به کمک نرم افزار متلب (MATLAB)، دانش اولیه ریاضیات و شناخت فرم کلی توابع خطی و غیرخطی لازمه حرکت برای حل معادلات ریاضی است. همچنین برای شبیه سازی یک سیستم مهندسی، مدل فیزیکی و ... ابتدا بایستی مدل ریاضیاتی آن استخراج شود تا به شبیه سازی و تحلیل آن پرداخته شود. بنابراین درک مدل های ریاضیاتی لازمه تصمیم برای حل و شبیه سازی این سیستم ها می باشد. همچنین آشنایی مقدماتی با اصول برنامه نویسی می تواند به درک بهتر اصول برنامه نویسی در متلب منجر شود. با این حال اصول اولیه برنامه نویسی با متلب در این دوره آموزشی، مطرح می شود.

سرفصل ها

 • بهینه سازی
 • آنالیز فوریه
 • آمار ، احتمالات و یادگیری ماشین
 • پردازش سیگنال های دیجیتال (DSP)
 • پردازش تصویر
 • داده کاوی (Data Mining)
 • مباحث پایه در هوش مصنوعی
 • الگوریتم های ژنتیک
 • شبکه های عصبی
 • سیستم های فازی
 • شبیه سازی سیستم ها در Simulink

کسب توانایی ها

 • دانشپذیران پس از شرکت در این دوره با اصول محاسبات ریاضیاتی و برنامه نویسی در محیط نرم افزار متلب (MATLAB) آشنا شده و توانایی حل انواع معادلات خطی، غیرخطی و معادلات دیفرانسیل را خواهند داشت. همچنین مخاطبان انواع نمودارهای دوبعدی و سه بعدی و کانتورهای تراز را در محیط نرم افزار ترسیم خواهند کرد و با محیط سیمولینک و انواع بلوک های دیاگرامی آشنا خواهند شد. پس از آن مخاطبین این دوره با شرکت در دوره پیشرفته با مفاهیم بهینه سازی، آنالیز فوریه، آمار و احتمالات و یادگیری ماشین، پردازش سیگنالهای دیجیتال، پردازش تصویر، داده کاوی، مباحث پایه در هوش مصنوعی، الگوریتم ژنتیک، شبکه های عصبی، سیستم های فازی و شبیه سازی سیستم ها در محیط سیمولینک آشنا خواهند شد.

بازار کار

 • در حوزه محاسبات ریاضی و شبیه سازی مدلهای ریاضی مهندسی، نرم افزارهای متنوعی چون MATLAB، Maple، Mathematica و ... وجود دارند. با این حال قدرت نرم افزار متلب در برنامه نویسی و شخصی سازی توابع، همچنین سرعت بالای انجام محاسبات در آن، باعث شده است گستردگی و جامعیت استفاده از این نرم افزار نسبت به میپل، متماتیکا و سایر نرم افزارهای این حوزه افزایش یابد. خصوصا آنکه این نرم افزار نه فقط برای انجام محاسبات ریاضیاتی، بلکه برای داده کاوی، اتوماسیون، هوش مصنوعی، الگوریتم ژنتیک، پردازش تصویر (Image Processing)، پردازش سیگنال های دیجیتال (DSP)، تحلیل داده های متنی و ... نیز در سراسر دنیا مورد توجه ویژه قرار گرفته است. این نرم افزار یکی از پر استفاده ترین نرم افزارها در میان رشته های مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی برق و کنترل، مهندسی کامپیوتر، مهندسی هوافضا و .... است که در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.
اطلاعات درس
دپارتمان : علوم مهندسی سطح درس : تخصصی گواهینامه : دارد حضوری/آنلاین : ۳۲ ساعت

کلاس ها

کلاس #305508
مرکز : سعادت آباد (مرکزی)
تاریخ شروع : ۲۸-۰۲-۱۴۰۳
جمعه از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۴:۰۰
هزینه دوره : ۳۹,۰۰۰,۰۰۰ ریال نمایش کلاس