جستجو برای "{{term}}"
جستجو برای "{{term}}" نتیجه ای نداشت.
پیشنهاد می شود:
 • از املای صحیح کلمات مطمئن شوید.
 • از کلمات کمتری استفاده کنید.
 • فقط کلمه کلیدی عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
{{count()}} نتیجه پیدا شد. برای دیدن نتایج روی دکمه های زیر کلیک کنید!
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دپارتمان ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}

بهترین آوسبیلدونگ آلمان 2024، 330 دوره کارآموزی اوسبیلدونگ آلمان با مهاجرت دائم

آوسبیلدونگ آلمان راهی برای مهاجرت دائم به کشور آلمان بوده و متقاضیان در طول دوره مهارت آموزی خود حقوق مناسبی نیز دریافت خواهند نمود. آلمان درهای مهاجرت و جذب نیروی انسانی ماهر به کشورش را باز کرده و اشخاص با توانایی فنی، مهارتی و مدرک تحصیلی معتبر امکان ثبت نام در دوره‌های مختلف آوسبیلدونگ آلمان را خواهند داشت. لیست بهترین رشته‌های آوسبیلدونگ کشور آلمان توسط این کشور منتظر شده و مجموعه مجتمع فنی تهران با ارائه 330 دوره آوسبیلدونگ مختلف امکان مهاجرت شما و عزیزان‌تان به کشور آلمان را فراهم ساخته است.

تنوع دوره‌های مهارت آموزی کشور آلمان در 3 گروه: آوسبیلدونگ دوگانه، آوسبیلدونگ آموزش محور و آوسبیلدونگ همراه با تحصیلات دانشگاهی قرار گرفته و هر کدام از آن دارای زیرشاخه‌های متعددی هستند. با توجه به مولفه‌های خاص هر کدام از دوره‌های آوسبیلدونگ آلمان نیاز به مراجعه حضوری متقاضی یا ارتباط مستقیم تلفنی با تیم پشتیبانی مجتمع فنی خواهد بود. از این رو جهت کسب اطلاعات لازم در خصوص آوسبیلدونگ آلمان و آشنایی با ساز و کار مجموعه مجتمع فنی تهران تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

پادکست آوسبیلدونگ آلمان

معرفی دوره آوسبیلدونگ آلمان مجتمع فنی تهران

آوسبیلدونگ (Ausbildung) واژه‌ای آلمانی به معنی آموزش حرفه‌ای یا کارآموزی است. با گشوده شدن درهای کارآموزی در کشور آلمان، راهی جدید برای مهاجرت به خارج از این به وجود آمده است. آوسبیلدونگ آلمان دارای 3 حالت کلی زیر بوده و هر کدام از آن‌ها از خصوصیات منحصر به فرد خود برخوردار هستند:

آوسبیلدونگ دوگانه آلمان

حدود 466 هزار نفر در سال 2021 قرارداد آوسبیلدونگ دوگانه را در کشور آلمان دریافت کرده اند. شرایط اجرای آوسبیلدونگ دوگانه در کشور آلمان به ترکیبی از کلاس تئوری (یک تا دو روز در هفته) و اجرای عملی فعالیت مهارت آموزی در کارگاه یا مرکز فعالیت در باقی ایام هفته اختصاص یافته است. آموزش درست و انجام تمرینات عملی سبب افزایش مهارت در مسیر صحیح شده و کارآموز به بهترین شکل ممکن دوره آوسبیلدونگ را به پایان خواهد رساند.

آوسبیلدونگ آموزش محور

مهارت آموز در آوسبیلدونگ آموزش محور در مراکز علمی یا مدارس غیردولتی آلمان ثبتنام کرده و در بیشتر موارد از حقوق محروم بوده و برای بعضی از آوسبیلدونگ ها باید میزان مشخصی شهریه نیز پرداخت نماید. اما اهمیت حضور نیروی انسانی با دانش سبب شده تا کشور آلمان با پرداخت حقوق (پاداش) ماهانه به برخی از رشته‌ها مثل: پرستاری در سال اول آموزش برابر با ۱۱۶۶ یورو، در سال دوم آموزش برابر با ۱۲۲۷ یورو و در سال سوم برابر با ۱۳۲۸ یورو به ترغیب حضور در آوسبیلدونگ‌های آموزش محور کشور آلمان بپردازد.

آوسبیلدونگ همراه با تحصیلات دانشگاهی

این نوع آوسبیلدونگ آلمان با همکاری دانشگاه و شرکت شروع شده و متقاضیان در رشته‌های خاص مانند: اقتصاد، مهندسی مکانیک و علوم کامپیوتر قادر به ثبتنام در آن هستند. به طور معمول طول این دوره آوسبیلدونگ بین 3 الی 5 سال بوده و پیش نیازهای حضور در آن به نسبت دو آوسبیلدونگ آموز محور و دوگانه متفاوت است. حداقل مدرک زبان آلمانی C1، توانایی مهارتی خاص، مدرک تحصیلی مشخص و سایر اطلاعات در نوع دوره از آوسبیلدونگ سبب کاهش افراد واجد الشرایط شده است.

رشته های آوسبیلدونگ  آلمان

مشاوره و ثبت نام اوسبیلدونگ آلمان

متقاضی شرکت در دوره آوسبیلدونگ آلمان نیازمند راهنمایی تخصصی از سوی مشاورین مرکز آوسبیلدونگ مجتمع فنی تهران بوده و هر کدام از آن‌ها از لحاظ:

 • سابقه تحصیلی
 • سابقه کاری
 • سابقه مهارت آموزی
 • مدارک (آزاد کسب شده از سوی موسسات مثل: مدرک ICDL رایانه یا دیگر مدارک فنی و حرفه‌ای)
 • دانش زبان خارجه (اولویت زبان آلمانی)
 • تمکن مالی (در صورتی که درآمد دوره آسبیلدونگ کمتر از مقدار مشخصی در ماه باشد و یا برای دوره هایی که دارای شهریه هستند)

مورد بررسی و ارزیابی دقیق قرار خواهند گرفت. پس از کسب اطلاعات اولیه از استعداد و توانایی انجام مشاغل خاص توسط مهارت آموز به مراحل دیگر نظیر علاقه‌مندی و گرایش وی به مشاغل مربوطه وارد خواهیم شد. پس از ارائه توضیحات لازم، از بین چند آوسبیلدونگ یکی را به عنوان هدف نهایی انتخاب کرده و سپس مراحل اجرایی دوره مهارت آموزی آوسبیلدونگ آلمان متقاضی شامل: ترجمه مدارک تحصیلی، کسب تایید های لازم، سطح زبان آلمانی، سوابق کاری و مهارت فنی وی شروع خواهد شد.

محدوده سنی کارآموزی آوسبیلدونگ آلمان

به طور معمول حداقل سن 18 سال معادل سن دریافت دیپلم تحصیلی به عنوان کمترین سن شروع آوسبیلدونگ در نظر گرفته شده و بر اساس نوع رشته تحصیلی و شغل محدودیت سنی متغیر است. گذراندن دوره خدمت سربازی یا داشتن کارت معافیت برای آقایان اجباری بوده و نمرات درس‌های مرتبط با رشته مهارت آموزی آوسبیلدونگ در دوران دبیرستان و دانشگاه جهت پیشبرد اهداف متقاضی تاثیرگذار خواهد بود. از طرفی گذراندن دوره‌های تکمیلی مهارتی و تخصصی دیگر در مراکز معتبر نظیر: مجتمع فنی تهران، مراکز فنی و حرفه‌ای، هلال احمر و سایر نهادها سبب افزایش میزان مقبولیت فرد خواهد شد. تجارب عملی حضور در موسسات مرتبط با آوسبیلدونگ مدنظر نیز در بهبود وضعیت موثر خواهند بود.

معرفی رشته های آوسبیلدونگ  آلمان با مهاجرت 100 درصدی

دوره آوسبیلدونگ آلمان بر اساس برخی موازین خاص توسط دولت و وزارت کار کشور آلمان در حال اجرا بوده و این کشور در رشته‌های خاص و متفاوتی در حال جذب نیروی انسانی ماهر است. تیم مجتمع فنی تهران بر اساس میزان درآمد طول دوره آوسبیلدونگ، اتمام دوره و بسیاری دیگر از شرایط زندگی و کاری اقدام به ارائه 330 رشته متفاوت آوسبیلدونگ آلمان کرده است. در این بین استعداد ذاتی و مهارت آموزی برخی از رشته‌ها در هموطنان ایرانی بیش از پیش بوده و با استقبال زیادی روبرو شده است.

اصلی‌ترین رشته‌های آوسبیلدونگ کشور آلمان با درصد بالای مهاجرت دائم عبارت است از:

 • برق
 • مکانیک خودرو
 • مکاترونیک
 • تاسیسات
 • آی تی (IT)
 • آشپزی
 • هتلداری
 • پرستاری
 • بهیاری

330 رشته آوسبیلدونگ آلمان با مدرک دیپلم و مهارت لازم قابل ثبتنام بوده ولی متقاضیان جهت حضور در آوسبیلدونگ پرستاری باید حداقل مدرک کارشناسی پرستاری داشته باشند. هر کدام از عناوین دارای خصوصیات خاص خود بوده و مراجعین جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن‌های: 02122369161، 02122369162 و 09021784104 تماس برقرار نمایند. همچنین از طریق صفحه اینستاگرام: @mftintl امکان برقراری ارتباط و مشاهده توضیحات بیشتر توسط متقاضیان دوره مهارت آموزی آلمان میسر خواهد بود.

در این بین میزان درآمد رشته آی تی و پرستاری بیش از سایر موارد بوده و شما عزیزان در صورت عدم مهارت کافی در رشته‌های مورد علاقه قادر به ثبتنام در کلاس‌های مجتمع فنی تهران خواهید بود. مدرک پایان دوره مجموعه مجتمع فنی تهران از سوی دانشکده نورث وست ارائه شده و از سوی نهادهای جهانی دارای اعتبار بالایی است. به طور قطع با ثبتنام همزمان در دوره‌های مهارت آموزی و آوسبیلدونگ آلمان مجتمع فنی پس گذراندن مدت زمان مشخص قادر به کسب تمام پیش نیازهای لازم خواهید شد.

کارآموزی آوسبیلدونگ آلمان

هزینه آوسبیلدونگ آلمان چقدره؟

در زمان مشاوره حضوری و پس از بررسی اسناد، مدارک و سایر مولفه‌ها هزینه کارآموزی به فرد اطلاع داده خواهد شد. همچنین امکان پرداخت به صورت اقساط برای مهارت آموز وجود داشته و رسید معتبر پرداخت وجه به وی داده خواهد شد. مجتمع فنی تهران در طول تمام مراحل همراه مهارت آموز بوده و سعی در کاهش میزان هزینه کرد اضافی وی خواهد داشت.

مراحل انجام آوسبیلدونگ آلمان توسط مجتمع فنی تهران

مهم‌ و شاخص‌ترین مراحل آسبیلدونگ آلمان توسط تیم اجرایی مجتمع فنی به شرح زیر انجام شده و مهارت آموز باید در راستای برنامه ریزی سرپرست نهایت سعی و تلاش خود را نماید.

 • بررسی مدارک، علایق و مهارت متقاضی
 • توضیح اجمالی از آوسبیلدونگ آلمان
 • مشاوره در خصوص انتخاب بهترین گزینه
 • تعیین سطح زبان آلمانی
 • ارائه کلاس رایگان و فشرده زبان آلمانی
 • ترجمه مدارک متقاضی توسط مترجمان رسمی، معتبر و کارآزموده در مدت زمان کم
 • انجام کارهای سفارت متقاضی
 • کمک در همراهی اعضاء خانواده متقاضی با عنوان پیوست
 • یافتن کارفرما بر اساس مهارت انتخابی متقاضی
 • شبیه سازی مصاحبه با کارفرما
 • همراهی مهارت آموز در طول تمام مراحل شروع تا پایان دوره آوسبیلدونگ آلمان