جستجو برای "{{term}}"
جستجو برای "{{term}}" نتیجه ای نداشت.
پیشنهاد می شود:
 • از املای صحیح کلمات مطمئن شوید.
 • از کلمات کمتری استفاده کنید.
 • فقط کلمه کلیدی عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
{{count()}} نتیجه پیدا شد. برای دیدن نتایج روی دکمه های زیر کلیک کنید!
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دپارتمان ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}

بهترین آوسبیلدونگ آلمان 2023، 330 دوره کارآموزی اوسبیلدونگ آلمان با مهاجرت دائم

آوسبیلدونگ آلمان راهی برای مهاجرت دائم به کشور آلمان بوده و متقاضیان در طول دوره مهارت آموزی خود حقوق مناسبی نیز دریافت خواهند نمود. آلمان درهای مهاجرت و جذب نیروی انسانی ماهر به کشورش را باز کرده و اشخاص با توانایی فنی، مهارتی و مدرک تحصیلی معتبر امکان ثبت نام در دوره‌های مختلف آوسبیلدونگ آلمان را خواهند داشت. لیست بهترین رشته‌های آوسبیلدونگ کشور آلمان توسط این کشور منتظر شده و مجموعه مجتمع فنی تهران با ارائه 330 دوره آوسبیلدونگ مختلف امکان مهاجرت شما و عزیزان‌تان به کشور آلمان را فراهم ساخته است.

تنوع دوره‌های مهارت آموزی کشور آلمان در 3 گروه: آوسبیلدونگ دوگانه، آوسبیلدونگ آموزش محور و آوسبیلدونگ همراه با تحصیلات دانشگاهی قرار گرفته و هر کدام از آن دارای زیرشاخه‌های متعددی هستند. با توجه به مولفه‌های خاص هر کدام از دوره‌های آوسبیلدونگ آلمان نیاز به مراجعه حضوری متقاضی یا ارتباط مستقیم تلفنی با تیم پشتیبانی مجتمع فنی خواهد بود. از این رو جهت کسب اطلاعات لازم در خصوص آوسبیلدونگ آلمان و آشنایی با ساز و کار مجموعه مجتمع فنی تهران تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

پادکست آوسبیلدونگ آلمان

معرفی دوره آوسبیلدونگ آلمان مجتمع فنی تهران

آوسبیلدونگ (Ausbildung) واژه‌ای آلمانی به معنی آموزش حرفه‌ای یا کارآموزی است. با گشوده شدن درهای کارآموزی در کشور آلمان، راهی جدید برای مهاجرت به خارج از این به وجود آمده است. آوسبیلدونگ آلمان دارای 3 حالت کلی زیر بوده و هر کدام از آن‌ها از خصوصیات منحصر به فرد خود برخوردار هستند:

آوسبیلدونگ دوگانه آلمان

حدود 466 هزار نفر در سال 2021 قرارداد آوسبیلدونگ دوگانه را در کشور آلمان دریافت کرده اند. شرایط اجرای آوسبیلدونگ دوگانه در کشور آلمان به ترکیبی از کلاس تئوری (یک تا دو روز در هفته) و اجرای عملی فعالیت مهارت آموزی در کارگاه یا مرکز فعالیت در باقی ایام هفته اختصاص یافته است. آموزش درست و انجام تمرینات عملی سبب افزایش مهارت در مسیر صحیح شده و کارآموز به بهترین شکل ممکن دوره آوسبیلدونگ را به پایان خواهد رساند.

آوسبیلدونگ آموزش محور

مهارت آموز در آوسبیلدونگ آموزش محور در مراکز علمی یا مدارس غیردولتی آلمان ثبتنام کرده و در بیشتر موارد از حقوق محروم بوده و برای بعضی از آوسبیلدونگ ها باید میزان مشخصی شهریه نیز پرداخت نماید. اما اهمیت حضور نیروی انسانی با دانش سبب شده تا کشور آلمان با پرداخت حقوق (پاداش) ماهانه به برخی از رشته‌ها مثل: پرستاری در سال اول آموزش برابر با ۱۱۶۶ یورو، در سال دوم آموزش برابر با ۱۲۲۷ یورو و در سال سوم برابر با ۱۳۲۸ یورو به ترغیب حضور در آوسبیلدونگ‌های آموزش محور کشور آلمان بپردازد.

آوسبیلدونگ همراه با تحصیلات دانشگاهی

این نوع آوسبیلدونگ آلمان با همکاری دانشگاه و شرکت شروع شده و متقاضیان در رشته‌های خاص مانند: اقتصاد، مهندسی مکانیک و علوم کامپیوتر قادر به ثبتنام در آن هستند. به طور معمول طول این دوره آوسبیلدونگ بین 3 الی 5 سال بوده و پیش نیازهای حضور در آن به نسبت دو آوسبیلدونگ آموز محور و دوگانه متفاوت است. حداقل مدرک زبان آلمانی C1، توانایی مهارتی خاص، مدرک تحصیلی مشخص و سایر اطلاعات در نوع دوره از آوسبیلدونگ سبب کاهش افراد واجد الشرایط شده است.

مشاوره و ثبت نام اوسبیلدونگ آلمان

متقاضی شرکت در دوره آوسبیلدونگ آلمان نیازمند راهنمایی تخصصی از سوی مشاورین مرکز آوسبیلدونگ مجتمع فنی تهران بوده و هر کدام از آن‌ها از لحاظ:

 • سابقه تحصیلی
 • سابقه کاری
 • سابقه مهارت آموزی
 • مدارک (آزاد کسب شده از سوی موسسات مثل: مدرک ICDL رایانه یا دیگر مدارک فنی و حرفه‌ای)
 • دانش زبان خارجه (اولویت زبان آلمانی)
 • تمکن مالی (در صورتی که درآمد دوره آسبیلدونگ کمتر از مقدار مشخصی در ماه باشد و یا برای دوره هایی که دارای شهریه هستند)

مورد بررسی و ارزیابی دقیق قرار خواهند گرفت. پس از کسب اطلاعات اولیه از استعداد و توانایی انجام مشاغل خاص توسط مهارت آموز به مراحل دیگر نظیر علاقه‌مندی و گرایش وی به مشاغل مربوطه وارد خواهیم شد. پس از ارائه توضیحات لازم، از بین چند آوسبیلدونگ یکی را به عنوان هدف نهایی انتخاب کرده و سپس مراحل اجرایی دوره مهارت آموزی آوسبیلدونگ آلمان متقاضی شامل: ترجمه مدارک تحصیلی، کسب تایید های لازم، سطح زبان آلمانی، سوابق کاری و مهارت فنی وی شروع خواهد شد.

محدوده سنی کارآموزی آوسبیلدونگ آلمان

به طور معمول حداقل سن 18 سال معادل سن دریافت دیپلم تحصیلی به عنوان کمترین سن شروع آوسبیلدونگ در نظر گرفته شده و بر اساس نوع رشته تحصیلی و شغل محدودیت سنی متغیر است. گذراندن دوره خدمت سربازی یا داشتن کارت معافیت برای آقایان اجباری بوده و نمرات درس‌های مرتبط با رشته مهارت آموزی آوسبیلدونگ در دوران دبیرستان و دانشگاه جهت پیشبرد اهداف متقاضی تاثیرگذار خواهد بود. از طرفی گذراندن دوره‌های تکمیلی مهارتی و تخصصی دیگر در مراکز معتبر نظیر: مجتمع فنی تهران، مراکز فنی و حرفه‌ای، هلال احمر و سایر نهادها سبب افزایش میزان مقبولیت فرد خواهد شد. تجارب عملی حضور در موسسات مرتبط با آوسبیلدونگ مدنظر نیز در بهبود وضعیت موثر خواهند بود.

معرفی رشته های آوسبیلدونگ  آلمان با مهاجرت 100 درصدی

دوره آوسبیلدونگ آلمان بر اساس برخی موازین خاص توسط دولت و وزارت کار کشور آلمان در حال اجرا بوده و این کشور در رشته‌های خاص و متفاوتی در حال جذب نیروی انسانی ماهر است. تیم مجتمع فنی تهران بر اساس میزان درآمد طول دوره آوسبیلدونگ، اتمام دوره و بسیاری دیگر از شرایط زندگی و کاری اقدام به ارائه 330 رشته متفاوت آوسبیلدونگ آلمان کرده است. در این بین استعداد ذاتی و مهارت آموزی برخی از رشته‌ها در هموطنان ایرانی بیش از پیش بوده و با استقبال زیادی روبرو شده است.

اصلی‌ترین رشته‌های آوسبیلدونگ کشور آلمان با درصد بالای مهاجرت دائم عبارت است از:

 • برق
 • مکانیک خودرو
 • مکاترونیک
 • تاسیسات
 • آی تی (IT)
 • آشپزی
 • هتلداری
 • پرستاری
 • بهیاری

330 رشته آوسبیلدونگ آلمان با مدرک دیپلم و مهارت لازم قابل ثبتنام بوده ولی متقاضیان جهت حضور در آوسبیلدونگ پرستاری باید حداقل مدرک کارشناسی پرستاری داشته باشند. هر کدام از عناوین دارای خصوصیات خاص خود بوده و مراجعین جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن‌های: 02122369161، 02122369162 و 09021784104 تماس برقرار نمایند. همچنین از طریق صفحه اینستاگرام: @mftintl امکان برقراری ارتباط و مشاهده توضیحات بیشتر توسط متقاضیان دوره مهارت آموزی آلمان میسر خواهد بود.

در این بین میزان درآمد رشته آی تی و پرستاری بیش از سایر موارد بوده و شما عزیزان در صورت عدم مهارت کافی در رشته‌های مورد علاقه قادر به ثبتنام در کلاس‌های مجتمع فنی تهران خواهید بود. مدرک پایان دوره مجموعه مجتمع فنی تهران از سوی دانشکده نورث وست ارائه شده و از سوی نهادهای جهانی دارای اعتبار بالایی است. به طور قطع با ثبتنام همزمان در دوره‌های مهارت آموزی و آوسبیلدونگ آلمان مجتمع فنی پس گذراندن مدت زمان مشخص قادر به کسب تمام پیش نیازهای لازم خواهید شد.

هزینه آوسبیلدونگ آلمان چقدره؟

در زمان مشاوره حضوری و پس از بررسی اسناد، مدارک و سایر مولفه‌ها هزینه کارآموزی به فرد اطلاع داده خواهد شد. همچنین امکان پرداخت به صورت اقساط برای مهارت آموز وجود داشته و رسید معتبر پرداخت وجه به وی داده خواهد شد. مجتمع فنی تهران در طول تمام مراحل همراه مهارت آموز بوده و سعی در کاهش میزان هزینه کرد اضافی وی خواهد داشت.

مراحل انجام آوسبیلدونگ آلمان توسط مجتمع فنی تهران

مهم‌ و شاخص‌ترین مراحل آسبیلدونگ آلمان توسط تیم اجرایی مجتمع فنی به شرح زیر انجام شده و مهارت آموز باید در راستای برنامه ریزی سرپرست نهایت سعی و تلاش خود را نماید.

 • بررسی مدارک، علایق و مهارت متقاضی
 • توضیح اجمالی از آوسبیلدونگ آلمان
 • مشاوره در خصوص انتخاب بهترین گزینه
 • تعیین سطح زبان آلمانی
 • ارائه کلاس رایگان و فشرده زبان آلمانی
 • ترجمه مدارک متقاضی توسط مترجمان رسمی، معتبر و کارآزموده در مدت زمان کم
 • انجام کارهای سفارت متقاضی
 • کمک در همراهی اعضاء خانواده متقاضی با عنوان پیوست
 • یافتن کارفرما بر اساس مهارت انتخابی متقاضی
 • شبیه سازی مصاحبه با کارفرما
 • همراهی مهارت آموز در طول تمام مراحل شروع تا پایان دوره آوسبیلدونگ آلمان

صلاحیت کارفرما آوسبیلدونگ آلمان

از دغدغه افراد و خانواده متقاضیان، صلاحیت اخلاقی و تعهد کارفرما به نحوه اجرای صحیح طبق موازین شخصی، کاری و اخلاقی است. بر اساس قوانین اجرایی کشور آلمان اجازه سوء استفاده کارفرمایان را صلب کرده و برای تمام مشکلات احتمالی قوانین بازدارنده و جریمه نقدی سنگین در نظر گرفته شده است. از طرفی اداره کار هر ایالت با داشتن لیستی از مراکز دارای مهارت آموز به شکل دقیق و دوره‌ای اقدام به بازرسی کرده و امکان گزارش هرگونه مشکل به اداره کار وجود دارد.

بر اساس تجربه کاری چندین ساله مجموعه مجتمع فنی تهران هیچ کدام از کارفرمایان وجه کاری و صلاحیت اخلاقی خود را زیر سوال نبرده و در چارچوب از پیش تعیین شده کشور آلمان به فعالیت حرفه‌ای خود پرداخته‌اند. با توجه به تفاوت فرهنگی موجود در کشور ایران و آلمان در ابتدای کار احتمال بروز برخی ابهامات برای مهارت آموزان وجود داشته که متقاضی دوره آوسبیلدونگ  قادر به برقراری ارتباط با پشتیبانی مجتمع فنی جهت رفع هرگونه معضل و مشکل را خواهد داشت.

اسبیلدونگ آلمان برای افغانها

وضعیت سکونت و مهاجرت اشخاص با ملیت کشور افغانستان در ایران دارای پیچیدگی و تضادهای بسیاری بوده ولی در بحث ثبتنام در دوره مهارت آموزی کشور آلمان هیچگونه مشکلی وجود ندارد. افراد با ملیت افغانستانی به مانند سایر ایرانیان امکان مراجعه به ساختمان مجتمع فنی تهران و ثبتنام در آوسبیلدونگ  کشور آلمان را دارند. وضعیت سابقه کاری، تحصیلی، زبان خارجه، تمکن مالی و موارد دیگر این عزیزان نیز مورد ارزیابی قرار گرفته و مراحل اجرایی حضور در کشور آلمان آن‌ها از طریق سفارت ایران پیگیری خواهد شد.

پردرآمدترین رشته های آوسبیلدونگ آلمان

 در حال حاضر میزان دریافتی مهارت آموزان در طول دوره آوسبیلدونگ آلمان بین 500 الی 1400 یورو در ماه بر اساس رشته انتخابی است. اما پس از اتمام آوسبیلدونگ آلمان شما دیگر مهارت آموز نبوده و با داشتن مهارت کافی و اتمام دوره کارآموزی قادر به استخدام رسمی و کسب درآمد بیشتر خواهید بود. با توجه به تعدد رشته‌های و تغییر میزان حقوق دریافتی در زمان مصاحبه حضوری اطلاعات تکمیلی به متقاضی ارائه خواهد شد.

فرق آوسبیلدونگ آلمان با آوسبیلدونگ کانادا و مهارت آموزی سوئیس

کشورهای دنیا جهت رفع خلع نیروی کار مورد نیاز جامعه به دنبال نیروی انسانی مورد نیاز خود خواهند بود. در حال حاضر هیچ کدام از کشورهای کانادا، انگلیس، آمریکا، سوئیس، اتریش و سایر کشورهای درجه اول دنیا از طریق آوسبیلدونگ به دنبال نیروی انسانی نیستند؛ و فقط کشور آلمان بر اساس معیارهای از پیش تعیین شده اقدام به جذب نیروی انسانی فعال، توانمند و ماهر است. بدین ترتیب آوسبیلدونگ  آلمان تنها را مهاجرت از طریق مهارت آموزی به کشورهای دیگر بوده و کشور فعال دیگری در این زمینه وجود ندارد.

ویزای  Ausbildung چیست؟

ویزای آوسبیلدونگ  دارای شباهت زیادی به ویزای کاری بوده و کشور میزبان بر اساس مولفه‌های از پیش تعیین شده مبادرت به جذب نیروی انسانی ماهر خواهد نمود. اشخاص با کمک تیم پشتیبانی مجتمع فنی تهران مدارک مورد نیاز را تهیه کرده و جهت دریافت ویزا اقدام خواهند نمود. طبق تجربه کاری و حقوقی مجموعه مجتمع فنی تهران احتمال رجکت (عدم قبول مدارک) ویزای آوسبیلدونگ  به نسبت ویزای تحصیلی توسط کشور میزبان کمتر خواهد بود.

آوسبیلدونگ آلمان راهی برای مهاجرت دائم

مهارت آموز دوره آوسبیلدونگ  با شروع عملی کارورزی خود در آلمان حدود 2 الی 3 سال سابقه حضور در این کشور را به دست خواهد آورد. پس از اتمام دوره مهارت آموزی اولیه، بررسی سطح زبان آلمانی و دریافت رضایت کارفرما امکان ادامه فعالیت به عنوان نیروی کار ثابت (نه مهارت آموز) در همان مرکز یا سایر مراکز مرتبط با مهارت آموزی وجود دارد. شخص با حضور 5 ساله در کشور آلمان و تمکن مالی سالانه حدود 45 هزار یورو قادر به دریافت مدرک بلوکارت (Blue Card) خواهد شد.

افراد دارای بلوکارت قادر به تردد و اسکان در سراسر اتحادیه اروپا بوده و کشور آلمان هم با توجه به حضور در این اتحادیه کشورها ملزم به رعایت این قانون است. اما افرادی که به دنبال دریافت گذرنامه کشور آلمان هستند؛ بر اساس قانون فعلی (سال 2023 میلادی) باید حداقل 8 سال سابقه حضور در این کشور را داشته باشند. اما با توجه به رصد اطلاعاتی اخبار آلمان و انتشار خبر منابع رسمی این کشور از ابتدای سال 2024 میلادی اشخاص با حداقل 5 سال سکونت و در شرایط خاص و تطبیق پذیری بالا با حداقل 3 سال قادر به دریافت گذرنامه دائم آلمان خواهند شد.

کارآموزی آوسبیلدونگ کشور آلمان همراه با خانواده

درخواست همراهی خانواده جهت کاهش غم غربت و افزایش لذت حضور در آلمان از سوی درصد بسیاری از اشخاص دوره آوسبیلدونگ  آلمان مطرح شده و در این بخش از سوی تیم حقوقی مجتمع فنی تهران به این پاسخ داده خواهد شد. هر شخص امکان همراهی یا پیوست همسر و فرزندان در طول دوره مهارت آموزی در کشور آلمان را دارد. اما نکته مهم در این مورد وجود تمکن مالی لازم است. به طور قطع مبلغ تمکن مالی سالیانه هر شخص مبلغی بیش از حقوق دریافتی از آوسبیلدونگ  بوده و فرد باید میزان مشخص (بر اساس قوانین کشور آلمان) در حساب بانکی از پیش تعیین شده داشته باشد.

با توجه به تغییرات در قانون کشور آلمان از ابتدای سال 2024 میلادی امکان همراهی پدر و مادر خود شخص و پدر و مادر همسر برای فرد اصلی مهارت آموز وجود دارد. نکته مهم در این همراهی وجود تمکن مالی لازم جهت پرداخت هزینه‌های زندگی در کشور آلمان خواهد بود. به طور قطع اشخاص با توانایی پرداخت هزینه مورد نیاز قادر به دریافت ویزای پیوست برای خانواده خود خواهند بود و در این بین مشاوره و راهنمایی لازم از سوی تیم پشتیبانی مجتمع فنی را دریافت خواهید نمود.

میزان اعتبار جهانی مدرک پایان آسبیلدونگ آلمان

در پایان دوره مهارت آموزی آوسبیلدونگ  مدرک دانشگاهی ارائه نمی شود اما مدرک مهارت آموزی صادر شده، به دلیل گذراندن دوره کارورزی زیر نظر وزارت کار کشور آلمان از اعتبار جهانی برخوردار خواهد بود. به طور مثال کشورهای حوزه اتحادیه اروپا و حتی آمریکا به صحت آوسبیلدونگ  گذرانده شده در کشور آلمان اطمینان دارند.

در طول دوره کارآموزی در آلمان امکان سفر به ایران وجود دارد؟

هر شخص با توجه به قوانین کار در کشور آلمان حدود 30 روز در سال مرخصی سالانه داشته و قادر به استفاده از آن خواهد بود. امکان سفر در بین کشورهای حوزه شنگن در اتحادیه اروپا بدون هیچ محدودیتی برای افراد میسر بوده و در صورت نیاز قادر به سفر به کشور ایران نیز خواهند بود.

بعد از اتمام دوره مهارت آموزی آلمان چه باید کرد؟

شخص مهارت آموز با طی دوره 2 الی 3 ساله آوسبیلدونگ کشور آلمان صلاحیت لازم جهت کار در کشور آلمان را دریافت خواهد نمود. در صورتی که فرد به دنبال دریافت مدرک استادکاری یا مدرک بالاتر از سطح دوره گذارنده شده باشد قادر به ثبتنام در دوره جدید خواهد بود. همچنین در صورت رضایت کارفرما از نحوه اجرای فعالیت‌های خواسته شده طی مدت مهارت آموزی امکان استخدام وی در پست شغلی مناسب در همان محل کار نیز وجود دارد.

اما در صورت عدم ارائه پست شغلی در همان مرکز یا عدم قبول پست شغلی توسط شخص در آن مرکز، هیچگونه محدودیتی جهت استخدام در مراکز مرتبط دیگر وجود نخواهد داشت. اشخاص با گذراندن دوره آوسبیلدونگ و یادگیری میزان زبان آلمانی لازم (سطح b2 یا C1 بر اساس شغل مرتبط) قادر به فعالیت در سایر مراکز کاری در کشور آلمان خواهند بود. به طور قطع شور، اشتیاق و علاقه یادگیری فرد سبب رضایت کارفرما شده و احتمال جذب شخص در پست‌های شغلی مناسب افزایش خواهد یافت.

سمینار تخصصی آوسبیلدونگ آلمان و تحصیل رایگان در آلمان

سمینار تخصصی آوسبیلدونگ و تحصیل در آلمان توسط تیم با دانش مجتمع فنی تهران برای اشخاص طراحی شده و شما با حضور در این دوره پاسخ مناسب سوالات خود در زمینه‌های زیر را دریافت خواهید نمود:

 • آوسبیلدونگ چیست؟
 • دلیل استفاده از آوسبیلدونگ آلمان
 • پیش شرط‌های آوسبیلدونگ
 • معرفی انواع آوسبیلدونگ
 • مقایسه آماری درآمد آوسبیلدونگ با رشته‌های مهندسی
 • رنج سنی پذیرش افراد در آوسبیلدونگ آلمان
 • انواع اقامت آلمان
 • مسیر کاری و اقامتی بعد از اتمام آوسبیلدونگ
 • پیوست و همراهی اعضای خانواده
 • خدمات مجتمع فنی تهران در تمام طول مراحل آوسبیلدونگ آلمان