جستجو برای "{{term}}"
جستجو برای "{{term}}" نتیجه ای نداشت.
پیشنهاد می شود:
  • از املای صحیح کلمات مطمئن شوید.
  • از کلمات کمتری استفاده کنید.
  • فقط کلمه کلیدی عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
{{count()}} نتیجه پیدا شد. برای دیدن نتایج روی دکمه های زیر کلیک کنید!
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دپارتمان ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}

انواع آموزشهای مهارتی در مجتمع فنی تهران

 

 

انواع اجرای آموزش های مهارتی در مجتمع فنی تهران

 

  1. حضوری
  2. آنلاین
  3. حضوری/آنلاین
  4. ترکیبی(Blended)

 

 

راهنمای جامع استفاده از سامانه بلندد

 

 

تعریف و مزایای استفاده از آموزش ترکیبی

یادگیری ترکیبی روشی از آموزش است که از چندین رسانه استفاده می کند. بخش‌هایی از دوره به صورت استراتژیک برای ارائه در یک دوره آنلاین انتخاب می‌شوند و سایر بخش‌ها از آموزش حضوری استفاده می‌کنند. برای مثال، یادگیرندگان ممکن است سخنرانی‌های آنلاینی داشته باشند که مطالب را آموزش می‌دهند، و در آزمایشگاه‌های کلاسی برای به کار بردن آموخته‌هایشان شرکت نمایند.

مجتمع فنی تهران پیشرو در حوزه آموزش ترکیبی در ایران

            در روش‌های گوناگون آموزش تلفیقی، منابع دیجیتالی و موبایلی ارائه می‌شوند که قابل چاپ یا بازنمایی در صفحات بزرگ نیز هستند و به این منظور طراحی شده‌اند که آموزش اثرگذار را ساده‌تر کنند.

آموزش حضوری معلم در روند آموزش ترکیبی بخشی ضروری است. توسعه مهارت‌های شنیداری در کنار مهارت‌های دیداری و حرکتی برای رشد یادگیرندگان امر مهمی است.

هدف از آموزش ترکیبی چیست؟

آموزش ترکیبی با ترکیب آموزش حضوری و آنلاین، کلاس درسی واقعاً جامع و کاربردی به وجود می‌آورد که در آن نیاز همه یادگیرندگان برآورده می‌شود. به این روش می‌توانید
یادگیرندگان را به درس علاقه‌مند نگه دارید، آنها را به آموختن برانگیزید و به آنها انگیزه بدهید. همچنین این روش آموزش به معلمان کمک می‌کند مؤثرتر تدریس کنند و یادگیرندگان خود را توانمندتر بار بیاورند.

            آموزش ترکیبی به یادگیرندگان فرصت می‌دهد از تمام توانایی‌های خود استفاده کنند و معلومات خود را تا سطحی که برای آنها مفید است گسترش دهند. همچنین آموزش تلفیقی به
یادگیرندگانی که سرعت یادگیری آنها زیاد است، امکان می‌دهد سریع‌تر پیش بروند و یادگیرندگانی که سرعت یادگیری آنها کمتر است می‌توانند با سرعتی که برای آنها مطلوب است بیاموزند و هر جا که به کمک نیاز داشته باشند، مطابق نیازشان پشتیبانی مربوطه را دریافت کنند.

انواع یادگیری ترکیبی کدام‌اند؟

چند روش و ابزار آموزش ترکیبی برای شروع اینها هستند:

·        دروس آنلاین برای یادگیرندگان تعریف کنید و از آنها بخواهید تکالیف خود را براساس آموزش‌های حضوری، به‌صورت آنلاین انجام دهند و ارسال کنند.

·        از سیستم‌های مدیریت یادگیری (LMS) استفاده کنید که به‌سادگی و در هر زمان در دسترس معلمان و یادگیرندگان هستند.

·        در کلاس درس یادگیرندگان را با آموزش‌ آنلاین از طریق ویدیو در فرایندهای جدید مشارکت دهید و همزمان به‌صورت حضوری روند آموزش آنها را هدایت کنید. هنگام راهنمایی یادگیرندگان در این شیوه باید انعطاف‌پذیر عمل کنید.

·        در کلاس‌های حضوری به یادگیرندگان کمک کنید «مدل چرخش ایستگاه» (Station Rotation model) را که از مهم‌ترین انواع آموزش تلفیقی است از طریق ایستگاه‌های آموزشی آنلاین تمرین کنند.

·         یادگیری پروژه‌محور به‌صورت آنلاین به همراه بحث‌های حضوری سر کلاس بیشترین فایده را خواهد داشت و فعالیت و کوشش آنها را افزایش خواهد داد.

·        هنگام آموزش حضوری از رایانه استفاده کنید. کلاس را در آزمایشگاه رایانه برگزار کنید که هر یادگیرنده به یک رایانه دسترسی داشته باشد.

·        سیستم‌های پاسخگویی در آموزش‌های آنلاین به معلمان این را امکان را می‌دهد که در لحظه به پرسش‌های یادگیرندگان به‌صورت آنلاین پاسخ دهند، حتی اگر همه سر کلاس باشند.

·        معلمان می‌توانند در طی دوره‌های آنلاین با ضبط ویدیویی کلاس‌های مجازی عملکرد یادگیرندگان را از راه دور و به‌طور مؤثر ارزیابی کنند.
برخی از مربیان کلاسی را هدایت می‌کنند که یادگیرندگانش پشت رایانه یا تبلت نشسته‌اند و بر روی دستگاه‌های ارتباطی خود تمرینات و تکالیف را انجام می‌دهند. سایر مربیانی که از آموزش
ترکیبی استفاده می‌کنند، حضوری درس می‌دهند و سپس تمرینات را به‌صورت آنلاین برای یادگیرندگان می‌فرستند و یادگیرندگان نیز تکالیف را در دستگاه‌های دیجیتال خود انجام می‌دهند و برای معلم ارسال می‌کنند. در سایر کلاس‌های درس نیز معلمان ویدیوی درس ارائه‌شده را به‌صورت آنلاین برای یادگیرندگان ارسال می‌کنند تا در خانه ببینند و براساس درس ارائه‌شده و با نظارت معلم تمرینات و تکالیف را انجام دهند.

چه کسانی از آموزش ترکیبی سود می‌برند؟

آموزش ترکیبی هم برای یادگیرندگان و هم برای معلمان مفید است. از آنجایی که همه یادگیرندگان شما در دنیایی زندگی می‌کنند که مبتنی بر استفاده از فناوری‌های جدید است، آموزش ترکیبی برای همه یادگیرندگان سودمند خواهد بود. تلفن همراه باعث می‌شود معلمان بتوانند به‌سادگی تکالیف را برای یادگیرندگان تعیین کنند، به تکالیف آنها نمره بدهند و فرایند پیشرفت یادگیرندگان را روز و شب از طریق یک پلتفرم مدیریت آموزش آنلاین که مخصوص معلمان است ارزیابی کنند.

منبع: Learning A-Z

مترجم: بهناز دهکردی

تلفن تماس:0212729 ، 02122090001

www.mftplus.com