جستجو برای "{{term}}"
جستجو برای "{{term}}" نتیجه ای نداشت.
پیشنهاد می شود:
  • از املای صحیح کلمات مطمئن شوید.
  • از کلمات کمتری استفاده کنید.
  • فقط کلمه کلیدی عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
{{count()}} نتیجه پیدا شد. برای دیدن نتایج روی دکمه های زیر کلیک کنید!
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دپارتمان ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}

کل مقالات

کاربرد بستر POWER BI در هوش تجاری
یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱
تبانی در حسابرسی
یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱
در کارگاه جامع مدیریت سرمایه‌گذاری بازار رمز ارزها مجتمع فنی تهران چه می‌گذرد؟
یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰
کاربرد بستر POWER BI در هوش تجاری
۵۱۸

تعریف هوش تجاری هوش تجاری (Business Intelligence-BI) ترکیبی از تحلیل، داده‌کاوی، تصویر‌سازی، ابزارها و زیرساخت‌های داده است که به سازمان‌ها در تصمیم‌گیری بر اساس داده‌ها کمک می‌کند. هوش تجاری داده‌ها را به دانش اجرایی تبدیل می‌کند و این دانش تصمیمات استراتژیک و کاربردی سازمان را شکل می‌دهد. ابزارهای هوش تجاری به مجموعه داده‌ها دسترسی دارند و آنها را تحلیل می‌کنند و در نهایت یافته‌های تحلیلی را در گزارش‌ها، داشبردها، گراف‌ها، نمودار‌ها و نقشه‌ها به نمایش می‌گذارند تا وضعیت یک سازمان را به‌خوبی و با تحلیل دقیق به کاربر نشان دهند.

یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱
ادامه
تبانی در حسابرسی
۴۲۵

در ماده 272 قانون مالیات های مستقیم ایران زمینه ای برای استفاده از خدمات سازمان حسابرسی و موسسات و اشخاص عضو جامعه حسابداران رسمی جهت تنظیم گزارشات حسابرسی مالیاتی فراهم گردیده است. اما سازمان امور مالیاتی با استفاده از برخی اختیارات در قانون اقدام به صدور بخش نامه هایی نموده که نتیجه آن رسیدگی به گزارشات حسابرسی مالیاتی توسط ادارات شده است .در واقع یکی از انگیزه های سازمان جهت عدم قبول گزارشات حسابرسی تبانی بین حسابرس و مودی می باشد. تبانی در واقع توافقی است بین دو یا چند نفر، که به صورت مخفیانه، غیر قانونی وگاهی با کلاهبرداری، فریبکاری یا اغفال، از حقوق قانونی اشخاص، مزایای غیرمنصفانه ای را درخواست دارند. و همچنین این توافق ما بین شرکت هایی که در بازار کار، فعالیت محدود از قبیل تولید یا تنظیم قیمت را دارند، اتفاق نمی افتد.گاهی در شرکت های گوناگون اتفاقاتی رخ می دهد که شرکت تمایل دارد به هر قیمتی این اتفاق ناخوشایند به اطلاع عموم نرسد. این موضوع در مورد شرکت های بورسی بیشتر اتفاق می افتد. که دلیل اصلی آن نیز تأثیر پذیری قیمت سهام شرکتهای بورسی از اخبار اطرافشان است. در این زمینه رشته حسابرسی، از با اهمیت ترین رشته های درگیر با بازار سرمایه و شفافیت آن است.

یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱
ادامه
در کارگاه جامع مدیریت سرمایه‌گذاری بازار رمز ارزها مجتمع فنی تهران چه می‌گذرد؟
۶۵۳

بازار مبادلات رمزارزها (Crypto-Currencies Market) که می‌توان آن را شبکه‌ای بینالمللی از صرافی‌های آنلاین و خریداران و فروشندگان رمزارز تعریف کرد، سازوکاری فراهم ‌می‌کند که سرمایه‌گذاران خرد تا مؤسسات معامله‌گر بتوانند به بیش از ۸هزار رمزارز و توکن دیجیتال (در زمان نگارش این مقاله) جهت مبادله و سرمایه‌گذاری دسترسی داشته باشند.

یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰
ادامه
هفت روش حسابداری برای کنترل مشاغل آنلاین و اینترنتی
۴k

با توجه به گسترده شدن میزان علاقه و برآورده شدن نیازهای افراد در فضای مجازی، شاهد افزایش روز افزون مشاغل اینترنتی و آنلاین هستیم. مشاغل اینترنتی از جهات مختلف، مثل تبلیغات ارزان یا عدم داشتن هزینه اجاره فضا برای صاحب کسب و کار و خرید کردن در زمان کوتاه و صرفه جویی برای مشتریان می توانند سودمند باشند؛ بنابراین با توجه به حجم معاملات در فضای مجازی می‌توان گفت که حتی بهترین مشاغل بدون یک حسابدار خوب امکان رشدشان مبهمو امکان سقوط‌شان بسیار است. واضح است که با پیشرفت کسب و کار موردنظر، صاحبان آن با داده های مالی بیشتری مواجه می شوند بطوری که دیگر خودشان از عهده کنترل کردن آن ها بر نمی‌آیند، اینجاست که نیاز به یک حسابدار بیش از پیش حس می‌شود. در ذیل به7 کاربرد حسابداری برای مشاغل آنلاین و اینترنتی پرداخته می شود:

یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰
ادامه
9 روش موثر و کاربردی در جهت کاهش مالیات در سازمان ها و شرکت ها
۲k

مالیات همانند هزینه اجتماعی می باشد که افراد،موسسات و شرکتها به جهت بهره برداری ازامکانات و منابع یک کشور موظف به پرداخت آن می باشند و در واقع انتقال قسمتی ازدرآمدهای جامعه یا سود فعالیتهای اقتصادی به دولت می باشد چرا که امکان دستیابی به سود و درآمد را دولت فراهم نموده است.

یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰
ادامه
هر آنچه در مورد بیت کوین باید بدانیم
۱k

بیت کوین نخستین ارز دیجیتالی است که هیچ‌کس نمی‌داند سازنده آن کیست. بیشتر ارزهای دیجیتالی در سکوت تولید می‌شوند؛ برای مثال گفته می‌شود که در سال 2007 سازنده بیت کوین، فردی به نام ساتوشی ناکوموتو (Satoshi Nakomoto) است.

یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰
ادامه
بررسی تاثیر تمرکز مالکیت بر درماندگی مالی شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران
۲k

در پی بحران های اقتصادی اخیر، تحقیقات مبتنی بر سازمان های بین المللی به ارائه تاثیر ساختار حاکمیت شرکتی بر درماندگی مالی پرداختند. این موضوع همچنان حائز اهمیت است زیرا تفاوت در ویژگی های حاکمیت شرکتی کاربرد بااهمیتی در تصمیمات کسب و کار دارد خصوصا زمانی که ریسک عدم موفقیت بالا باشد

یکشنبه ۸ اسفند ۱۴۰۰
ادامه