جستجو برای "{{term}}"
جستجو برای "{{term}}" نتیجه ای نداشت.
پیشنهاد می شود:
  • از املای صحیح کلمات مطمئن شوید.
  • از کلمات کمتری استفاده کنید.
  • فقط کلمه کلیدی عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
{{count()}} نتیجه پیدا شد. برای دیدن نتایج روی دکمه های زیر کلیک کنید!
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دپارتمان ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
  • دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۲
۲k

رویت ام.ای.پی در مدل‌سازی ساختمان

رویت ام.ای.پی در مدل‌سازی ساختمان

فواید استفاده از رویت ام.ای.پی

رویت ام.ای.پی راه حلی برای کاهش هزینه ساخت‌وساز و ارزیابی ساختمان از نظر پایداری و تحلیل حرارتی و برودتی است.

دپارتمان برق و الکترونیک مجتمع فنی تهران

چکیده

نرم‌افزار رویت ام.ای.پی به ایجاد مدل‌های سه‌بعدی هماهنگ و دقیق برای اجزای مکانیکی، الکترونیکی و لوله‌کشی ساختمان کمک می‌کند. این برنامه به همه دست‌اندرکاران پروژه، از جمله پیمانکاران و سازندگان امکان می‌دهد به‌راحتی مدل‌های خود را با هم مبادله کرده و ارتباط مؤثر برقرار کنند.

 

 

 

این نرم‌افزار به رفع ابهام بین اعضای مختلف تیم و تهیه مدل‌های بسیار دقیق و سه‌بعدی کمک می‌کند و دست‌اندرکاران پروژه می‌توانند تصمیمات آگاهانه‌تر و دقیق‌تر بگیرند و این امر نه‌تنها باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه می‌شود، عملکرد کلی ساختمان را نیز بهبود می‌بخشد.

رویت ام.ای.پی در مدل‌سازی اطلاعات ساختمان

سرویس مدل‌سازی اطلاعات ساختمان (Building Information Modeling) یا به اختصار بیم (BIM) در عصر ساخت‌وساز مجازی بیشترین درخواست را در میان دست‌اندرکاران صنعت ساخت‌وساز دارد. مدل‌سازی اطلاعات ساختمان در صنایع معماری و ساختمان‌سازی به‌طور فزاینده مورد استفاده قرار می‌گیرد و رویت ام.ای.پی (REVIT MEP) راه حلی است برای کاهش هزینه ساخت‌وساز و ارزیابی ساختمان از نظر پایداری و تحلیل آن از نظر حرارت و برودت.

 سروریس REVIT MEP BIM می‌تواند از مدل‌سازی سه‌بعدی ساده و پیچیده تا اعتبارسنجی طرح، تهیه نقشه و تخمین هزینه را انجام دهد. مهندسان مدل‌سازی اطلاعات ساختمان اغلب از سرویس رویت ام.ای.پی برای ساده‌تر کردن فرایند ساخت‌وساز کمک می‌گیرند.

 

 

 

رویت ام.ای.پی چیست؟

اتودسک رویت (Autodesk Revit) نرم‌افزار مدل‌سازی اطلاعات ساختمان است که مهندسان معمار، عمران و تأسیسات از آن استفاده می‌کنند و مدل‌سازی سه‌بعدی و ترسیم جزئیات ساختمان را انجام می‌دهد. کاربران این برنامه می‌توانند به کمک آن طراحی ساختمان و سازه و مؤلفه‌های آن به صورت سه‌بعدی و علامت‌گذاری دوبعدی انجام دهند و در پایگاه داده‌های مدل ساختمان به اطلاعات مربوطه دسترسی داشته باشند.

اتودسک رویت ام.ای.پی در واقع یک نرم‌افزار مدل‌سازی اطلاعات ساختمان یا بیم است که بهترین ابزارها را برای طراحی سیستم‌های پیچیده در اختیار مهندسان مکانیک، الکترونیک و لوله‌کشی قرار می‌دهد. اولین نسخه رویت بیم در سال ۱۹۹۷ منتشر شد و از روش مدل‌سازی پارامتری استفاده می‌کرد.

این نرم‌افزار به مهندسان، طراحان و پیمانکاران ام.ای.پی کمک می‌کند که بتوانند مدل‌های سه‌بعدی رویت را با جزئیات دقیق تهیه کنند. ام.ای.پی در واقع مخفف سه حوزه مکانیک، الکترونیک و لوله‌کشی (Mechanical, electrical, and plumbing) است.

رویت ام.ای.پی به کارشناسان این سه حوزه امکان می‌دهد مدل‌های ام.ای.پی کَد را تهیه کنند که در این سه رشته مهندسی ساختمان کاربرد دارند. نرم‌افزار رویت ام.ای.پی به‌طور گسترده برای خدمات مدل‌سازی رویت و مدل‌سازی این سه حوزه ساختمان به کار می‌رود و می‌تواند مدل‌های هوشمند و پیچیده برای سیستم‌های تهویه، برق و لوله‌کشی در همه انواع ساختمان تهیه کند.

مدل‌های هوشمندی که رویت ام.ای.پی تولید می‌کند به شکل فایل در پایگاه داده ثبت می‌شوند و در مجموع کل پروژه ساختمان را منعکس می‌کنند.