جستجو برای "{{term}}"
جستجو برای "{{term}}" نتیجه ای نداشت.
پیشنهاد می شود:
  • از املای صحیح کلمات مطمئن شوید.
  • از کلمات کمتری استفاده کنید.
  • فقط کلمه کلیدی عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
{{count()}} نتیجه پیدا شد. برای دیدن نتایج روی دکمه های زیر کلیک کنید!
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دپارتمان ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
  • شنبه ۲۸ بهمن ۱۴۰۲
۲k

پرسش‌های مصاحبه برای شغل انبارداری

شغل انبارداری

پرسش‌های مصاحبه برای شغل انبارداری

«چگونه وقتی در کار اشتباه می‌کنید، اشتباه خود را جبران خواهد کرد؟» این پرسش برای آن است که بررسی کنند آیا شما سعی می‌کنید خطاهای خود را پنهان کنید و آنها را بپوشانید یا خیر.

چکیده

اگر دوست دارید همیشه مشغول باشید و کار کردن با دست‌‌ را به نشستن پشت میز ترجیح می‌دهید، شاید بد نباشد به عنوان انباردار استخدام شوید. بسیاری از فرصت‌‌های شغلی که در این حوزه فراهم هستند، شامل دریافت، انبار کردن، انتخاب، بسته‌بندی و ارسال محصول می‌شوند.

اما باید نخست بتوانید در مصاحبه موفق شوید و نشان دهید که چرا شما برای این شغل مناسب هستید. پرسش‌های مربوط به مصاحبه انبارداری را پیش‌بینی کرده و پاسخ‌‌هایی برای آنها آماده کنید که نشان‌دهنده اعتماد به نفس بالای شما هستند و کمک می‌کنند بتوانید از سد مصاحبه به‌خوبی بگذرید. آماده باشید که درباره تجربه شغلی پیشین خود که مرتبط با این شغل است صحبت کنید.

پیش‌بینی پرسش‌‌های مصاحبه و پاسخ آنها

وقتی به دنبال یک شغل در حوزه انبارداری هستید، آمادگی برای مصاحبه می‌تواند باعث شود که مزیت رقابتی بهتری نسبت به سایر رقبا پیدا کنید. صفحه وب‌سایت آن شرکت را مطالعه کنید تا ببینید که آنها ممکن است چه پرسش‌‌هایی از شما بپرسند که به مسئولیت‌‌ها و ارزش‌‌های شما مرتبط باشند.

برای نمونه، اگر در وب‌سایت آن شرکت آمده است که آنها برای مسئولیت‌پذیری و صداقت ارزش زیادی قائل هستند، ممکن است از شما در مصاحبه بخواهند که توضیح دهید چگونه وقتی در کار اشتباه می‌کنید، اشتباه خود را جبران خواهد کرد. این پرسش برای آن است که بررسی کنند آیا شما سعی می‌کنید خطاهای خود را پنهان کنید و آنها را بپوشانید یا خیر.

پرسش دیگری که در مصاحبه‌‌ها بسیار مطرح می‌شود در مورد پیشینه شغلی شما و دلیلی است که می‌خواهید برای کار در آن شرکت تقاضا بدهید.

مثال

پرسش: به‌طور خلاصه درباره خودتان صحبت کنید.

پاسخ: من به دنبال یک شغل در یک انبار شلوغ هستم، زیرا این کار کمک می‌کند که سرحال و فعال باشم. من در دوران دبیرستان در انبار کار کرده‌ام و در تابستان‌‌ها در آنجا مشغول به کار می‌شدم. در زمان‌‌های استراحت ورزش می‌کنم و اوقاتم را با خانواده و دوستان می‌گذرانم.

پرسش: چرا برای این شغل خاص تقاضا داده‌اید؟

پاسخ: من دوست دارم که شغلم تنوع زیادی داشته باشد و کارهای متنوع انجام دهم، به‌جای اینکه ساعت‌‌های طولانی کار تکراری انجام بدهم. به نظر می‌رسد که این شغل بسیار برای من مناسب است، زیرا می‌توانم محصولات مختلف را ببینم و کالا‌‌های متعدد را بسته‌بندی کنم و آنها را بار بزنم و به مقصد بفرستم.

علاقه خود را به آن شرکت نشان دهید

هنگام صحبت درباره علایق شغلی اشتیاق و هیجان خود را برای کار در آن شرکت بیان کنید. وفاداری کارکنان امری بسیار مهم است، زیرا مدیران دوست ندارند که زمان و انرژی خود را برای آموزش افرادی خرج کنند که به‌زودی از شرکت آنها خواهند رفت و برای رقبا کار خواهند کرد.

اگر در رزومه کاری شما مدت زمانی وجود دارد که در آن کار نکرده‌اید، تأکید کنید که در این مدت به دنبال یک شغل ثابت و مطلوب بوده‌اید و می‌خواستید سازمان یا شرکتی پیدا کنید که قابل اعتماد و مناسب باشد.

پاسخ خوب و مناسب به پرسش‌‌ها در مصاحبه برای شغل انبارداری نشان می‌دهد که شما با شرکتی که می‌خواهید در آن کار کنید و همچنین با شغل انبارداری آشنا هستید. اگر مناسب دیدید، حتماً اشاره کنید که می‌خواهید در این شرکت کار کنید، زیرا آنها سابقه بسیار خوبی از نظر حرفه‌ای و سلامت و ایمنی شغلی دارد.

مثال

پرسش: چه چیز در شرکت ما شما را ترغیب می‌کند که در اینجا کار کنید؟

پاسخ: من افتخار می‌کنم که در چنین شرکت معتبری مشغول به کار شوم که ۳۰ سال در این حوزه تجربه دارد. البته برخی استارتاپ‌ها در این حوزه حقوقی کمی بیشتر می‌پردازند، اما من به دنبال امنیت و مزایای شغلی هستم و این شرکت برای من مناسب‌تر است. گمان می‌کنم که مدت زیادی در این شرکت کار کنم و پس از اینکه تجربه کافی به دست آوردم، در این شرکت ارتقاء شغلی به دست آورم و مدیر شوم.

درباره تجربیات مشابه خود مثال بزنید

کارفرمایان کارجویانی را ترجیح می‌دهند که به‌سرعت شیوه کار را یاد بگیرند و نیاز به آموزشی و راهنمایی برای مدت طولانی نداشته باشد. تجربه در این حوزه اغلب مورد نیاز یا مورد توجه است. البته اگر پیشتر در انبار کار نکرده‌اید نیز می‌توانید برای شغل انبارداری مصاحبه بدهید. نکته کلیدی این است که مسئول استخدام را مجاب کنید که شما مهارت‌‌های مرتبط با این شغل را دارید و می‌توانید در شرکت آنها نقش خود را ایفا کنید.

آگهی‌‌های شغلی در این حوزه را مطالعه کرده و مهارت‌‌های مورد نیاز در آنها را بررسی کنید و ببینید چه کارهایی لازم است انجام دهید تا در شغل انبارداری موفق شوید. آموزش‌‌ها و گواهینامه‌‌های مرتبط با کار با ماشین‌آلات را که بیشتر کسب کرده‌اید ارائه دهید.

مثال

پرسش: چه چیزی باعث می‌شود شما برای این شغل صلاحیت داشته باشید؟

پاسخ: آگهی شغلی شما می‌گوید که به دنبال کسی هستید که به جزئیات توجه دارد، منظم است، مستقل کار می‌کند و قابل اعتماد است. من این مهارت‌ها در شغل قبلی کسب کرده‌ام چون پیشتر در یک فروشگاه خواروبار مسئول انبار و اجناس این فروشگاه بودم. من در شغل انبارداری پیشین خود فهرست موجودی‌‌ها را تهیه می‌کردم و سفارش‌‌ها را آماده ارسال می‌کردم. از همان مهارت‌‌ها می‌توانم در شغل مربوط به شرکت شما نیز استفاده کنم.

لباس مناسب برای مصاحبه شغل انبارداری

پوشیدن لباس مناسب به هنگام مصاحبه کمک می‌کند که تأثیر خوبی روی مسئول استخدام بگذارید. اگر دوستی یا آشنایی دارید که در چنین شغلی یا در چنین شرکتی کار می‌کند، از او بخواهید شما را راهنمایی کند و از او بپرسید که چه لباسی باید بپوشید. در حالت معمول پیراهن و شلوار با کفش‌‌های راحت برای مصاحبه با مسئول منابع انسانی در سازمان و در ساختمان اجرایی لباسی مناسب است. اگر با مسئول استخدام در کارخانه صحبت می‌کنید، می‌توانید لباس معمولی‌تری بپوشید و اما مراقب باشید لباس‌‌های شما تمیز و مرتب باشند.

جمع‌بندی

وقتی به دنبال یک شغل در حوزه انبارداری هستید، آمادگی برای مصاحبه می‌تواند باعث شود که مزیت رقابتی بهتری نسبت به سایر رقبا پیدا کنید. صفحه وب‌سایت آن شرکت را مطالعه کنید تا ببینید که آنها ممکن است چه پرسش‌‌هایی از شما بپرسند که به مسئولیت‌‌ها و ارزش‌‌های شما مرتبط باشند. پرسش دیگری که در مصاحبه‌‌ها بسیار مطرح می‌شود در مورد پیشینه شغلی شما و دلیلی است که می‌خواهید برای کار در آن شرکت تقاضا بدهید. اگر در رزومه کاری شما مدت زمانی وجود دارد که در آن کار نکرده‌اید، تأکید کنید که در این مدت به دنبال یک شغل ثابت و مطلوب بوده‌اید و می‌خواستید سازمان یا شرکتی پیدا کنید که قابل اعتماد و مناسب باشد. همچنین، کارفرمایان کارجویانی را ترجیح می‌دهند که به‌سرعت شیوه کار را یاد بگیرند و نیاز به آموزشی و راهنمایی برای مدت طولانی نداشته باشد.

منبع: work.chron.com

مترجم: بهناز دهکردی

 

در دنیای کسب‌وکار امروز، تحصیلات دانشگاهی برای حفظ ارزش شما به‌عنوان نیروی کار بااستعداد و کارآمد کافی نیستند. برای‌ اینکه مزیت رقابتی شخصی خود را حفظ کنید، باید بر آموزش مستمر و مادام‌العمر خود سرمایه‌گذاری کنید. خانواده بزرگ مجتمع فنی تهران هرساله به هزاران نفر کمک می‌کند تا در مسیر شغلی خود پیشرفت کنند.

اگر شاغل هستید و وقت ندارید در دوره‌های آموزشی حضوری شرکت کنید، مجتمع فنی تهران گزینه‌هایی عالی برای آموزش مجازی، آنلاین، آفلاین و ترکیبی ارائه می‌دهد. با شرکت در دوره‌های کوتاه‌مدت مجتمع فنی تهران و دریافت مدارک معتبر و بین‌المللی می‌توانید با اعتماد به نفس مسیر ترقی را طی کنید و در سازمان خود به مهره‌ای ارزشمند تبدیل شوید.

 

 

 

پربازدیدترین مقالات