جستجو برای "{{term}}"
جستجو برای "{{term}}" نتیجه ای نداشت.
پیشنهاد می شود:
  • از املای صحیح کلمات مطمئن شوید.
  • از کلمات کمتری استفاده کنید.
  • فقط کلمه کلیدی عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
{{count()}} نتیجه پیدا شد. برای دیدن نتایج روی دکمه های زیر کلیک کنید!
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دپارتمان ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
  • چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱
۱۷۲

فروشنده زیورآلات

فروشنده زیورآلات

در مصاحبه برای شغل فروشنده زیورآلات چه باید بگویید؟

در صنعت فروش زیورآلات مدیران استخدام به دنبال کسانی هستند که دانش کافی از فلزات و سنگ‌های گران‌قیمت داشته باشند و در امر فروش نیز خبره باشند.

چکیده

وقتی برای شغل فروشنده زیورآلات مصاحبه می‌دهید، شور و شوق و آشنایی شما با زیورآلات و مهارت‌های مرتبط با این شغل می‌تواند کمک کند که از سایر رقبا پیش بیفتید. در این صنعت منحصر به فرد، مدیران استخدام به دنبال کسانی هستند که دانش کافی از فلزات و سنگ‌های گران‌قیمت داشته باشند و در امر فروش نیز خبره باشند. اگر بتوانید کارفرما را قانع کنید که به‌سرعت می‌توانید با مشتریان رابطه برقرار کرده و فروش را انجام دهید، احتمالاً شما را بر سایر داوطلبان ترجیح خواهد داد.

کارفرما را بررسی کنید

‌پیش از رفتن به مصاحبه و ملاقات با کارفرما و انجام مصاحبه برای شغل فروشنده زیورآلات، در مورد کارفرما و شرکت یا مغازه او تا جایی که می‌توانید اطلاعات کسب کنید تا بتوانید در مصاحبه پرسش‌های درست بپرسید و پاسخ‌های درست بدهید.

بخش عمده کار خرده‌فروشی نیازمند درک مشتری‌های اصلی و محصولات است. بررسی کنید که کارفرما چه جواهراتی می‌فروشند، آیا لوکس هستند یا سنتی یا کاربردی. همچنین در مورد مکان و فروشگاه و وضعیت اقتصادی مشتریان آنجا نیز تحقیق کنید. یک مغازه زیورآلات در یک پاساژ احتمالاً مشتریانی متفاوت از یک مغازه زیورآلات در بازار سنتی دارد. اگر شناخت شما از محصولات خرده‌فروشی، مکان‌ها و سطح مشتریان بالا باشد، در جریان مصاحبه فردی مطلع و باانگیزه به نظر خواهید آمد.

اهداف شغلی خود را تعریف کنید

اهداف شغلی خود در صنعت زیورآلات توضیح دهید و بگویید چرا به این شغل علاقه‌مند هستید. خرده‌فروشی زیورآلات کاری فصلی است و در دوران تعطیلات و مناسبت‌های خاص فروش بالا می‌رود. کارفرمایی که به دنبال استخدام فروشنده زیورآلات تمام‌وقت است، می‌خواهد بداند آیا شما به این شغل به عنوان شغلی موقت نگاه می‌کنید یا دائمی.

وقتی در مورد میزان علاقه شما به شغل فروشنده زیورآلات از شما می‌پرسند، بگویید با اینکه این شغل چالش‌برانگیز است، اما از کار با سنگ‌ها و فلزات قیمتی و همچنین از تعامل با مردم لذت می‌برید. در این صورت احتمالاً مدیر استخدام شما را نیرویی می‌بیند که می‌توان در بلندمدت روی او سرمایه‌گذاری کرد و به این حوزه و محصولات آن علاقه‌مند است.

علاقه خود را به یادگیری ابراز کنید

در مورد تحصیلات خود صحبت کنید و اگر تحصیلات رسمی در صنعت زیورآلات ندارید، بگویید که دوست دارید در کلاس‌های این حوزه شرکت کنید. بهترین راه برای کسب بنیه علمی قوی در تولید زیورآلات و فروش آنها، شرکت در برنامه‌های آموزشی و تخصصی این حوزه است که در مراکز علمی مختلف ارائه می‌شوند.

     این دوره‌های فنی و حرفه‌ای به شما کمک می‌کنند با آخرین استراتژی‌های بازاریابی آشنا شوید و شیوه کسب‌وکار در حوزه زیورآلات و روندهای نوین این حوزه را بشناسید. دوره‌های شناخت سنگ و فلزهای قیمتی نیز می‌تواند در موفقیت در این بازار به شما کمک کند.

مهارت‌های شغلی خود را بیان کنید

براساس تحقیقات، کارفرمایان در بخش خرده‌فروشی به کارکنانی علاقه‌مند هستند که بتوانند بازاریابی محصولات را به‌خوبی انجام دهند،‌ رفتاری دوستانی با مشتریان داشته باشند و اصطلاحات گوناگون را مربوط به محصول بشناسند و به کار ببرند. آماده باشید که در مصاحبه در مورد آغاز صحبت با مشتریان و تبلیغ محصول صحبت کنید.

       همچنین باید پرسش‌هایی را که ممکن است در مورد حفظ کیفیت محصولات، شیوه انبارداری و مبادلات روزانه از شما بپرسند پیش‌بینی کنید و برای پاسخ دادن به آنها آماده باشید. از شغل پیشین خود مثال بزنید که چگونه این مسائل را مدیریت می‌کردید و چرا کارفرما می‌تواند از نظر مالی به شما اعتماد کند. در برخی فروشگاه‌ها که زیورآلات گران‌قیمت به فروش می‌رسند، شاید لازم باشد برای شروع کار به عنوان ضمانت چکی نزد کارفرما بگذارید.

جمع‌بندی

یک مغازه زیورآلات در یک پاساژ احتمالاً مشتریانی متفاوت از یک مغازه زیورآلات در بازار سنتی دارد. اگر شناخت شما از محصولات خرده‌فروشی، موقعیت‌ها و سطح مشتریان بالا باشد، در جریان مصاحبه فردی مطلع و باانگیزه به نظر خواهید آمد. براساس تحقیقات، کارفرمایان در بخش خرده‌فروشی به کارکنانی علاقه‌مند هستند که بتوانند بازاریابی محصولات را به‌خوبی انجام دهند،‌ رفتاری دوستانی با مشتریان داشته باشند و اصطلاحات گوناگون را مربوط به محصول بشناسند و به کار ببرند.

 

نویسنده: کریستین تاکر (Kristine Tucker)

مترجم: بهناز دهکردی

منبع: Work.Chron

 

در دنیای کسب‌وکار امروز، تحصیلات دانشگاهی برای حفظ ارزش شما به‌عنوان نیروی کار بااستعداد و کارآمد کافی نیستند. برای‌ اینکه مزیت رقابتی شخصی خود را حفظ کنید، باید بر آموزش مستمر و مادام‌العمر خود سرمایه‌گذاری کنید. خانواده بزرگ مجتمع فنی تهران هرساله به هزاران نفر کمک می‌کند تا در مسیر شغلی خود پیشرفت کنند.

اگر شاغل هستید و وقت ندارید در دوره‌های آموزشی حضوری شرکت کنید، مجتمع فنی تهران گزینه‌هایی عالی برای آموزش مجازی، آنلاین، آفلاین و ترکیبی ارائه می‌دهد. با شرکت در دوره‌های کوتاه‌مدت مجتمع فنی تهران و دریافت مدارک معتبر و بین‌المللی می‌توانید با اعتماد به نفس مسیر ترقی را طی کنید و در سازمان خود به مهره‌ای ارزشمند تبدیل شوید.

 

 

پربازدیدترین مقالات