جستجو برای "{{term}}"
جستجو برای "{{term}}" نتیجه ای نداشت.
پیشنهاد می شود:
  • از املای صحیح کلمات مطمئن شوید.
  • از کلمات کمتری استفاده کنید.
  • فقط کلمه کلیدی عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دپارتمان ها، اخبار، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، اخبار، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
  • سه شنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۱
۱۷۸

مهم و اصولی برای راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی موفق

چرا شناخت اصول راه‌اندازی یک کسب‌وکار مهم است؟

خیلی از افراد نمی‌دانند برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار باید چه کاری انجام دهند و خیلی از آنها رویای یک شبه پولدار شدن را نیز در سر دارند ولی راه رسیدن به آن را نمی‌دانند. برای موفقیت در هر کسب‌وکار در هر حوزه  باید اطلاعات مهم و اصولی را یاد بگیریم تا با ریسک کار و خطاها آشنا شویم. حال سوالی که پیش می‌آید برای راه اندازی یک کسب و کار موفق باید چه اصول و فرایندی را طی کنیم؟ چه دوره‌هایی باید بگذرانیم؟ شما برای یافتن این سوالات باید تجربه کسب کنید، باید دوره های آموزشی را به طور دقیق طی کنید تا بتوانید اصول را به نحوه احسن یاد بگرید و آنها را اجرا کنید. البته فراموش نکنید هرکاری ریسک و خطرات خود را دارد و نمیتوان موفقیت صد در صد برای آن در نظر گرفت. با مدیریت درست و برنامه‌ریزی اصولی می‌توانید در هرکار موفق شوید. پیشنهاد می‌کنیم قبل از شروع کار در دوره‌های تخصصی مدیریت شرکت کنید تا بهتر بتوانید کار خود را مدیریت نمایید.

نکات مهم برای انتخاب یک کسب‌و‌کار یا استارت‌آپ

 

یکی از دغدغه‌های اصلی و سخت برای افراد، انتخاب شغل است و باید برای انتخاب آن به نکات مهم و حساسی توجه کنند که این نکات به شرح زیر است:

·        مهم‌ترین نکته برای انتخاب یک کار، علاقه شما است، شما باید کاری را شروع کنید که به آن علاقه دارید تا بهتر بتوانید با سختی‌ها و مشکلات آن کنار بیاید.

·        ایده کار شما باید متناسب با سرمایه شما باشد؛ برای شروع بهتر است در زمینه که در آن تخصص دارید شروع به کار کنید. مثلا اگر شما یک متخصص در حوزه گل و گیاه هستید پیشنهاد می‌کنیم در زمینه آموزش و فروش آن فعالیت کنید. شما پایه یک کار را دارید و با آموزش بیشتر می‌توانید خود را تقویت کنید. مثلا در حوزه گل و گیاه می‌توانید در آموزش پرورش گل و گیاه شرکت کنید و اطلاعات و دانش خود را تقویت نمایید و به موفقیت بیشتر خود کمک نمایید. .

·        نیاز های جامعه را فراموش نکنید و متناسب با آن کارتان را شروع کنید. مثلا این روزها میبینم که علاقه افراد به نگهداری گل‌وگیاه آپارتمانی خیلی زیاد شده است ولی دانش کافی برای نگهداری از آن ندارند؛ وقتی شما علم و علاقه داشته باشید علاوه‌بر شروع یک کار‌ و کسب درآمد برای خودتان، می‌توانید به آنها نیز کمک کنید.

·        زمان بازدهی کار شما مهم است و باید به آن دقت داشته باشید. همچنین توقعات و میزان بازدهی کسب‌وکار خود را حتما با دیگران مقایسه کنید.

با رعایت و بررسی این نکات شما می‌توانید در انتخاب شغل و کسب‌وکار خود هوشمندانه عمل کنید و به موفقیت بهتری دست یابید.

راه‌اندازی کسب‌و‌کار شخصی و اصول مهم و حیاتی مربوط به آن

 

شروع هر کار و شغلی اصول مخصوص به خود را دارد و اگر یک کار را بدون هدف و مهارت شروع کنیم، ممکن است با مشکلات زیادی در آینده مواجه شویم که نه تنها آن کار برای ما سودی ندارد که باعث ضرر نیز می‌شود. میزان موفقیت شما به برنامه‌ریزی و پایه‌ریزی اصولی شما برای آن کار بستگی دارد. فراموش نکنید برای موفقیت بهتر و اصولی می‌توانید در دوره‌های آموزشی و اصولی شرکت کنید. موسسه‌های آموزشی زیادی هستند که مهارت‌های اصولی برای راه اندازی استارت‌آپ و کسب‌وکار را به شما آموزش می‌دهند و شما می‌توانید از آنها استفاده کنید. یکی از این موسسات، مجتمع فنی تهران است که در زیر به برخی از نکات مرتبط با این مجموعه در مورد راه اندازی استارت‌آپ اشاره می‌کنیم:


·        آمادگی خود را ارزیابی کنید؛

 شروع یک کسب‌وکار اصلا کار راحتی نیست و شما باید بدانید که در خود توانایی مقابله با محدویت‌ها، مشکلات و شکست‌ها را دارید. هر کاری ریسک و خطرات خود را دارد و شما فقط با برنامه‌ریزی، یادگیری و تقویت نقاط قوت می‌توانید یک کسب‌وکار را شروع کنید.

·        تحقیقات جامعی درباره حوزه کاری خود کسب کنید

داشتن ایده‌های نو و جدید می‌تواند به شما به عنوان یک کارآفرین موفق کمک ویژه‌ نماید. همانطور که در بالا اشاره کردیم بررسی کنید که در چه حوزه‌ای بهتر می‌توانید عمل کنید و خدمات یا محصولات خود را ارائه دهید. ایده‌های خود را بنویسید و برای ایده‌پردازی بهتر از دیده‌ها و شنیده‌های خود استفاده کنید. تحقیقات را فراموش نکنید، نداشتن تحقیقات و علم کافی می‌تواند زمینه شکست شما را فراهم کند.

·        نقشه راه خود را ترسیم کنید؛

شما برای رسیدن به هدف خود و پیشبرد بهتر آن باید برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید و با بررسی دقیق جزئیات یک نقشه راه برای خود ترسیم کنید. این نقشه شامل زمان‌بندی و بررسی و پیشبرد جزئیات بهتر کار است.

·        بزرگ فکر کنید ولی گام خود را کوچک بردارید؛

ایده‌های بزرگ همیشه به ما انگیزه‌ای بهتری برای شروع می‌دهند ولی ممکن است دست نیافتنی باشند و باعث نگرانی شوند. هر ایده بزرگ می‌تواند به ایده‌های کوچکتر تقسیم شود که به مرور به همان ایده بزرگ برسد. پس بهتر است ایده اولیه خود را بزرگ ترسیم نمایید ولی با تقسیم بندی، در مقایس کوچکتر آن را استارت بزنید و اجازه دهید آن ایده با برنامه‌ریزی دقیق و ریسک کمتر شکل بگیرد.

·        از تجربه افراد متخصص در زمینه‌ کاری خود بهره‌مند شوید؛

 فراموش نکنید آنها با ریسک و خطرات راه بهتر از شما آشنا هستند و می توانند کمک شایانی به شما نمایند.

·        تمرکز خود را روی یک حوزه متمرکز کنید؛

ممکن است کار شما بخش‌های متنوعی داشته باشد به طور مثال آموزش پرورش گل و گیاه، که شما در کنار آموزش می‌توانید فروش هم داشته باشید. ولی پیشنهاد می‌کنیم در شروع کار به آموزش بپردازید و برای توسعه، بعدها فروش را نیز به کار خود اضافه نمایید. همچنین بهتر است حتما دوره‌های آموزش تولید محتوا را بگذرانید تا بهتر بتوانید یک محتوا تخصصی مرتبط با کسب‌و‌کارتان را نگارش کنید.

·        برنامه‌ریزی دقیق برای راه‌اندازی کسب و کار

مهم‌ترین نکات برای شروع، برنامه ریزی دقیق و اصولی است. شما باید جنبه‌های مختلف کار خود را ارزیابی کنید و با ترسیم دقیق بیزینس پلن خود ریزبه‌ریز کار خود را برای رسیدن به اهدافتان، پیش ببرید. این برنامه‌ریزی را باید با توجه به به کار و اهدافتان تنظیم کنید. موفقیت شما بستگی به برنامه‌ریزی درست و اصولی شما دارد.

کلام‌آخر

در این مقاله سعی کردیم به برخی نکات مهم برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار به طور خلاصه بپردازیم. شما بدون داشتن مهارت و دانش لازم نمی‌توانید به موفقیت دست یابید و ممکن است حتی با شکست و از دست رفتن کل سرمایه خود مواجه شوید. برای جلوگیری از شکست بهتر است ابتدا مهارت‌های لازم را کسب کنید و سپس برای راه‌اندازی یک شغل اقدام نمایید. مجتمع فنی تهران یکی از بهترین موسسه‌های آموزشی است که دارای دپارتمان‌های آموزشی بسیار زیادی به صورت تخصصی می‌باشد و شما می توانید مهارت‌های زیادی را از طریق آن کسب نمایید برای اطلاعات بیشتر و شرکت در دوره‌های آموزشی می‌توانید از سایت مجتمع فنی بازدید نمایید.

 

 

پربازدیدترین مقالات