جستجو برای "{{term}}"
جستجو برای "{{term}}" نتیجه ای نداشت.
پیشنهاد می شود:
 • از املای صحیح کلمات مطمئن شوید.
 • از کلمات کمتری استفاده کنید.
 • فقط کلمه کلیدی عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
{{count()}} نتیجه پیدا شد. برای دیدن نتایج روی دکمه های زیر کلیک کنید!
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دپارتمان ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}

گروه زبان روسیه ای

 

 

معرفی گروه زبان روسی مجتمع فنی تهران

 

 

روسی هشتمین زبان پرتکلم در جهان و یکی از زبان‌های رسمی سازمان ملل است. هر ساله روز ۶ ژوئن، سالگرد تولد آلکساندر پوشکین، شاعر کبیر روسی و بنیانگذار زبان ادبی معاصر روسی در روسیه و جهان به عنوان روز زبان روسی جشن گرفته می‌شود.

زبان روسی (ру́сский язы́к) زبانی از خانواده اسلاوی شرقی است که روس‌ها بدان گفتگو می‌کنند و یکی از چهار عضو زنده زبان‌های اسلاوی شرقی است. این زبان همچنین با داشتن بیش از ۲۵۸ میلیون گویشور کل در سراسر جهان گسترده‌ترین زبان اسلاوی است.

روسی زبان رسمی روسیه، بلاروس، قرقیزستان، قزاقستان و جمهوری خودمختار کریمه است و همچنین به عنوان زبان غیررسمی کشور اوکراین و بسیاری از کشورهای شوروی سابق مانند آذربایجان، استونی، گرجستان، ارمنستان، لتونی، لیتوانی، مولداوی، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبکستان در نظر گرفته می‌شود. بنابراین با یادگیری زبان روسی میتوان با مردم بسیاری از کشورهای آسیا و شرق اروپا ارتباط برقرار کرد.

کشور روسیه بزرگترین کشور دنیا به لحاظ مساحت است. این کشور حتی از کانادا هم بزرگتر است و تقریبا 6.6 میلیون مایل مربع مساحت دارد. همین امر باعث می‌شود که در این کشور پهناور جذابیت‌های زیادی برای اکتشاف وجود داشته باشد. به طور مثال در این کشور 29 مکان وجود دارد که توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی شناخته شده است. دو شهر مسکو و سنپترزبورگ از زیباترین شهر‌های دنیا هستند. اگر این جذابیت‌ها شما را وسوسه می‌کند تا به روسیه سفر کنید باید بدانید که اغلب روس‌ها زبان انگلیسی را بلد نیستند و بدان صحبت نمی‌کنند. در واقع روسیه یکی از پایین‌ترین آمار فراگیری زبان انگلیسی را دارد. در اغلب شهرهای روسیه نمی‌توانید هیچ علامتی به زبان انگلیسی یا با الفبای لاتین بیابید که شما را راهنمایی کند. به همین دلیل اگر قصد دارید که به این کشور زیبا سفر کنید و از جاذبه های توریستی آن لذت ببرید باید حداقل در سطح ابتدایی با زبان روسی آشنا شوید.

الفبای زبان روسی

الفبای روسی (русский алфавит) یک گونه از الفبای سیریلیک است. الفبای روسی دارای 33 حرف است که این حروف متشکل از 10 مصوت، 21 صامت و دو نشانه است. یادگیری الفبای روسی به‌ویژه برای فارسی‌زبانان آنچنان سخت نمی‌باشد زیرا تقریباً تمام حروف روسی در فارسی دارای معادل تقریبی هستند.

در زبان روسی شکل نوشتاری و چاپی برخی حروف متفاوت است و این حروف به اشکال بزرگ و کوچک نوشته می‌شوند.

 

بازار کار:

هدف از یادگیری و آموزش زبان روسی می‌تواند تحصیل در کشورهای روس زبان باشد. روسیه یکی از مقاصد مهم برای تحصیل افرادی است که به دنبال داشتن هزینه تحصیل و زندگی معقول هستند. دانشگاه‌های روسیه، دارای رتبه‌بندی جهانی بسیار خوب هستند و در عین حال برای رسیدن به این دانشگاه‎‌ها، نیاز به یادگیری زبان روسی است.

از دیگر اهداف یادگیری زبان روسی می‌تواند سفر به کشورهای روس زبان و یا یافتن فرصت شغلی مناسب باشد.

با یادگیری زبان روسی، دانش‌آموختگان می‌توانند از مزایای بسیاری بهرمند ‌شوند و آینده‌ی شغلی مناسبی داشته باشند. از جمله موقعیت‌هایی که دانش‌آموختگان می‌توانند در آن مشغول به کار شوند عبارتند از:

 • اقدام به تجارت با کشورهای روس زبان
 • مترجم زبان روسی: مترجم کتبی، شفاهی
 • مدرس زبان روسی: تدریس زبان روسی به‌صورت خصوصی و گروهی در مراکز آموزشی
 • کار در شرکت‌های گردشگری و توریستی
 • کار در شرکت‌های هواپیمایی
 • کار در مطبوعات و رسانه‌ها به عنوان مترجم
 • کار در موسسات پژوهشی
 • کادر در سفارت

و ...

منابع آموزشی:

دوره‌های زبان روسی مجتمع فنی تهران بر اساس منابع آموزشی 4 جلدی کتاب روسکی سووینیر у́сский сувени́р}  و نوی سووینیر {Но́вый сувени́р}  آموزش داده می‌شوند.

کتاب‌های روسکی سووینیر {Р́усский сувени́р} و نوی سووینیر {Но́вый сувени́р}  بهترین و جدیدترین دوره‌ی فراگیر آموزش زبان روسی است که بیشتر بر مهارت گفتار و مکالمه‌ی زبان روسی تمرکز دارد.