جستجو برای "{{term}}"
جستجو برای "{{term}}" نتیجه ای نداشت.
پیشنهاد می شود:
  • از املای صحیح کلمات مطمئن شوید.
  • از کلمات کمتری استفاده کنید.
  • فقط کلمه کلیدی عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دپارتمان ها، اخبار، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، اخبار، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}

نقاشی

نقاشی مقدماتی

   طراحی و نقاشی یکی از اصلی ترین رشته درهنرهای تجسمی می باشند که در این مجموعه دوره، شما با تکنیک های متفاوتی از طراحی با مداد و زغال تا سایر تکنیک های تخصصی از جمله رنگ روغن ، اکرلیک، مداد رنگی، پاستل، آبرنگ و میکس مدیا در قالب 6 ترم از سطح مقدماتی تا حرفه ایی آشنا خواهید شد و بصورت کامل آموزش خواهید دید.

معنی طراحی مقدماتی در زمینه انواع شاخه های حرفه ایی طراحی و نقاشی به یه فرایند آموزش اصول پایه و بیسیک هنری اشاره دارد. دراین فرایند آموزشی که معمولا شامل یک دوره طراحی ساده با مداد است هنرجو اصول درست و اکادمیک طراحی و نقاشی را می آموزد تا برای آغار دوره های پیشرفته تری مانند طراحی متوسط(سیاه قلم و چهره) و یا طراحی پیشرفته (تکنیک های رنگ روغن و اکرلیک و مداد رنگی، پاستل، آبرنگ ...) آماده شود.

دردوره  طراحی مقدماتی اغلب موضوع طراحی از طبیعت بی جان تدریس می شود تا هنرجو با عناصر پایه ومفاهیم هنرهای تجسمی مثل سطح و نقطه و خط و تنالیته های خاکستری، سایه پردازی احجام (درجه سایه ها از روشن به تیره یا بالعکس که منجر به نمایش صحیح حجم و حالت مدل می شود)، بافت (جنسیت)، پرسپکتیو (نمایش و ترسیم یک شی بر روی صفحه، عمق نمایی)، ترکیب بندی گذاشته و با ابزارهای مداد، زغال و کنته می توانند طراحی کنند.

از این رو نام دیگرطراحی مقدماتی، طراحی پایه است.

طراحی به معنای دیگرخلق عناصر تصویری بر پایه خط، نور و سایه می باشد حال می تواند این طرح ذهنی و خلاقانه باشد و یا میتوانید طراحی رئال و از روی محیط اطراف باشد. در گرایش هنرهای تجسمی از طراحی بعنوان یک اثر هنری مستقل یاد می شود و این گرایش یکی از اصلی ترین زیر مجموعه های هنرهای تجسمی می باشد. گرایش طراحی دارای دو شاخه Drawing ( طراحی حسی ، فی البداهه و آزادانه) و Design (شامل مراحل ترکیب عناصر بصری و فضا، برای مخاطبان مشخص) می باشد اما آنچه در این شاخه از طراحی و نقاشی در مرکز ما آموزش داده می شود بر پایه Drawing می باشد. در دوره آموزش طراحی و نقاشی مجتمع فنی تهران که به مدت 60 ساعت می باشد فراگیران میتوانند با آموزش گام به گام با مهارت طراحی آشنا شوند که این دوره خود پیش نیاز برای سایر دوره های نقاشی می باشد.

نقاشی مقدماتی مناسب کلیه افرادی می باشد که به طراحی علاقمند هستند و قصد یادگیری طراحی و نقاشی از صفر دارند و یا افرادی که تا حدودی با اصول طراحی آشنا هستند و قصد تقویت آموزش و مهارت های خود را دارند و همچنین افراد می توانند با شرکت در دوره طراحی و نقاشی ساده اما تکنیکال و اصولی نقاط ضعف خود را پیدا و با شناخت آنها موارد را برطرف و در طراحی پیشرفت کنند. پس از گذراندن دوره طراحی، نقاشی مقدماتی فراگیران و علاقه مندان در این گرایش می توانند با حضور در دوره های متوسط، پیشرفته، و حرفه ایی نسبت به ارتقاء سطح خود در تکنیک های مختلف بالا ببرند.

برخی از نمونه آثار هنرجویان ما در شعبه سعادت آباد در پایان این دوره:

 

                                                                         

طراحی و نقاشی متوسط (طراحی چهره)

    در بین تکنیک ها و متدها، طراحی سیاه قلم چهره جایگاه ویژه ای در بین هنرمندان و طراحان دارد. سیاه قلم در فرهنگ فارسی معین به نوعی از نقاشی که در آن فقط از قلم و مرکب سیاه، ذغال یا مداد کار شده باشد و هیچ رنگ آمیزی نداشته باشد اطلاق می شود.

در نقاشی سیاه قلم به جای اینکه هنرجو با رنگ های بسیار متنوعی که در نقاشی رنگ و روغن وجود دارد، درگیر شود، تنها از طیف رنگ های خاکستری و مشکی استفاده می کند و به همین دلیل هنرجو تمرکز بیشتری بر روی سایه روشن خطوط و ترکیب بندی کار دارد و این تمرکز باعث خلق آثار هنری بسیار زیبا و جذابی می شود.

در این دوره هنرجومی میتواند طراحی خود را به صورت فتورئال و رئال انجام دهد. به عبارت دیگر هم به صورت  مدل زنده و یاعکس با کیفیت از مدل مورد نظر خود با دقت و ریز بینی، از روش جزء به کل طراحی و بازسازی میکند.

در زیر چند نمونه از کارهای اجرا شده هنرجویان ما در دپارتمان مرکزی هنروسینما، طی این دوره جهت مشاهده قرار داده شده است:     

         

نقاشی پیشرفته

     در این سطح هنرجو تکنیک رنگ روغن را می آموزد نقاشی با رنگ روغن یکی از زیباترین و پرطرفدارترین

سبک های نقاشی است، سبکی که با ظهور خود موجب شده تا نقاشی های شگفت انگیز و بسیار هنرمندانه ای،

 طراحی و به دنیای هنر وارد شوند.

در نقاشی با رنگ روغن می توانیم با هنر خود از یک بوم خالی یک اثر هنری خارق‌العاده ایجاد کنیم به شرطی که

با رعایت اصول و تکنیک های حائز اهمیت این سبک مهارت خود را در این زمینه ارتقا داده باشیم.

 همانند تمام عرصه های هنری، نقاشی با رنگ روغن نیز پیچیدگی ها و مهارت های خاص خود را دارد، به همین علت برای آگاهی از راز و رمز تکنیک های نقاشی با رنگ روغن نیز لازم است، با فنون و اصطلاحات تخصصی آن آشنا شوید.

تکنیک‌های بسیاری برای این سبک از نقاشی وجود دارد که در این دوره زیر نظراساتید با تجربه و متخصص برگزار خواهد شد.

در زیر چند نمونه از کارهای اجرا شده هنرجویان شعبه مرکزی مجتمع فنی تهران جهت مشاهده قرار داده شده است:

      

                                                                 

 نقاشی حرفه ایی (کارگاه آزاد)

    در دوره نقاشی حرفه ایی یا به نوعی همان کارگاه آزاد تکنیک ، که شامل دو تا سه ترم می باشد هنرجویان می توانند تکنیک و سبک مورد علاقه خود را انتخاب کنند و بر آن اساس مدرس نسبت به آموزش به آن هنرجو می پردازد.

در نقاشى اغلب تکینک‌ را با سبک اشتباه مى‌کنند. در حالى‌که سبک کاربرد شخصى نقاش و تکنیک شیوه نقاشی است. مهارت به تنهایى قابل آموزش است و از نظر نقاش تکنیک نامیده مى‌شود

از تکنیک هایی که در این دوره می توان نام برد: رنگ روغن، آبرنگ، مداد رنگی، اکرلیک و ....

در قسمت زیر نسبت به توضیح اجمالی هر تکنیک پرداخته ایم:

تکنیک آبرنگ:

این تکنیک معمولا روی سطح مقوا یا کاغذ انجام می شود. از آب به‌عنوان محلول پا آبرنگ ها بر پایه آب و غیر سمی هستند بنابراین به راحتی با آب و صابون پاک می شوند. ابزارهای  آبرنگ خیلی سبک وقابل انتقال هستند و به همین علت برای انجام نقاشی سریع و یادگیری مناسب هستند.یه برای مخلوط کردن رنگ‌ها استفاده می‌شود و ازاین‌رو نام آبرنگ را روی آن گذاشته‌اند

در زیر چند نمونه از آثار اجرا شده توسط هنرجویان ما جهت مشاهده قرار داده شده است:

       

 

تکنیک مداد رنگی:

    نقاشي با مداد رنگي به دليل ماهيت و ويژه گي هاي خاص مداد رنگي يکي از سريع ترين ، ساده ترين و  به تبع پرکاربردترين  و محبوب ترين تکنيکها نقاشي به شمار مي رود . مداد رنگي ها برخلاف مداد هاي سياه از نظر نوع به دسته هاي زيادي تقسيم نمي شوند .  تنها تقسيم بندي مداد رنگي ها با توجه به خشک و يا چرب بودن مغز آن ها است . مداد رنگي ها داراي ويژه گي هاي خاصي مانند قابليت حمل آسان، استفاده آسان ، پاک شدن آسان و غيره  هستند که منجر به افزايش ميزان کاربرد آن ها شده است.

يکي ديگر از ويژه گي هاي نقاشي مداد رنگي قابليت استفاده بر روي انواع مختلف کاغذ با انواع مختلف بافت مي باشد

در اینجا برخی از نمونه کار هنرجویان این مرکز جهت مشاهده قرار داده شده است:

           

تکنیک اکرلیک:

 نقاشی با آکریلیک به دلیل قیمت نسبتاً مناسب، حلالیت در آب، خشک شدن سریع، تطبیق‌­پذیری و غلظت، از تکنیک بسیار مناسب برای شروع یادگیری نقاشی برای مبتدیان است. اگر از فضایی که آن را رنگ‌آمیزی کرده‌اید راضی نیستید، می‌توانید اجازه دهید تا خشک شود و فقط چند دقیقه بعد روی آن نقاشی بکشید

                        

                   

 

   در اینجا چند مورد از زیرمجموعه‌های آموزشی ما در گروه نقاشی مجتمع فنی تهران به‌طور مختصر توضیح داده شد. در صورت نیاز به مشاوره یا اطلاع از سایر عناوین آموزشی، می‌توانید با کارشناسان ما در این گروه تماس بگیرید.

شماره تماس: 22089859 و 2729-021