جستجو برای "{{term}}"
جستجو برای "{{term}}" نتیجه ای نداشت.
پیشنهاد می شود:
  • از املای صحیح کلمات مطمئن شوید.
  • از کلمات کمتری استفاده کنید.
  • فقط کلمه کلیدی عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دپارتمان ها، اخبار، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، اخبار، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}

گرافیک

گروه گرافیک یا ارتباط تصویری

 در این گرایش هنری برای انتقال ایده به تماشاگر از تلفیق تصاویر، رنگها، تایپوگرافی و فرم‌ها استفاده میکنند تا تأثیر ویژهای در بیننده ایجاد شود. به همین دلیل است که انواع مختلفی از طراحی گرافیکی وجود دارد که هر کدام حوزه تخصصی و مهارت‌های خاص خود را لازم دارد.

بسیاری از طراحان معمولاً در یک گرایش خاص تخصص دارند. برای مثال برخی صرفاً به طراحی لوگو می‌پردازند، برخی به طراحی پوستر و غیره. اما از آنجایی که صنعت طراحی دائماً در حال تغییر است، طراحان باید به‌طور مادامالعمر سازگار و یادگیرنده باشند تا بتوانند در حرفه خود موفق شوند و نیاز جامعه را در حوزه تبلیغات برآورده کنند.

گرافیک به دو گرایش نرمافزاری و دستی تقسیم میشود که ما در مجتمع فنی تهران به آموزش هر دو بخش می‌پردازیم:

نرمافزارهای فتوشاپ، ایلاستریتور، کورل دراو، ایندیزاین در حوزه گرافیک رایانه‌ای (دوبعدی) قرار دارند که در ادامه به تفکیک، توضیحات لازم در مورد هر کدام از آنها ارائه می‌شود.
شما با استفاده از این نرمافزارها می‌توانید به طراحی و اجرای پوستر، لوگو، اینفوگرافیک، ساخت تصاویر فتومونتاژ، رتوش تصاویر، طراحی و صفحهآرایی مجلات، بروشور، کاتالوگ، بنرهای صفحات مجازی و غیره بپردازید.

اما یک نکته بسیار مهم این است که صرفاً با آموزش یک نرمافزار نمی‌توان طراح گرافیک شد و در این بخش داشتن دانش تجسمی و آکادمیک و همچنین ایدهپردازی و خلاقیت، دقیقاً آن چیزی است که وجه تمایز اثر شما با سایر آثار خواهد بود.

در مجتمع فنی تهران در راستای کسب دانش تجسمی در بخش گرافیک دستی، دروسی مانند: طراحی لوگو و هویت بصری، کاراکترسازی، تصویرسازی و تکنیک‌های مرتبط با آن، طراحی پوستر و غیرهآموزش داده می‌شود که شما می‌توانید در کنار آموزش‌های نرمافزاری، از اصول هر کدام آگاه شوید و مهارت‌های لازم را به دستآورید. در ادامه به توضیح بیشترهر کدام از دوره‌های مذکور می‌پردازیم

دوره نرمافزار Adobe Photoshop

یکی از مهم‌ترین مهارت‌های یک طراح گرافیک حرفه‌ای، توانایی کار با نرم‌افزارهای طراحی است. نرم‌افزار ادوبی فتوشاپ یکی از مهم‌ترین و اصلی‌‌‌ترین نرم‌افزارهای گرافیک به شمار می‌رود و تسلط بر آن، یکی از شرایط لازم برای استخدام طراحان گرافیک محسوب می‌شود.

نرم‌افزار فتوشاپ جزو نرم‌افزار‌های Raster‌ پیکسلی به حساب می‌آید و قدمی آسان برای ورود به دنیای هنرهای دیجیتال است، دنیایی که طیف گستردهایی از کسبوکارهای امروزی را در بر گرفته و به نوعی وابسته خود کرده است.

یکی از مزایای فتوشاپ این است که هر کس با هر سطح آشنایی می‌تواند از این نرم‌افزار محبوب استفاده کند. از ادیت و ویرایش ساده و تغییر سایز تصاویر تا خلق طراحی‌های پیچیده و هنری از جمله امکانات این برنامه هستند.

هر هنرمندی به شیوه‌های مختلفی از این نرم‌افزار کمک می‌گیرد: عکاسان برای اصلاح و روتوش نور و رنگ، طراحان گرافیک برای خلق پوسترهای تبلیغاتی و ناظران چاپ برای تنظیم خروجی فایل چاپی. مجموعه ابزار‌ها و دستورات این نرم‌افزار آن قدر وسیع هستند که طیف گسترده‌ای از کاربران مانند طراحان گرافیک، طراحان بستهبندی، طراحان صنعتی، معماران و غیره از آن استفاده می‌کنند.

با توجه به اینکه موارد استفاده این نرم‌افزار بسیار گسترده هستند، آنچه در این دوره در مجتمع فنی تهران می‌آموزید، رویکرد عمومی دارد و در راستای اهداف گروه گرافیک است.

از فتوشاپ برای ایجاد ترکیببندی مناسب، ویرایش تصاویر، بازسازی، روتوش، تولید اینفوگرافی، پوسترهای تبلیغاتی، طراحی کارت ویزیت، تولید بنر، طراحی سربرگ‌، طراحی رابط گرافیکی نرم‌افزارها، طراحی جلد کتاب و طراحی محیط‌های گرافیکی سایت‌ها استفاده می‌شود. در ادامه‌ دو مورد از نمونه کارهای هنرجویان دوره فتوشاپ مجتمع نفی تهران را ببینید..

        

 

دوره نرم‌افزارAdobe Illustrator

این نرم‌افزار برای خلق آثار برداری و افکت‌های گرافیکی با استفاده از قلم‌موها (Brush)،افکت‌ها، فیلترهای گرافیکی و ابزارهای کنترل رنگ مناسب است و محیطی سازگار با فتوشاپ و سایر محصولات ادوبی در اختیار طراحان قرار می‌دهد. اگر علاقهمند به فعالیت در حوزه گرافیک هستید، علاوه بر فتوشاپ،نرم‌افزار ایلاستریتور جزو واجبات کار شماست.

از این نرم‌افزارمی‌توانید با کمترین حجم و بالاترین کیفیت برای طراحی و اجرای لوگو، ست اداری، کاتالوگ، تصویرسازی، ساخت پترن برای پارچه و غیره استفاده کنید. از دیگر ویژگی‌های مهم این نرم‌افزار آن است که طراحان وبسایت می‌توانند با این برنامه فایل‌های SVGرا بسازند. این فایل‌ها با حجم بسیار پایین و کیفیت بالا، بسیار مورد توجه طراحان وبسایت قرار گرفته‌اند. در ادامه‌ سه مورد از نمونه کارهای هنرجویان دوره ایلاستریتورمجتمع فنی تهران را ببینید

 

           

 

دوره نرمافزار‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  InDesign

ایندیزاین یکی دیگر از نرم‌افزارهای شرکت ادوبی است که جزو نرم‌افزارهای استاندارد برای طراحی بروشور، روزنامه، صفحه مجلات، پوستر، کارت پستال و دیگر اسناد و رسانه‌های چاپی و الکترونیکی است.

اغلب طراحان گرافیک حرفهای برای صفحهآرایی، مخصوصاً طراحی و لیآوت اسنادی که شامل چندین صفحه می‌شوند (مانند کتاب، بروشور، کاتالوگ و غیره) و ترکیبی از متن و تصویرهستند از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند. این نرم‌افزار جزو دسته نرم‌افزارهای وکتور محسوب می‌شود و شما می‌توانید به کمک ابزارهای موجود در این نرم‌افزار، وکتورهای ساده نیز بسازید.

در مقایسه با نرم‌افزار word که یکی از قدیمیترین برنامه‌هایی است که از آن برای ویرایش و ادیت فایل‌های متنی استفاده می‌شود، ایندیزاین این کار را با کیفیت بالاتر و سادهتر انجام می‌دهد، زیرا امکانات این نرم‌افزار بیشتر است و همچنین می‌تواند ساختارهای گرافیکیتر و زیباتر تولید کند.

قابلیت‌هایی نرم‌افزار ایندیزاین عبارت‌اند از:

* پشتیبانی از زبان فارسی

* ایجاد قالب و متن چندستونه،

* سرعت در انجام تنظیمات چاپی و صفحهبندی و صرفهجویی در زمان

* تنظیم دقیق قرار گرفتن عناصر گرافیکی

* محیط کاملاً سازگار با نرم‌افزار‌های فتوشاپ و ایلاستریتور

* مکان ذخیره پروژه با فرمت pdf و x html به منظور نمایش در اینترنت و وب

* استفاده از این نرم‌افزار میتواند به روند پروژه شما کمک کند و بازدهی آن را بالاببرد. در ادامه‌ دو مورد از نمونه کارهایی را که با این نرم‌افزار تهیه شده‌اند ببینید.

 

 

دوره نرم‌افزار Draw Corel

نرم‌افزار کورل دراو یکی از قوی ترین نرم‌افزار‌های محیط وکتور است که برای ترسیم هندسی و ویرایش و خلق تصاویربرداری از آن استفاده می‌شود.

امروزه با گسترش فعالیت در فضاهای مجازی و تبلیغات تحت وب یا چاپی، اهمیت گرایش گرافیک و طراحی بسیار بیشتر از پیش شده است. به همین دلیل آشنایی با نرم‌افزارهای مرتبط با این گرایش جزو ملزومات هر طراح است.

کورل نرم‌افزاری گرافیکی و قابل اعتماداست که با آن می‌توانید به طراحی و آماده سازی انواع ست اداری، بروشور، کاتالوگ، لوگو، تایپوگرافیک، طراحی فونت، پوستر، مهر، طراحی پارچه، بارکد و غیره بپردازید. در ادامه‌ دو مورد از نمونه کارهای هنرجویان دوره کورل دراو مجتمع نفی تهران را ببینید.

 

 

دوره تصویرسازی

تصویرسازی یکی از زیرشاخه‌های گرافیک دستی و نوعی اثر خلاقانه تصویری است که القاءکننده یک مفهوم یا یک روایت یا فرم بصری است. تصویرگر برای بیان ایده‌ها و ادراکات خود از عناصر تجسمی به بهترین نحو سود می‌جوید. از تصویرسازی می‌توان برای روایت داستان، شعر، مقاله، روزنامه، کتاب و غیره استفاده کرد.

هنرهای مختلف هر کدام از وسایل و شیوه‌های اجرایی خاص خود استفاده می‌کنند، اما نقطه مشترک آنها، بیان تصویری است. در تصویرسازی روایتی که به تصویر کشیده می‌شود، می‌تواند بدون متن باشد و تفاوت آن با نقاشی، هدفمند بودن آن است. این شاخه از جنبه در نظر گرفتن مخاطب و کاربرد مشخص اثر، مشابه شاخه طراحی گرافیک است.

از دیگر نمونه‌های تصویرسازی می‌توان به تصاویر کتاب‌های کودکان، طراحی جلد کتاب‌های کودک و بزرگسال، تصویرسازی پوستر‌های تبلیغاتی و تجاری، داستان‌های مصور (کمیک) و طراحی و نقاشی مجلات اشاره کرد. در ادامه‌ چهار مورد از نمونه کارهای هنرجویان دوره تصویرسازی مجتمع نفی تهران را ببینید.

    

   

 

 

دوره طراحی لوگو

طراحی نشانه یا آرم (لوگو) که یکی از عناصر بصری گرافیکی است، جزو مهمترین زیرشاخه‌های حوزه گرافیک محسوب می‌شود. لوگوها نمادهایی هستند که از متن و تصاویر تشکیل شدهاند و کمک می‌کنند برندهایی را که دوست داریم شناسایی کنیم.

یک لوگوی خوب، سنگ بنای یک برند است. لوگو به مشتریان کمک می‌کند بفهمند برند شما چه کاری انجام می‌دهد، شما چه کسی هستید و برای چه چیزی ارزش قائلید. این مسئولیت بزرگی است که بر عهده یک تصویر کوچک گذاشته شده است. شاید اساسیترین عملکرد یک لوگو این باشد که به کسبوکار شما یک علامت منحصر به فرد بدهد که شما را از سایرین متمایز می‌کند.

یک لوگو یا نشانه زمانی موفق خواهد بود که بهسرعت بر مخاطب تأثیر لازم را داشته باشد، نظر بیننده را به خود جلب کند و در خاطر ماندگار باشد. برای ساختن یک لوگو خوب شاخصه‌های بسیاری وجود دارد، اما یکی از مهم‌ترین آنها سادگی است. لوگو‌ها به انواع زیر تقسیمبندی می‌شوند:

* تصویری (پیکتوگرام)

* ترکیبی (نوشتار به همراه تصویر)

* نوشتاری( لوگو تایپ)

 

   

 

دوره طراحی کاراکتر و نقاشی دیجیتال

نقاشی دیجیتال امروزه یکی از جذابترین و پرمخاطبترین رشته‌های هنرهای دیجیتالی محسوب می‌شود. ما با ایجاد پکیج طراحی کاراکتر و نقاشی دیجیتال در کنار هم، در صدد هستیم از مرحله طراحی اولیه و شخصیتپردازی به‌صورت دستی جهت ایجاد و ارتقای خلاقیت و پرورش قدرت ذهن تا مرحله اجرای آن با بهروزترین تکنیک‌های نقاشی دیجیتال و ابزار قلم نوری در محیط فتوشاپ، هنرجو را راهنمایی کرده و او را برای ورود به بازار کار آماده کنیم.

اصطلاح «طراحی کاراکتر» عمدتاً برای خلق شخصیت‌های فیلم‌های انیمیشن، بازی‌ها، کتاب‌های کمیک، اسباببازیها، ساخت موشن‌ها و محصولات تبلیغاتی به کار می‌رود که در آنها یک یا چند شخصیت داستانی وجود دارد و مخاطب قرار است با آنها ارتباط حسی برقرار کند.

این فرایند علاوه بر تعیین ظاهر فیزیکی شخصیت، ممکن است شامل شکل دادن به الگوهای گفتاری، زبان بدن و حرکات شخصیت نیز باشد. طرح‌های شخصیتی کاملاً توسعه‌یافته بخش مهمی از فرایند تولید در این زمینه‌ هستند.

طراحان شخصیت از تکنیک‌های مختلفی استفاده می‌کنند که بیشتر آنها به نمایش فیگوراتیو مربوط هستند. شما می‌توانید با شرکت در این دوره، از طراحی پایه تا مرحله اجرای نرم‌افزاری، اطلاعات و آموزش‌های لازم و تکنیکی را به دست آورد و با خلاقیت خود محصولات منحصر به فرد تولید کنید. در ادامه دو مورد از نمونه کارهای هنرجویان دوره طراحی کاراکتر و نقاشی دیجیتال مجتمع فنی تهران را ببینید.

   

در این مقاله چند مورد از زیرمجموعه‌های آموزشی ما در گروه گرافیک مجتمع فنی تهران به‌طور مختصر توضیح داده شد. در صورت نیاز به مشاوره یا اطلاع از سایر عناوین آموزشی، می‌توانید با کارشناسان ما در این گروه تماس بگیرید.

شماره تماس: 22089859 و 2729-021