جستجو برای "{{term}}"
جستجو برای "{{term}}" نتیجه ای نداشت.
پیشنهاد می شود:
  • از املای صحیح کلمات مطمئن شوید.
  • از کلمات کمتری استفاده کنید.
  • فقط کلمه کلیدی عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
{{count()}} نتیجه پیدا شد. برای دیدن نتایج روی دکمه های زیر کلیک کنید!
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دپارتمان ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}

گروه زبان فرانسوی

گروه فرانسه دپارتمان زبان مجتمع فنی تهران

 

 

معرفی زبان فرانسه

زبان فرانسه پس از زبان هایی مانند ماندارین، انگلیسی، هندی و ... در جایگاه ششمین زبان پرکاربرد دنیا قرار دارد.  بر اساس تحقیقی که در سال 2018 انجام شده بیش از 320 میلیون نفر در اقصی نقاط جهان بدین زبان صحبت کرده و جامعه ی بزرگ فرانکوفونی یا فرانسوی زبانان را می سازند. این زبان هم چنین جزء پنج زبانی ست که در سازمان ملل متحد به عنوان زبان اصلی استفاده می شود.

 همان طور که گفته شد زبان فرانسه در پنج قاره ی جهان و در کشورهایی هم چون فرانسه، بلژیک، کانادا و کشورهای آفریقایی چون جمهوری موریس، کنگو ، سنگال، الجزایر و ... گویشور داشته و زبان رسمی و اداری آنها محسوب می شود. از آنجایی که زبان فرانسه دومین زبان زنده ی دنیاست که بالاترین میزان تقاضا برای آموزش را دارد انتظار می رود که شمار فرانسوی زبانان افزایش چشمگیری پیدا کند.

زبان فرانسه در ایران

کشور فرانسه به دلیل تاریخ، ادبیات و هنر غنی خود یکی از جاذبه های توریستی جهان به شمار می رود و ایرانیان از دیرباز با فرهنگ و زبان این کشور آشنا بوده و با کشورهای فرانسوی زبان تعامل داشته اند. دانشجویان و گردشگران ایرانی در زمان قاجار جزء نخستین کسانی بودند که فرهنگ و زبان فرانسه را شناخته و آن را در ایران رواج دادند. بعد از سلطنت ناصرالدین شاه بود که بسیاری از آثار ادبی فرانسوی زبان به پارسی ترجمه شد و ایرانیان را بیشتر با جذابیت های این زبان آشنا کرد. فرانسه بعد از پایان جنگ جهانی دوم جایگاه ویژه ای در عرصه ی  مد و هنر یافت و همین امر باعث شد که یادگیری و صحبت به زبان فرانسه برای ایرانیان نمادی از مدرنیته و فرهنگ باشد. بدین ترتیب آموزش زبان فرانسه در ایران نخستین بار توسط مدرسه ی دارالفنون انجام شد و امروزه این زبان در دانشگاه ها و موسسات دولتی و غیر دولتی بسیاری تدریس می شود. حضور زبان فرانسه در ایران را می توان در سه سطح آموزشی، ادبی و دانشگاهی مورد توجه قرار داد. در سطح ادبی و انتشاراتی می توان از مجلات فرانسوی زبان دانشگاهی (دانشگاه هایی که زبان فرانسه در آنها در سطوح لیسانس، ارشد و دکتری تدریس می شود)، مجله ی تهران و آثار انستیتوی فرانسوی پژوهش Iran – IFRI نام برد. در شبکه ی سحر و رادیو فرانسوی ایران نیز برنامه هایی برای مخاطبان ایرانی فرانسوی دان و فرانسوی زبان وجود دارد. از این رو زبان آموزان می توانند به راحتی زبان فرانسه را در ایران برای اهداف علمی، دانشگاهی و هنری دنبال کنند. یادگیری زبان فرانسه می تواند افق های حرفه ای و هنری بسیاری را در برابر زبان آموزان قرار دهد. ایران کشوری ست که به دلیل پیشینه ی کهن و بافت فرهنگی و اقلیمی خاص خود برای گردشگران خارجی جذاب بوده و همواره بسیاری از گردشگران فرانسوی زبان بدان سفر می کنند. از این رو یادگیری زبان فرانسه می تواند برای کسانی که در صنعت گردشگری و توریست فعالیت می کنند بسیار مفید و ارزشمند باشد. مهاجرت به کانادا به مقاصد شخصی و حرفه ای یکی دیگر از دلایلی ست که در سال های اخیر یادگیری زبان فرانسه در ایران را با اقبال فراوانی مواجه کرده است. دانشگاه های فرانسوی زبان به دلیل جایگاه ممتاز علمی ای که در دنیا دارند همواره مقصد دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور بوده اند. از آنجایی که قانون اساسی ایران برگرفته از قوانین کشورهای بلژیک و فرانسه است  بسیاری از دانشجویان سطوح عالی رشته های حقوق نیز برای درک بهتر متون مرجع خود به یادگیری زبان فرانسه می پردازند. بسیاری از ارگان های دولتی و موسسات آموزشی و دانشگاهی  نیز از دانش آموخته های زبان فرانسه برای تدریس این زبان و اشتغال در حرفه ی مترجمی استفاده می کنند.  از این رو یادگیری زبان فرانسه می تواند برای جوانان بسیار ارزشمند بوده و راه گشا باشد.   

از کجا شروع کنیم؟

 همان گونه که گفته شد از آنجایی که زبان فرانسه در پنج قاره ی جهان صحبت می شود طبیعی ست که گویش ها و لهجه های مختلفی از این زبان به وجود آید. اما زبان فرانسوی ای که در فرانسه و مخصوصا در منطقه ی ایل دو فرانس بدان صحبت می شود لهجه ی معیار بوده و در شروع تمامی زبان آموزان آن را به عنوان نقطه ی شروع فرا می گیرند. این لهجه فصیح ترین و رسمی ترین گویش زبان فرانسوی نیز هست.

  دوره های زبان فرانسه مجتمع فنی تهران بر اساس منابع آموزشی  Alter ego +آموزش داده می شوند.

دوره ها به صورت ترمیک با دو نوع تقویم سالانه برگزار می شوند:
نوع اول: سه روز در هفته، روزهای زوج
نوع دوم: دو روز در هفته، یکشنبه و سه شنبه

 مدت هر جلسه 2  الی 3 ساعت می باشد و مدت هر دوره 36 ساعت تعریف شده است. در صورت ثبت نام با تقویم نوع اول و جلسات 3 ساعته، هر دوره حدودا 4 هفته خواهد بود و در طول 12 ماه متقاضی می تواند از سطح مبتدی به ابتدای سطح B2 برسد.


متقاضیان محترم می توانند جهت اخذ مشاوره، تعیین سطح آنلاین و ثبت نام در دوره های زبان مجتمع فنی تهران با شماره 22090001 تماس حاصل فرمایند.

جهت مشاهده نقشه راه و راهنمای دپارتمان

روی تصویر کیلیک نمایید

 

Product roadmap vs product backlog: both essential, better together - Work  Life by Atlassian

دوره های مربوط به سطح مقدماتی: A1
شامل 4 دوره می باشد: 
Cours A1.1, Cours A1.2, Cours A1.3, Cours A1.4

      


دوره های مربوط به سطح پیش متوسط: 
A2
شامل 3 دوره می باشد: 
Cours A2.1, Cours A2.2, Cours A2.3

       


دوره های مربوط به سطح متوسط: 
B1
شامل 4 دوره می باشد: 
Cours B1.1, Cours B1.2, Cours B1.3, Cours B1.4

        


دوره های مربوط به سطح فوق متوسط: 
B2
شامل 5 دوره می باشد: 
Cours B2.1, Cours B2.2, Cours B2.3, Cours B2.4, Course B2.5