جستجو برای "{{term}}"
جستجو برای "{{term}}" نتیجه ای نداشت.
پیشنهاد می شود:
  • از املای صحیح کلمات مطمئن شوید.
  • از کلمات کمتری استفاده کنید.
  • فقط کلمه کلیدی عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
{{count()}} نتیجه پیدا شد. برای دیدن نتایج روی دکمه های زیر کلیک کنید!
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دپارتمان ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، اخبار، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، مقالات، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، صفحات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}

گروه زبان انگلیسی

گروه انگلیسی بزرگسالان دپارتمان زبان مجتمع فنی تهران

زبان انگلیسی زبانی جهانی ست. در جهان از هرپنج نفر حداقل یک نفر می تواند انگلیسی را درک کرده یا بدان  صحبت کند. هم چنین زبان انگلیسی سومین زبان دنیاست به طوری که دو میلیارد نفر بدان صحبت می کنند.  اما چرا زبان انگلیسی تا این حد مهم است؟ این مسئله به زمان امپراطوری بریتانیا بر می گردد که در زمان اوج خود حدود 25% از سطح کره ی زمین را تحت اشغال و سیطره ی خود درآورده بود. در آن زمان انگلیسی ها مردم کشورهای دیگر را مجبور می کردند که به جای زبان مادری خود به زبان انگلیسی صحبت کنند. به همین دلیل زبان انگلیسی زبان رسمی و یا زبان اداری بسیاری از کشورهایی ست که زمانی مستعمره ی امپراطوری بریتانیا بوده اند. امروزه در کشورهای بریتانیا، ایالات متحده ی آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزیلند، آفریقای جنوبی و ایرلند به زبان انگلیسی صحبت می کنند. در سنگاپور هم انگلیسی زبان رسمی ست. هم چنین در جزایر کاراییب، آفریقا، جنوب آسیا، جنوب شرقی آسیا و قاره ی اقیانوسیه بدین زبان صحبت می شود. به دلیل همین تعداد بالای گویشور است که یادگیری زبان انگلیسی از اهمیت بالایی برخوردار است. اما زبان انگلیسی از چه زبانی نشات گرفته است؟ زبان انگلیسی شاخه ای از زبان های جرمنیک غربی ست که توسط ساکنان انگلیس در قرون وسطی صحبت می شد که در واقع شاخه ای از زبان های هندی اروپایی می باشد. تمامی دو میلیارد نفری که به زبان انگلیسی صحبت می کنند جامعه ی آنگلوفون یا انگلیسی زبانان را تشکیل می دهند. آوانگاری و واژگانی که در میان کشورهای انگلیسی زبان استفاده می شود می توانند با یکدیگر متفاوت باشند اما انگلیسی معیار همان زبانی ست که در کشورهای انگلیس و ایالات متحده ی آمریکا بدان صحبت می کنند.

 چرا باید زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

همان طور که گفته شد انگلیسی زبانی جهانی ست. از این جهت اهمیت دارد که بتوانیم برای برقراری ارتباط با دیگر کشورها یا زبان آنها را یاد بگیریم یا به زبانی مشترک صحبت کنیم. از آنجایی که از هر پنج نفر در جهان یک نفر انگلیسی را می فهمد اگر در زمان مسافرت و گردش زبان انگلیسی بدانید می توانید به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کنید. از طرف دیگر می توانید در زمان تجارت هم به خوبی با دیگران ارتباط برقرار کرده و در مورد مسایل مختلف مذاکره کنید. از آنجایی که یادگیری زبان انگلیسی به عنوان سومین زبان پرکاربرد جهان بسیار آسان تر و سریع تر از یادگیری زبان های چینی یا هندی ست این زبان به خوبی می تواند به عنوان زبانی جهانی مورد استفاده قرار گیرد. زبان انگلیسی هم چنین زبان رسمی رشته های هواپیمایی، علوم، کامپیوتر، دیپلماسی و توریسم است. از این رو یادگیری زبان انگلیسی می تواند شانس شما را در استخدام شدن در یک شرکت بین المللی در داخل و یا خارج از کشورتان بالا ببرد. از طرف دیگر تعداد  مقالاتی که به زبان انگلیسی نوشته شده است از تعداد مقالاتی که به زبان های دیگر نوشته می شوند فراتر رفته است. مثلا در هلند تعداد مقالات انگلیسی نسبت به مقالات غیر انگلیسی چهل به یک است. این مسئله باعث شده که زبان انگلیسی زبان علمی جهان باشد. از این رو کسانی که می خواهند در حوزه ی علوم فعالیت کنند باید دانش کافی در زمینه ی زبان انگلیسی را داشته باشند. از آنجایی که صنعت فیلم سازی هالیوود نیز در دنیا پیشتاز است اگر شما با زبان انگلیسی آشنا باشید می توانید فیلم های مورد علاقه ی خود را بدون نیاز به دوبله یا زیر نویس مشاهده کنید. از آنجایی که زبان انگلیسی زبان رایج در صنعت کامپیوتر و اینترنت است و نیز بسیاری از ابر شرکت های کامپیوتری در کشورهای انگلیسی زبان واقع شده اند لازم است که برای یادگیری این تکنولوژی زبان انگلیسی بدانید. دانش بالای زبان انگلیسی باعث می شود که بتوانید به منابع وسیعی از کتاب ها، فیلم ها و موسیقی در سراسر جهان دسترسی یابید چراکه اکثر آثار ادبی جهان به زبان انگلیسی ترجمه شده اند. آشنایی با آثار هنری و ادبی دیگر کشورها می تواند به آشنایی با فرهنگ و تمدن آنها بینجامد. بسیاری از زبان آموزان نیاز دارند به دلایل مختلف شخصی و حرفه ای به کشورهای دیگر مهاجرت کنند. حتی اگر این کشورها انگلیسی زبان نباشند فراگیری زبان انگلیسی به حدی ست که می توانید از طریق این زبان به آسانی با دیگران ارتباط برقرار کنید. هم چنین لازم است برای شرکت در بسیاری از آزمون های بین المللی مثل IELTS, PTE, GRE و TOEFL که گذراندن آنها برای دستیابی به اهداف مختلف به کار می روند به زبان انگلیسی مسلط باشید.

 

دوره های زبان انگلیسی بزرگسال مجتمع فنی تهران بر اساس منابع آموزشی American English File Third Edition آموزش داده می شوند.

دوره ها به صورت ترمیک با دو نوع تقویم سالانه برگزار می شوند:
نوع اول: سه روز در هفته، روزهای زوج
نوع دوم: دو روز در هفته، یکشنبه و سه شنبه

مدت هر جلسه 2 ساعت می باشد و مدت هر دوره 36 ساعت تعریف شده است. در صورت ثبت نام با تقویم نوع اول، هر دوره حدودا 6 الی 7 هفته خواهد بود و در طول سال متقاضی می تواند در 8 ترم شرکت نماید.

در صورت ثبت نام با تقویم نوع دوم، هر دوره حدودا 9 الی 10 هفته خواهد بود و در طول سال متقاضی می تواند در 5 ترم شرکت نماید.

متقاضیان محترم می توانند جهت اخذ مشاوره، تعیین سطح آنلاین و ثبت نام در دوره های زبان مجتمع فنی تهران با شماره 22090001 تماس حاصل فرمایند.

 

دوره های مربوط به سطح مقدماتی: A1
شامل 7 دوره می باشد: 
A1.1, A1.2, A1.3, A1.4, A1.5, A1.6, A1.7

 

          


دوره های مربوط به سطح پیش متوسط: 
A2
شامل 4 دوره می باشد: 
A2.1, A2.2, A2.3, A2.4

 

   


دوره های مربوط به سطح متوسط: 
B1
شامل 5 دوره می باشد: 
B1.1, B1.2, B1.3, B1.4, B1.5

 

  


دوره های مربوط به سطح فوق متوسط: 
B2
شامل 5 دوره می باشد: 
B2.1, B2.2, B2.3, B2.4, B2.5

 

  

 


دوره های مربوط به سطح پیشرفته: 
C1
شامل 5 دوره می باشد: 
C1.1, C1.2, C1.3, C1.4, C1.5

 

  

 


دوره های مربوط به سطح فوق پیشرفته: 
C2

شامل 6 دوره می باشد: C2.1, C2.2, C2.3, C2.4, C2.5, C2.6