دوره آموزشی و عملیاتی طراحی و راه اندازی استارت آپ(جوانه)

ویژه استارت آپ اولی ها

 

 

 

این دوره آموزشی با نام دوره آموزشی و عملیاتی طراحی و راه اندازی استارت آپ توسط کافه کارآفرینی کارتوق و مدرسه کسب و کار مجتمع فنی تهران با هدف آشنایی شرکت کنندگان با مفاهیم طراحی و راه اندازی استارت آپ برگزار می‌شود.

 

اهداف دوره:

•      ایجاد فضای پرنشاط استارتاپی

     آشنایی با مبانی راه اندازی استارتاپ 

   آشنایی با فرصت های کسب و کاری آینده

      کمک به شبکه سازی و تیم سازی

      طراحی کسب و کار نوآوانه و فناورانه

 

موضوعات آموزشی در این دوره:

موضوع اول: کسب و کارهای آینده و ایده های نوآورانه

کارگاه 1: آشنایی با اکوسیستم استارتاپی ایران: در این کارگاه به موضوع چیستی و چرایی استارتاپ ها و وضعیت استارتاپ ها در ایران پرداخته می شود و مراکز حمایتگر و حمایت های قابل ارائه به شکل تفصیلی بیان خواهد شد.

کارگاه 2: به بررسی فناوری ها، فرصت ها، چالش ها و نوآوری هایی می پردازد که دنیای اطرافمان در یک دهه آینده بر اساس آنها تغییر خواهد کرد. هدف از این کارگاه انتقال دیدگاه های راهبردی و نوآورانه تجاری به شرکت کنندگان و  شیوه کشف ایده های کسب و کاری خلاقانه است.

 

مدت زمان کارگاه (4 ساعت)

ساعت شروع: ساعت 14 الی 18

سرفصل ها:

     استارتاپ چیست و چرا باید به سمت طراحی و راه اندازی استارتاپ برویم؟

     آشنایی با کنشگران اکوسیستم استارتاپی ایران

 ابَر روندهای پیش رو

تکنولوژی های آینده

 

موضوع دوم :  تیم سازی

کارگاه 3 و 4 : مبانی شخصیت شناسی، شریک پذیری و مدیریت تیم می‌باشد. راه اندازی استارتاپ بدون داشتن تیم همدل و همسو تقریباً غیر ممکن است و از طرفی همسو بودن و همدل بودن هم به تنهایی کفایت نمی کند زیرا یکی از عمده دلایل شکست استارتاپها مشکلاتی ناشی از تیم و مدیریت تیم است که در جریان همکاری به وجود خواهد آمد بنابراین برای نزدیک شدن به موفقیت باید با اصول مدیریت تیم آشنا شد و این یکی از مهارت های ضروری و حساسی است که هر بنیانگذار استارتاپ باید به آن مجهز شود. از طرفی شناخت توانمندی ها و ویژگی های فردی برای کشف جایگاه مناسب هر فرد در زمین بازی بسیار پر اهمیت و تاثیرگذار است. چینش افراد در تیم و افزایش بهره وری و حرکت گروهی به سمت موفقیت مستلزم شناخت درست از توانمندی ها خود و دیگران است. در این کارگاه نکات اساسی و بنیادین تشکیل و مدیریت یک تیم منسجم و حرفه ای مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

 

مدت زمان کارگاه (4 ساعت)

ساعت شروع: ساعت 14 الی 18

سرفصل :

•    ضرورت تيم سازي و شخصيت شناسي

•     انواع نقشها در كار تيمي

•     معرفي الگوها و منابع كاربردي درر انتخاب

•     چالشها و مديريت بحران

•     مفاهيم نانوشته

 

 

 

موضوع سوم:  بوم کسب و کار و مدل سازی کسب و کار

کارگاه 5 تمرکز این کارگاه بر آشنایی با مدل های کسب و کاری و مفاهیم کلیدی طراحی استارتاپ و در نهایت تکمیل بوم کسب و کار می باشد. در این کارگاه با مفاهیم اساسی طراحی مدل کسب و کار آشنا خواهید شد و خواهد آموخت که برای تبدیل کردن ایده هایتان به استارتاپ چگونه باید رفتار کنید و چه منابع، امکانات و روش هایی را به کار بگیرید.

 

 

مدت زمان کارگاه (2 ساعت)

ساعت شروع: ساعت 14 الی 16

 

کارگاه 6: در این کارگاه بر خلق ارزش و تمایز تمرکز خواهید کرد. خواهید آموخت که چرا مشتریان باید از خدمات و کالای شما استفاده کنند و چگونه باید نسبت به رقبا تمایز و تفاوت ایجاد کرد. این بخش از دوره از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا موفقیت استارتاپ شما در گرو اجرای درست آموخته های این کارگاه است.

موضوع چهارم: تفکر ام‌وی‌پی و رویکرد مشتری‌محوری
کارگاه 7: بهره مندی از تفکر MVP در ساخت محصول و کاهش چشمگیر هزینه ها. در این کارگاه با روش های ارزان قیمت طراحی محصول و ارزیابی آن آشنا خواهید شد و خواهید آموخت که در ابتدای کار باید روی چه ویژگی هایی از محصول و خدمت تمرکز کنید.

مدت زمان کارگاه (2 ساعت)

ساعت شروع: ساعت 14 الی 16

       مطالعات بازار استارتاپی دریچه‌ای به سوی شکست

       اشتباهات متداول در طراحی بوم کسب‌وکار

       رویکرد غول‌های فناوری به چرخش در مدل کسب‌وکار

      توسعه ناب و تفاوت رویکرد پول مارکت و پوش مارکت

       مسئله اینجاست: مشتری‌محوری یا محصول محوری

       چرا ام‌وی‌پی یک رویکرد فراگیر نیست!؟

 

 

 

 

 

 

 

 

همکاران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند

-->