تربیت مدرس آیلتس

مقدمه

 

دوره تربیت مدرس آیلتس، ویژه افرادی است که علاقه مند ورود به حوزه تدریس تخصصی آیلتس و آماده نمودن متقاضیان برای این آزمون معتبرهستند.
هر ساله متقاضیان زیادی به منظور مهاجرت، اشتغال و ادامه تحصیل در کشورهای دیگر، نیاز به شرکت در آزمون آیلتس دارند. آزمون آیلتس در بیش از 1600 مرکز آزمون در دنیا ارائه می شود. مطالعات آماری نشان می دهد در سال 2019 بیش از سه میلیون نفر در این آزمون شرکت کردند.
بیش از ده هزار سازمان، مدرک آیلتس را به عنوان مدرکی معتبر برای تعیین سطح زبان افراد به رسمیت می شناسند. بنابراین بسیاری از متقاضیان آیلتس برای کسب نمره دلخواه، به مدرس آیلتس نیاز دارند. متقاضی بسته به سطح خود، مدرس را به صورت پاره وقت یا تمام وقت انتخاب می نماید. این به معنای خلق فرصت های شغلی فراوان برای مدرسان آیلتس می باشد.

دوره تربیت مدرس آیلتس (IELTS TEACHER TRAINING PROGRAM)

این که آیا بدون گذراندن دوره تربیت مدرس آیلتس می توان به تدریس آیلتس روی آورد یا خیر، بستگی به عوامل متعددی دارد که به برخی از آن ها در ذیل اشاره می شود:
1)
آیا مدرس سابقه و تجربه کافی در تدریس آیلتس به صورت خصوصی یا گروهی را دارد؟

2) آیا مدرس تا به حال در آزمون بین المللی آیلتس شرکت کرده است و با فضای آزمون آشنایی دارد؟

3) آیا مدرس می تواند با مطالعه، تحقیق و تمرین، دانش و مهارت های لازم به منظور آموزش اصولی و موثر قسمت های مختلف آزمون آیلتس را کسب نماید؟

مخاطبین دوره تربیت مدرس آیلتس

در واقع دوره تربیت مدرس IELTS به مدرسانی پیشنهاد می شود که دانش زبانی آنها حداقل معادل سطح C1 چارت اروپایی (معادل نمره 7 آزمون آیلتس) باشد و حداقل 5 سال تجربه تدریس دوره های زبان انگلیسی را به بزرگسالان در سطوح زبانی بالا مانند فوق متوسط و پیشرفته داشته باشند.
دوره تربیت مدرس ایلتس، ضمن آشنا نمودن مدرسان با مفاهیم و سر فصل های کلی IELTS، اعتماد به نفس لازم را جهت آماده نمودن متقاضیان برای شرکت در آزمون به ایشان می دهد. دو بخش اصلی و مهم که در این دوره آموزش داده می شود عبارت است از:
1.  
آشنایی با روش تدریس چهار مهارت، بخش های مختلف آزمون، انواع سوال ها و نحوه پاسخ دادن به آنها، و چالش های احتمالی دانش پذیران و ارائه راهکارهای مناسب

2. آشنایی با سیستم ارزیابی آیلتس و نحوه نمره دهی در هر چهار مهارت

ساختار دوره تربیت مدرس آیلتس

همانند سایر دوره های مهارتی، بخشی از این دوره باید به کسب مهارت های لازم برای تدریس اصولی دوره آیلتس اختصاص یابد. کسب تبحر در استفاده کردن از تکنیک های مناسب و به جا برای تدریس مهارت ها و زیر مهارت های آیلتس، استفاده عملی از تکنیک های میان بر به منظور کوتاه کردن مسیر یادگیری، استفاده از طرح درس متناسب با نیاز متقاضیان در هر درس

بخش دیگری از این دوره به یادگیری مفاهیم و کسب دانش در حیطه آزمون آیلتس اختصاص می یابد. در بسیاری از دوره های تربیت مدرس، بخشی از دوره نیز به نوشتن مقالات مرتبط با موضوع دوره اختصاص می یابد.

 

نویسنده: محمد رضا دارابی- مدیر دپارتمان زبان مجتمع فنی تهران و مجری دوره های تربیت مدرس بین المللی

منابع:

https://www.ielts.org/what-is-ielts/ielts-introduction

https://ielts-teaching.com/how-to-become-an-ielts-teacher

https://www.teachingenglish.org.uk

 

همکاران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند

-->