موشن گرافیک چیست؟

موشن گرافیک چیست؟

     به کاراکتر و یا اشکال گرافیکی که به آنها عنصر حرکت اضافه شده و حاوی پیامی سمبلیک و یا تبلیغاتی باشد و در قالب ویدئو بصورت آفلاین و یا آنلاین ارائه شود را موشن گرافیک می گوییم.

     موشن گرافیک بسیار به انیمیشن نزدیک و شبیه است یکی از وجه تمایز های مهم این دو، در نوع پیام و محتوایی هست که باید در این قالب ها ارائه شوند.

    در انیمیشن به داستان پردازی و شخصیت های آن داستان پرداخته می شود ولی موشن گرافیک بیشتر در برند سازی، تبلیغات و جنبه های سمبلیک تمرکز دارد و نکته ایی که در آن بسیار حائز اهمیت می باشد آن است که با استفاده از عناصر بصری در کمترین زمان بیشترین پیام وتاثیر گذاری را در بیننده ایجاد نماید.

برخی از انواع موشن هایی که در این زمینه وجود دارد به شرح زیر است:

·       موشن گرافیک (که در بالا توضیح مختصری ارائه شد)

·       استاپ موشن

·       ویدیو موشن

·       اینفوموشن

·       انیمیشن و...

     از افترافکت بعنوان اصلی ترین نرم افزار برای ساخت ویدیوهای موشن گرافیک می توان یاد کرد و در کنار آن برای ایجاد موشن گرافیک های سه بعدی می توان از نرم افزارهایی مثل سینمافوردی، هودینی، مایا نام برد.

    ما در مجتمع فنی تهران واحد مرکزی سعادت آباد مجموعه دوره های آموزشی در این راستا طراحی نموده ایم که شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در دپارتمان هنرو سینما به شماره 22089859 تماس حاصل فرمائید.

 

همکاران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند

-->