جستجو برای "{{term}}"
جستجو برای "{{term}}" نتیجه ای نداشت.
پیشنهاد می شود:
  • از املای صحیح کلمات مطمئن شوید.
  • از کلمات کمتری استفاده کنید.
  • فقط کلمه کلیدی عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید.
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دپارتمان ها، اخبار، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، اخبار، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، مقالات) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
نتیجه ای یافت نشد.
سایر نتیجه ها (دوره ها، دپارتمان ها، اخبار) را بررسی کنید.

{{item.title}}

{{item.caption}}
{{item.datetime}}
  • دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰
۱k

تکنسین داروخانه(نسخه خوانی)

تکنسین داروخانه : دپارتمان دانش سلامت

 در کشور ما ایران حرفه پرزحمت نسخهخوانی جزء مشاغل آکادمیک نیست و افرادی که به این حرفه مشغول‌اند، در رشتههای مختلف و حتی بی‌ربط با مباحث دارویی نظیر رشتههای فنی و مهندسی تحصیل کرده‌اند. لذا به منظور ارتقای سطح دانش علاقهمندان به این حرفه جهت انجام امور دارویی و پاسخگویی به نیازهای بیماران به بهترین نحو، لازم است اطلاعات جامع و کاملی از تمام دارو ها و برخی از بیماریها در اختیار این افراد قرار گیرد.

دوره آموزش تکنسین داروخانه مبتنی آموزش علوم دارویی و شناخت اشکال و فرمهای ترکیبات دارویی مانند قرصها، شربتها، پمادها، کرمها، آمپولها است. همچنین در این دوره میتوانید علاوه بر آشنایی با اشکال مختلف دارو، با انواع بیماریهای قلبی و عروقی، گوارشی، ریوی، اعصاب، دیابت و غیره آشنا شوید و در مورد نحوه دارودرمانی و پروتکلهای درمانی رایج این بیماریها اطلاعات لازم و ضروری را کسب کنید. با شرکت در این کلاسها مهارتهای نسخهخوانی صحیح، عوارض داروها، تداخلات دارویی، موارد منع مصرف و نحوه صحیح استفاده از داروها را نیز می‌شناسید.

شرکت در دوره آموزش تکنسین داروخانه برای تمام کسانی که مشتاق به کار در داروخانه هستند، الزامی و ضروری است. از طرف دیگر برخی از افراد به دلیل علاقه به شناخت داروها و چگونگی مصرف آنها در درمان بیماری‌ها و برای بالا بردن اطلاعات علمی خود تمایل دارند که در این کلاسها شرکت کنند. برخی نیز در خانواده خود افرادی دارند که داروهای زیادی مصرف میکنند و خواهان شناخت بیماریها و داروهای مربوطه هستند. لذا با گذراندن این دوره میتوانید علاوه بر یافتن شغل در داروخانهها، سطح علمی خود را در تمامی این موارد بالا ببرید و با داروهای روز دنیا آشنا شوید.

 

پربازدیدترین مقالات